Geri

İÇERİKLER

ORGANİK IMMORTELLE (ÖLMEZ OTU)

Korsika'da tyetişen ölmez otu çiçeği koparıldığında bile solmayan altın çiçektir. Organik esansiyel yağı yaşlanma karşıtı eşsiz özellikleri ile ön plana çıkan aktif içeriklere sahiptir ve Divine koleksiyonunda kullanılır.

İÇERİKLERİN ARKASINDAKİ GERÇEK HİKAYE
10 yıl önce L'Occitane Korsika'nın kalbinde hiç solmayan bir çiçek keşfetti. Parlak sarı yaprakları ile Provansın altın saatlerini anımsatan bir çiçek. Özel baharatlı kokusu ile, ölmezotu yanıklara, enflamasyona ve morluklara iyi gelir. Çiçekler sabahın erken saatlerinde toplanır ve aynı gün damıtılarak tüm aktif içerikleri elde edilir.

ÖLMEZ OTU KOLEKSİYONUMUZU KEŞFEDİN >

ORGANİK MERSİN

Yaşamın sembolü olan mersin 300 yıl yaşayabilir ve yangından sonra da kendikendine yeniden büyüme yetisine sahiptir. 'Güzelliğin Adası' Korsika'da yabani mersin damıtılarak  "Melek Suyu" (yaprak ve meyvelerin distilasyonuyla) üretilir. Bu aromatik su, güzellikleriniarttırmak için kullanan  Korsika'lı kadınlar tarafından çok değerli bulunur. Ciltte  inanılmaz bir yumuşaklık ortaya çıkartırken - birmeleğin nefesiyle sarmalanmışçasına-  nazikçe kokulandırır.

İzlenebilirlik
L'OCCITANE bizim mersinlerimizi Korsikalı damıtımcılardan tedarik eder. Mersin Korsika'da yabaniolarak yetişir ve Ağustos ile Ekim ayları arasında hasat edilir. Mersin çalılıklarının yeşil dalları hem esansiyel yağ hem de -Melek Suyu olarak bilinen-çiçek suyu elde etmek üzere damıtılır. Bu arada, Mersin yemişleri meşhur mersin likörü imal etmek üzere kullanılır.

Etkililik
Mersin ve Ölmez Otu ilahi bir bileşimde bir araya gelmektedirler. Mersinin olağanüstü uzun yaşam güçleri sayesinde , L'OCCITANE cildinden en mükemmeli talep etmekte ısrar eden bütün kadınlar için yeni birinci kalite bir Ölmez Otu ürün yelpazesi oluşturabilmiştir. L’OCCITANE esansiyelyağının etkililiğini  olgun fibroblast  hücre kültürleriüzerinde in vitro deneylerle test ettirmiştir ve sonuçlara göre üretimini % 26 arttırarak uzun yaşam proteini SIRT-1'in üretimini arttırdığı ortaya koymuştur.

DIVINE IMMORTELLE'İ KEŞFEDİN >

Shea Yağı

Shea Yağı, nemlendirme özellikleri ile bilinir.  Burkina Faso'daki kadınların ciltlerini ve saçlarını korumak için Karite ağaçlarından elde etitikleri günlük olarak kullandıkları bir içeriktir.

SAF SHEA YAĞI
L'Occitane shea yağını Burkina Fasolu kadınlardan direkt satın alır. 1980 lerden beri çalıştığı shea yağı üreticisi kadınların sayısı 100 den 20.000 e yükseldi. Shea fındığını toplayarak kuruturlar, sonrasında ise hamur haline getirirler. Bu hamur devamında cildi beşleyen ve koruyan muhteşem bir yağa dönüşür.

SHEA YAĞI KOLEKSİYONUMUZU KEŞFEDİN >

Badem

Şubat ve Mart aylarında, Provans pembe ve beyaz çiçekler ile kaplanır. Provans'ın tarihinde badem yağları cildi beslemesi ve nemlendirmesi ile bilinir.

