Güzel saçlara nasıl sahip olunur?

Parlak, canlı ve kalın saçlar için yöntem

Saçınız sizi siz yapan ve kim olduğunuzu ortaya koyan elzem parçanızdır tıpkı vücudunuz geri kalanı gibi,saçlarınız yıpranmaya ve zarar görmeye, kuruluğa müsait, kırılgandır. Yazın denizle beraber çok güzel bir tatil olabilir ama güçlü UV ışınları yoğun etkisiyle tuz ve kum saçları kötü bir şekilde cildi yakarcasına yıpratır. En soğuk sezonlar da saçları yıpratabilir ve kuru hava saçları statikleştirir ve dümdüz bir görünüm verir. Saçlarınaza iyi bakın, saçlarınız ışıldayacaktır.

PARLAYAN SAÇLARA NASIL SAHİP OLUNUR?

Parlak saçlar için 6 adım

Saç ve saç derisi uzmanları, insanların mat ve kuru saça sahip olmalarının en büyük nedeninin hatalı yıkama olduğunu söyler.

1. Saçlar ılık su ile ıslatılarak, ust tabakadaki pulların(kütıkıl) açılması sağlanır.

2. Parmak uçlarınız kullanılarak saç derisine masaj yapılır

3. Pulların yeniden kapanması için soğuk su ile saç durulanır.

4. Bakım kremini uygulamadan evvel saçtaki fazla suyu alın

5. Saç derisine masaj yaparak bakım kremini yedirin ve iyice durulayın

6. Saçlarınızı kuruturken  ovmayın veya sıkmayın, saçlarınız ıslakken çok kırılgandır.

Parlak saçlar için 6 adım

DOĞAL SAÇ RENGİNİZİ NASIL CANLANDIRIRSINIZ?

1. Şampuanı sadece saç derinize uygulayın: Yıpranmış saçlar için Aromachologie Natural Repairing Shampoo, normal saçlar için Aromachologie Revitalizing Fresh Shampoo.

2. Özellikle saç diplerine saç kremini uygulayın: yıpranmış saçlar için Aromachologie Natural Repairing Conditioner, normal saçlar için Aromachologie Revitalizing Fresh Conditioner.

3. Saç maskesini uygulayın ve saçlarınızı sıcak bir havluyla sararak maskenin saçınızdaki nemi arttırmasını sağlayın.

Keşfedin
DOĞAL SAÇ RENGİNİZİ NASIL CANLANDIRIRSINIZ?

BOYALI SAÇLARINIZIN RENGİNİ NASIL CANLANDIRIRSINIZ?

1. Saçınıza şampuan yapmadan önce Soothing Scalp Oil uygulayın ve saç derinize masaj yaparak yağın kan dolaşımını canlandırmasını sağlayın.  Hafif sakinleştirici formülü saçın kökten açılmasını sağlar ve saçın parlamasını sağlar.

2. Saç derinize şampuanı uygulayın.

3. Saç diplerine saç kremini uygulayın.

4. Saç maskesini uygulayın ve saçlarınızı sıcak bir havluyla sararak maskenin saçınızdaki nemi arttırmasını sağlayın.

Keşfedin
BOYALI SAÇLARINIZIN RENGİNİ NASIL CANLANDIRIRSINIZ?

YAĞLI SAÇLARDAN NASIL KURTULUNUR?

Yağlı Saçlar için tersine temizlik

1. Saçınızı yıkamadan önce, saçınızdaki yağdan faydalanmak için saç maskesini uygulayın.  Saçınızı sıcak bir havluyla sararak şaçın pullarının açılmasını sağlayın ve nemi içine hapsedin.

2. Saçın fazla kurumasına engel olmak için saçınızdaki maskeyi durulamadan şampuanı uygulayın.

3. Saç diplerinize saç kremini uygulayın ve arındırın.

4. Scalp Tonic'i saç köklerine uygulayın ve durulamayın.

5. Detangling Spray'i saçlarınıza kullanın ve saç uçlarıda dahil eşit bir şekilde saçlarınıza uygulayın.

Keşfedin
Yağlı Saçlar için tersine temizlik

KALIN TELLİ SAÇLARA NASIL SAHİP OLUNUR?

