Ayaklarınıza nasıl bakım yaparsınız

Ayaklarınızı gün boyunca sizi taşıyor. Gerçekte ayaklarınız hergün vücut ağırlığınızın iki katını taşıyor. Bu yüzden onlara iyi bakmalıyız. Kadınların %75'i hayatlarının bir noktasında ayak problemi ile karşılaşmaktadır ve ayak ağrısı sırtı veya eklemleri etkilemektedir. Ayaklarınıza hak ettikleri gibi bakım yapın, farkı hissedeceksiniz. Yaz neredeyse gelmek üzere, muhtemelen yepyeni sandaletlerinizi göstermek için can atıyorsunuz. Ancak ayaklarınız nasıl görünüyor? Ayaklarınıza iyi bakın, yoksa yaz güneşi onlara zarar verebilir. Güzel, çarpıcı ayaklara sahip olmak için günlük olarak aşağıdaki bakım ipuçlarını uygulamanız yeterli.

Güzel ayaklar için üç adım

1. EKSFOLİASYON

Haftada en az iki kez ayaklarınızı ölü derilerinden uygun eksfoliasyon kremi ile arındırın.  Banyo yapmadan ya da duş almadan önce kuru ayaklara uygulayın. Bir kaç dakika elinizle yavaşça ovalayın ve daha sonra durulayın. Vücut veya ayaklar için  özel olarak üretilmiş eksfoliayon kremlerini kullanabilirsiniz.

2. NEMLENDİRİN

Günlük olarak nemlendirin. Ayak hastalıkları uzmanları, ayaklarile lgili en büyük sorununun yeteri kadar nemlendirilmemesi olduğunu söylemektedir. Banyodan sonra yoğun bir nemlendiriciyi masaj yaparak yedirin. Önce, baş parmağınız ile dairesel hareketlerle ayak kemerinize masaj yapın. Daha sonra ayaklarınızın üst kısmına masaj yapın. Her ayağa beş ila on dakika zaman ayırın.

3. TIRNAKLARINIZA BAKIM YAPIN

Tırnaklarınıza bakım yapın. Ayak tırnaklarınızı her zaman keserek düzeltin. Tırnaklarınız daha yumuşak olacağı için, banyodan sonra kesmeniz tavsiye edilir. Ayak tırnaklarınızı yumuşak tutmak için kütikül yağı kullanın.

Güzel ayaklar için üç adım

L'OCCITANE SHEA BUTTER FOOT CREAM'IN EN İYİ DOSTUNUZ OLMASININ NEDENİ

Kremsi dokusuyla, L'Occitane Shea Butter Foot Cream, yorgun ayaklarınızı nemlendirir ve rahatlamasına yardımcı olur. 

Kremi uygulama yöntemi:

1 - Ayak başparmaklarınızdan başlayarak ve ayağınızın üstüne doğru hareket ederek, kremi ayağınıza masaj yoluyla uygulayın.

2 - Başparmaklarınızla dairesel şekilde hareket ederek ayak tabanlarınıza masaj yapın.

3 - Parmak uçlarınız ile dairesel şekilde aşil tendonuna ve ayak bileğinizin çevresine masaj yapın.

4 - Ayağınızı nazikçe sıvazlayarak masajı bitirin.


Oldukça kuru veya zarar görmüş ayaklar için: Yatmadan evvel,kremi yoğun bir şekilde ayağınıza uygulayın ve pamuklu bir çorap giyin uygulayın.
Sabahleyin, ayağınız daha yumuşak ve çok daha nemli olacaktır.

Shea Butter Foot Cream'i Keşfedin
L'OCCITANE SHEA BUTTER FOOT CREAM'IN EN İYİ DOSTUNUZ OLMASININ NEDENİ

KURU, ÇATLAMIŞ TOPUKLARDAN NASIL KURTULURSUNUZ

Ayakların çok kuruması durumunda topuklar çatlar ve bunu önlemek için aşağıdaki basit adımları uygulayabilirsiniz.

1. Ayak bakımı yapmadan önce, ayaklarınızın sıcak ve nemli olmasını sağlayın: 5 ila 15 dakikalığına sıcak ayak banyosu yapın. Ayakları daha fazla rahatlatmak için banyo tuzu kullanabilirsiniz.

2. Sıcak sabunlu suda ponza taşını ıslatın ve ayaklarınızın kuru taraflarına hafifçe uygulayın.

3. Ayaklarınızı nazikçe kurulayın. Ponza taşından sonra ayaklarınız hassaslaşmış olabileceği için ovalamayın.

4. Ayaklarınıza yoğun bir nemlendirici krem kullanın. Günün stresini atmanız için ayaklarınıza masaj yapın ve güzellik uykusuna dalın.