BADEM AĞAÇLARININ HİKAYESİ
Provans'ta , 20. yüzyılın başında badem ağaçlarının yeri çok genişti. Ancak 1930'lar itibariyle, badem ağaçlarının ekimi azaldı. L'Occitane Güney Fransa'daki badem üretimini destekler. Derin kökleri sayesinde badem ağaçları kuraklığa karşı koyabilirler. Bu özellikleri bademin cildi de derin nemlendirmesine ve beslemesine neden olur.

BADEM KOLEKSİYONUMUZU KEŞFEDİN >

Verdon

L'OCCITANE, 2010 yeni erkek ürün grubu için tamamen yepyeni bir esin kaynağı bulmuştur: az bulunan ve korunan, 2200 bitki türünü barındıran zendin doğal bir ortam olan olağanüstü bir vadi. Adı: VERDON vadisi. Yüksek Provans’ta görülmeye değer bir manzara olan Verdon nehri doğa etkinlikleri için eşsiz bir ortam sunan sıradışı bir doğal çevreyi oyup çıkarmış gibidir.  Yabani iğde,pelin,nane ve kaynak suyu erkekler için ultra ferah formüllerde birleştirilerek doğada yapılan su sporlarının yarattığı canlandırıcı duygularını yakalanmıştır!

İzlenebilirlik
“" Bitkinin saflığına ve otantikliğine saygı göstermek benim için önemliydi.O yüzden organik yetiştiriciliği seçtim! " -- Eric François, Yüksek Alpler’deki Vars’ta pelin yetiştiricisi
.  L'OCCITANE bu ürün gamında üç organik içeriği birleştirmiştir:
• Forcalquier bölgesinden gelen nane                        
-Drac Vadisinde 30 senedir yabani iğde yetiştiriciliği yapan Bay & Bayan Reynier tarafından toplanan yabani iğde
-Bitkilere tutkuyla bağlı olan Eric François tarafından Vars’ta 2000 metre rakımda yetiştirilen pelin otu
Biliyor muyunuz??
Yeni Verdon ürün grubu L’OCCITANE’ın CSR (Corporate Social Responsibility- Kurumsal Sosyal Sorumluluk) politikasına uyumlu olarak yaratılmıştır.
• Hem plastik hem de cam olan şişeler % 100 dönüştürülebilen şişelerdir (ve kutuları yoktur).
•Vidalı kapak ve pompa ile doldurulurlar ve bunlar yeniden dönüşümden evvel şişeden ayrılabilirler..
• Etiketler, yeniden dönüştürme işleminden sonra artık yaratmamak için  şişelerle aynı malzemeden (PET) yapılmıştır.
Patentli etkililik
L'OCCITANE, bir araya gelince sinerji içinde çalışan etkin içeriklerden patentli bir bileşim geliştirmiştir. Yüksek Provans’tan gelen organik içerikler erkek cildinin belirli ihtiyaçlarını en mükemmel şekilde karşılar.
• Susuzluk giderici: yabani iğde suyu cildin inanılmaz şekilde rahatlamasını sağlar
• Canlandırıcı: Yabani iğde yağı cilde canlandırıcı bir etki ve sağlıklı bir ışıltı sağlar
• Koruyucu: Pelinotu  özütü cildin sert çevre koşullarına karşı dayanıklılığını güçlendirerek cildin gençliğini korur
• Arındırıcı: nane esansiyel yağı çinkoyla birleşerek cildi matlaştırarar mükemmel bir şekilde temizler

ERKEK ÜRÜNLERİMİZİ KEŞFEDİN >

ORGANİK ARDIÇ

Ardıç, Provans'ın tepelerinde vahşi büyür.  Esansiyel yağı Provans'ın çobanları tarafından yüzlerini korumak için kullanılırdı.