Hepimiz, saçımızın kalınlığını belirleyen  belli sayıda saç köküne sahip bir şekilde dünyaya geliriz. Saç köklerini uyandırmak ve kan dolaşımını harekete geçirmek için saç derinize her gün nazik bir şekilde masaj uygulayabilirsiniz.  Aynı zamanda saç kalınlaştırıcı spreyi de bir seçenek olur.  Beslenme konusunda gelirsek, saç pulları (kütıkılları) sadece tek tip vitamini kabul ederler : B Vitaminlerini.  Eğer, meyve ve sebze tüketmeye başlarsanız bu da etkilidir. Özellikle, C vitamini bakımından zengin yaban mersini, vücudun kolajen üretmesine yardımcı olurken sıkılmış meyve suları A vitaminini içerir ve sebum üretimini kontrol eder.

Keşfedin

KEPEKTEN NASIL KURTULUNUR?

Neden saçta kepek oluşur?

"Kepek" aslında saç derisinde herhangi bir nedenden dolayı cilt hücrelerinin pullanması için kullanılan genel bir terimdir. Gerçek bir kepeklenme durumunda, saç derisinin yüzeyi pul pul bir görünüm alır. Saç ve saç derisi uzmanları, saç derisini sakinleştirerek kepeği azaltan kepek karşıtı şampuan kullanılmasını öneriyor.  Böyle bir durumda saç kremi yine kullanılabilir ancak sadece saç uçlarına çünkü yeterince durulanmayan saçta saç derisinde kepeğe sebebiyet verebilir.

Keşfedin
Neden saçta kepek oluşur?

Hangi ürün hangi kepek türü için kullanıılır?

İki tür kepek vardır; kuru ve yağlı kepek. Kuru kepek sıklıkla kuru saç derisinde ve uygun olmayan şampuan kullanımında yağlı kepek ise stres gibi diğer faktörle bağlantılıdır. L'Occitane her iki kepek türü içinde kullanılabilecek  özel bir şampuan tasarladı,  Anti- Dandruff Şampuan. Kuru kepek için aynı zamanda  şampuandan önce  saç derisinin daha fazla kurumasına engel olmak için Soothing Scalp Oil in kullanılması da önerilir.

Hangi ürün hangi kepek türü için kullanıılır?

KIRILMIŞ SAÇLAR NASIL ONARILIR?

Saçın kurumasına neden olan düşmanlar

Saçlar çok hassastır ve çok fazla stres yaşadığında kırılmaya başlar ve hacmini  kaybeder.  Çoğu zaman saçlarınız sıcaktan ve kuruluktan zarar görür: maşalar, bigudiler, saç düzleştiriciler, boyalar, gün ışığı, fazla uygulanan ısı saça zarar verir. İlk olarak saçınızı doğrudan ısıtan saç şekillendiricilerden uzak durun veya her gün kullanmayın. İkinci olarak, saçlarınızda en az vücudunuz kadar güneşten korunmalı, saçlarınızı güneş koruyucu bir sprey ile korumanız gerekir.

Keşfedin
Saçın kurumasına neden olan düşmanlar

Saçları doğru taramak

1. Saçlarınız fırçanın kıllarına takılmaması için, kalın lastik bir fırça veya yuvarlak yastıklı bir fırça ile tarayın.

2. Eğer saçlarınız karışmışsa, saçın dibinden başlayarak taramayı denemeyin. Özellikle karışmış kısma odaklanın ve orayı tarayın diğer şekilde saçlarınız daha çok karışacaktır.