KURU, ÇATLAMIŞ TOPUKLARDAN NASIL KURTULURSUNUZ

DAHA HAFİF AYAKLAR İÇİN PRATİK GÜZELLİK TAVSİYELERİ

1. Duruşunuzu düzeltin. Yüksek topuklar boynunuz ve sırtınız üzerinde baskı yaparak, vücudunuzu öne doğru eğer. İnce bir ip kaldırmış gibi dik durun ve göğsünüzü ve başınızı dik tutun.

2. Her gün, esansiyel yağlar ile ayak ve bacaklarınıza masaj yapın.

3. Kan dolaşımını düzenlemek için her gün soğuk banyo yapın veya soğuk duş alın.

4. Tüm hücrelerinizi korumak ve sağlıklı bir kan dolaşımına sahip olmak için E vitamini yönünden zengin gıdalar tüketin.

5. Yorgun bacaklarınızı rahatlatmak için masaj yağıyla birlikte rahatlatıcı ayak masajı yapın.

Rahatlatıcı ayak masajı videomuzu keşfedin
DAHA HAFİF AYAKLAR İÇİN PRATİK GÜZELLİK TAVSİYELERİ

PARLAK, SAĞLIKLI, GÜÇLÜ TIRNAKLARA NASIL SAHİP OLABİLİRSİNİZ

Zayıf tırnaklarınızı TÖRPÜLEMEYİN.

Tırnaklarınızı yağladıktan sonra ovarak tırnaklarınızdaki kan akışını ARTIRIN.

Sert, kimyasal oje çıkarıcı KULLANMAYIN.
Badem veya nim yağı gibi organik yağlarla tırnaklarınıza her gece masaj YAPIN.

Protein almayı UNUTMAYIN: tırnaklarınızın da tıpkı saç ve deriniz gibi protein ile beslendiğini unutmayınız.

Bol bol et, balık ya da baklagiller ve tofu peyniri yiyin. Vejetaryenseniz, yeteri kadar demir aldığınızdan emin olun ve günlük demir ilavesi almayı düşünün.

Somon ve uskumru gibi sağlıklı yağlar bakımından zengin olan gıdalar veya sert kabuklu yemişler ve çekirdek TÜKETİN, öğütülmüş keten tohumu özellikle tırnaklarınız için faydalıdır.

PARLAK, SAĞLIKLI, GÜÇLÜ TIRNAKLARA NASIL SAHİP OLABİLİRSİNİZ

Benzer konular

Hassas göz çevresi bakımı

Gözleriniz yüzünüzün en önemli yeridir. Gözlerinizdeki anlam sizi diğer insanlara bağlar, aynı zamanda "ruhun aynası"dırlar. Yine de gözlerinizin altındaki narin doku yorgunluk, stres ve yaşlılık göstergelerinin ilk belirdiği noktalardır. Özellikle göz altı bölgeleri için üretilmiş bakım ürünleri kullanmak gözaltı torbaları, mor halkalar, çizgi ve kırışıklıklar için en iyi çözüm yoludur. Siz de bir kaç kolay uygulama tekniğiyle genç ve ışıldayan bir görünüme sahip olabilirsiniz.
> Devamını gör

EVDE DUYULARA HİTAP EDEN BİR SPA GÜNÜ İÇİN ÖNERİLER

Nerede yaşarsak yaşayalım, günlük programın yoğunluğu ve telaşı içinde koşturup dururuz. Hafta sonları ise, sanki iş haftamızın devamı gibidir. Ancak bazen gerçekten de dinlenmeye ihtiyacımız vardır. Bunun içinde kendi evimizden daha iyi bir yer yoktur! Bu durumda neden evinizde kendinize keyifli bir spa deneyimi yaratmıyorsunuz? Kendinizi tazelenmiş ve güçlenmiş hissedeceksiniz. Burada,evde dinlendirici ve duyulara hitap eden bir spa günü geçirmek için bazı öneriler bulacaksınız.
> Devamını gör

İDİL TATARİ İLE L'OCCITANE'DA GÜNLÜK CİLT BAKIMI

İstinye Park mağazamızı ziyaret eden İdil Tatari ile L'Occitane'ın günlük cilt bakımının olmazsa olmazları üzerine konuştuk. İdil'in cilt bakımındaki endişelerine yönelik tavsiyelerimizi ve önerilerimizi videomuzdan izleyebilir, ürünlerimizi keşfedebilirsiniz.
> Devamını gör