ARDIÇ
L'Occitane Le Chaffaut köyüne yakın bölgede yetişen ardıçı kullanır. Odun ufak parçalara ayrılır ve damıtılır. Ardıç hasadı aynı zamanda toprakların yangından korunmasınıda sağlar. Büyük bir çalıdır ve hızlı büyümesi etrafındaki diğer bitkileri etkiliyebilir. Ardıç üreticisi Jean-Louis Delfour ardıç odununun kokusunun onu eski zamanlara götürdüğünü söyler.

ERKEK ÜRÜNLERİMİZİ KEŞFEDİN >

ORGANİK MELEK OTU

Melek Otu şaşırtıcı bir bitkidir.Bu asırlık şemsiye biçiminde çiçekleri olan bitki kayda değer yaşam gücüyle tanınır: inanılmaz bir hızla büyür ve çiçeklenme dönemi olan Mayıs ayında 2 metre boya gelebilir. Sırrı su kanalları gibi görev yapan, büyümek için gerekli olan suyun tamamıını emen kalın, derin ve kalın köklerindedir.  L‘OCCITANE Melek Otunun öncelikle nemlendirici ve canlandırıcı özellikleriyle ilgilenir. Melek Otu ürün grubu cildinin ışıltısını yeniden kazandırmayı arzulayan kadınlar için ideal bir ürün gamıdır..

İzlenebilirlik
L’OCCITANE melekotunu Drome bölgesinden, Lapeyrouse Mornay'deki  Frédéric Nivon’un çiftliğinden tedarik etmektedir. "Melek Otu, 12 yıldır yetiştiriciliğini yapmama rağmen, hala her seferinde beni hayran bırakan şaşırtıcı bir bitkidir." 70 sene önce, büyükbabası Drome bölgesinde bulunan Lapeyrouse Mornay köyünün yakınlarında bir çiftlik kuran Mösyö Nivon büyükbabasının ve babasının izinden giderek bu aile işini devam ettirmektedir. 12 yıl boyunca Melek Otu yetiştirmiştir ve bu bitkinin sıradışı canlılığı onu hala şaşırtmaktadır.2005 yılında, L'OCCITANE için yetiştirdiği Melek Otu organik sertifikaya uygun görülmüştür. Organik gerekliliklere uygun olarak suni göbre ve ziraii ilaç kullanılmamaktadır. Bu bitkilerin köklerinden organik Melek Otu esansiyel yağı ve Melek Otu suyu çıkarılmaktadır.

Biliyor muydunuz?
Aynı zamanda  "Angelica" ya da  "Kutsal Ruh Kökü" olarak anılan Melek Otu kökleri kötü büyülere karşı kalkan gibi kullanılmak üzere ve güzel kokusuyla büyücüleri büyülemek üzere  insanlar tarafından üzerlerinde taşınırmış.

Patentli Etkililik
Kozmetik dünyasında hem cilt nemlendirmesi hem de canlılık konusundaki etkililiği yüzünden Melek Otu köklerinden alınan iki özütün bileşimi ilk kez  L’OCCITANE laboratuvarı tarafından patent altına alınmıştır.
• Melek Otu suyu ciltteki su dolaşımını iyileştirerek cildin doğal hidrasyonunu arttırır.
• Cildi serbest radikallere karşı koruyan Melek Otu esansiyel yağı cilt canlılığını iyileştirdiğinden cilt daha uzun süre güzel kalır.
Anında ve uzun süreli nemlendirilen ve canlandırılan cilt dolgun, pürüzsüz ve ışıltılı hale gelir.

MELEK OTU KOLEKSİYONUMUZU KEŞFEDİN >

Gül

Gül, Provence'taki parfüm sektörünün kalbi Grasse da yetişir. Uzun zaman önce Akdeniz kadını kendi gül yağlarını yapıp ciltlerini kokulandırırlardı.

GÜL BAHÇESİ
Grasse'da, güney Fransa'daki parfüm başkentinde, güllere tanrılar gibi davranılır. Romantik, duyusal, hassas dırlar tıpkı kokuyu taşıyan kadınların kendisi gibi... Grasse gülü, Bulgar Gülü ve Türk gülü kullandığımız gül çeşitleridir.