3. Yumuşak dokunuşlarla saçlarınızı tarayın, saçı fön ile kuruturken saçı çekmeyin veya sarmayın.

4. Kuaförünüze hangi fırçanın saçınıza daha uygun olacağını sorun.

Saçları doğru taramak

Saçlarınızı kırılmalardan korumak için doğru ürünü tercih edin

AROMACHOLOGY REPAIRING OIL

AROMACHOLOGY REPAIRING OIL

Kuru ve kırılmış saçlar için özel olarak tasarlanmış bu onarıcı yağ 98% doğal içeriklerden oluşur.  5 esansiyel yağın birleşimınden oluşan içerikler saçın doğal güzelliğini ortaya çıkartmak için bir araya gelir. Bir veya iki pompa kullanılır. Bu çok kullanımlı yağ kuru veya nemli saça da uygulanabilir.

Keşfedin
CONTROL STYLING PREP-CREAM

CONTROL STYLING PREP-CREAM

Control Styling Prep-Cream, şekillenmeyen ve kıvırcık saçlar için kuruluğu kontrol eden, dalgalı yumuşatan saçta kalan bir bakım kremidir.  Yağlı olmayan kremsi yapısı , fönü kolaylaştırır ve saçtaki elektiriklenmeyi azaltır.  Islak saça; fönden evvel havlu ile kurutulan saça veya direkt saça uygulayınız. Kuru saça ise, elinize döktüğünüz kremi ovuşturarak saçınıza uygulayın. Saçınızı durulamayın.

Keşfedin
HEAT-PROTECTIVE CONTROL MIST

HEAT-PROTECTIVE CONTROL MIST

Normal ve yıpranmış saçlar için tasarlanan bu saç misti hafif, silikon içermeyen  formülü ile yıpranmış ve kuru saçları korur ve kontrol eder. Esansiyel yağlardan ve nemlendirici jojoba yağından oluşan bu yumuşatıcı formülüyle saçın elektirklenmesini saçlarınıza ağırlık vermeden kontrol eder.  Aktif içerikler saçı fönden ve saç düzleştiricilerden alacağı zarardan bir kalkan gibi korur(230C üzeri), saç ipeksi bir yumuşaklık kazanır. Islak veya kuru saça uygulayacağınız bu spreyi ısı uygulamadan kullanın. Saçınızdan arındırmayın.

Keşfedin

Benzer konular

Hassas göz çevresi bakımı

Gözleriniz yüzünüzün en önemli yeridir. Gözlerinizdeki anlam sizi diğer insanlara bağlar, aynı zamanda "ruhun aynası"dırlar. Yine de gözlerinizin altındaki narin doku yorgunluk, stres ve yaşlılık göstergelerinin ilk belirdiği noktalardır. Özellikle göz altı bölgeleri için üretilmiş bakım ürünleri kullanmak gözaltı torbaları, mor halkalar, çizgi ve kırışıklıklar için en iyi çözüm yoludur. Siz de bir kaç kolay uygulama tekniğiyle genç ve ışıldayan bir görünüme sahip olabilirsiniz.
> Devamını gör

EVDE DUYULARA HİTAP EDEN BİR SPA GÜNÜ İÇİN ÖNERİLER

Nerede yaşarsak yaşayalım, günlük programın yoğunluğu ve telaşı içinde koşturup dururuz. Hafta sonları ise, sanki iş haftamızın devamı gibidir. Ancak bazen gerçekten de dinlenmeye ihtiyacımız vardır. Bunun içinde kendi evimizden daha iyi bir yer yoktur! Bu durumda neden evinizde kendinize keyifli bir spa deneyimi yaratmıyorsunuz? Kendinizi tazelenmiş ve güçlenmiş hissedeceksiniz. Burada,evde dinlendirici ve duyulara hitap eden bir spa günü geçirmek için bazı öneriler bulacaksınız.
> Devamını gör

İDİL TATARİ İLE L'OCCITANE'DA GÜNLÜK CİLT BAKIMI

İstinye Park mağazamızı ziyaret eden İdil Tatari ile L'Occitane'ın günlük cilt bakımının olmazsa olmazları üzerine konuştuk. İdil'in cilt bakımındaki endişelerine yönelik tavsiyelerimizi ve önerilerimizi videomuzdan izleyebilir, ürünlerimizi keşfedebilirsiniz.
> Devamını gör