GÜL KOLEKSİYONUMUZU KEŞFEDİN >

P.D.O Lavanta

Provence Lavanta tarlaları ile çevrelenir. Her yıl, tüm tarlalar mavi altından bir halı ile kaplanır. Yaz boyunca, dağ tırmanışı yapan sporcular bu rahatlatıcı kokunun arasında tırmanışlarını yaparlar.

LAVANTANIN SAKİNLİĞİ
Lavanta kokusunu üretmenin pekçok yolu var ancak L'Occitane en saf, en lüks şeklini elde etmeyi tercih ediyor. Provencelı çiftçiler tarafından özel olarak üretilen lavantayı kullanıyoruz. En yüksek kalitedeki lavantayı kullanıyoruz ki, kokladığınız anda sizi rahatlatsın ve sakinleştirsin.

LAVANTA KOLEKSİYONUMUZU KEŞFEDİN >

MİNE ÇİÇEĞİ (VERBENA)

Haziranda , Provence pazarları canlandırıcı limonsu mine çiçeği yapraklarının kokusu ile dolar. Tüm dünyadaki, en ferahlatıcı kokunun Mine çiçeği olduğuna eminiz!

CANLANDIRICI MİNE ÇİÇEĞİ
Mine çiçeğinin zarif aroması size yaşam enerjisi kazandırır. Parfümü Provenceın patikalarında yürürken hissettiğimiz zengin, canlandırıcı kokusunu hatırlatır. Hem ruhu, hem kalbi hemde aklı canlandırır.

MİNE ÇİÇEĞİ KOLEKSİYONUMUZU KEŞFEDİN >

Kiraz Çiçeği

Provenceın serin havasında uçuşan kiraz çiçeklerini seyretmek gibi keyifli bir an yoktur. Yazın kırmızı, sonbaharda yeşil ve baharın ilk günlerinde beyaz rengiyle pek çok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur.

KADINSI KİRAZ ÇİÇEĞİ
L'Occitane 'da Luberon bölgesinde yetişen kiraz çiçeklerini büyük bir özenle hasat ederiz. Baharın ilk zamanları havada uçuşan kiraz çiçeklerini kutlarız. Bu çiçekleri damıtarak Cherry Blossom parfümünü yaratırız, sürdüğünüzde kiraz çiçeklerinin tazeliğini yumuşaklığını cildinizde hissedersiniz.

KİRAZ ÇİÇEĞİ KOLEKSİYONUMUZU KEŞFEDİN >

ŞAKAYIK ÇİÇEĞİ

Şakayık, tüm Akdenizi kaplarken genelde süs çiçeği olarak kullanılır. Sabır sonucu elde edilen güzelliği ifade eden bir çiçektir, bazı çeşitlerinin çiçeklenmesi 7 senede olur.

ŞAKAYIĞIN ÖLÜMSÜZLÜĞÜ
Şakayık. Uzun zaman evvel, yapraklarına aşık olduğumuz, ve ölümsüzlüğü aradığımız çiçek. Bu çiçeği övmek için Pivione Flora Eau de Toilette i yarattık. İçeriğinde ürünün doğal özlerini kullandık. Bu muhteşemliği koklayın!

ŞAKAYIK ÇİÇEĞİ  KOLEKSİYONUMUZU KEŞFEDİN >

BOTANİKÇİNİN SÖZLÜĞÜ

Ürünlerimizde kullandığımız içerikler L'OCCITANE'ın gerçek hikayelerinin arkasındaki esin kaynağıdırlar. Sözlüğümüz formüllerde kullanılan, herbirinin bilimsel adı ve illüstrasyonuyla birlikte kaydedilmiş  150 bitkiyi içerir. Buna ekolarak her bir bitkinin tanımını ve özellikleri, Akdeniz geleneğindeki yerleri  hakkında bilgilere de ulaşabilirsiniz.

İÇERİKLERİMİZİ GÖRÜN >