Hassas göz çevresi bakımı

Gözleriniz yüzünüzün en önemli yeridir. Gözlerinizdeki anlam sizi diğer insanlara bağlar, aynı zamanda "ruhun aynası"dırlar. Yine de gözlerinizin altındaki narin doku yorgunluk, stres ve yaşlılık göstergelerinin ilk belirdiği noktalardır. Özellikle göz altı bölgeleri için üretilmiş bakım ürünleri kullanmak gözaltı torbaları, mor halkalar, çizgi ve kırışıklıklar için en iyi çözüm yoludur. Siz de bir kaç kolay uygulama tekniğiyle genç ve ışıldayan bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Neden göz çevresi bölgesi özel bakıma ihtiyaç duyar?

Göz çevresindeki cilt yapısı diğer her yere oranla çok daha narindir ve her tür kimyasal bileşene, güneş ışınları ve çevreye karşı çok daha hassastır. Ayrıca bu bölge diğer cilt dokularına göre çok daha hızlı incelir. İnce cilt dokuları elastikiyetini daha hızlı kaybettiğinden göz çevresi bölgesi yaşlılık belirtilerinin ilk ortaya çıktığı yerdir. Sonuç olarak, göz çevresi özel bir bakım ve dikkat gerektirir.

L'Occitane göz bakımı ürünlerini keşfedin
Neden göz çevresi bölgesi özel bakıma ihtiyaç duyar?

Kalkık ve aydınlık bir göz çevresi için evde uygulayabilecekleriniz

Gözleri canlandırmak için masaj

Göz çevrenizdeki noktalara uygulayacağınız hafif bir masaj ile göz çevresi bakımının etkisini arttırabilirsiniz

Günlük ödem ritüeli: sabahları Divine Eye Balm öncesinde bu masajı uygulayarak etkisini arttırabilirsiniz. Kaşlarınızın başlangıç noktasından dışarı doğru hareket ettirin, sonrasında tekrar gözlerinizin iç kısmından dışına doğru masajı uygulayın.

Keşfedin
video player Gözleri canlandırmak için masaj

Gözaltı torbaları ve şişliği engellemek için yapmanız gerekenler

Soğuk kompres uygulayın. Dokunduğunuzda serinlik veren fakat fazla da soğuk olmayan bir şey mi arıyorsunuz? Sırtüstü uzanın ve göz çevrenize soğuk çay poşeti veya salatalık dilimi uygulayın her ikisi de antioksidan özellikleri ile şişkinliği azaltacaktır.

Yorgun ve şiş göz çevrenizi papatya çayı ile sakinleştirin. Papatyaları temiz su ile kaynatın. Soğuyana kadar buzdolabında bekletin. Bir pamuk yardımıyla soğuk çay ile ıslattığınız pamuğu kapalı gözünüzün üstünde 15 dakika süreyle tutun.

Soğuk bir kaşık ile uygulama yapın. hızla şişlikleri yok etmek istiyorsanız, buzlukta soğuttuğunuz kaşığı nazikçe masaj yaparak göz çevrenize uygulayın.

Gözaltı torbaları ve şişliği engellemek için yapmanız gerekenler

Göz çevresi bakım ürünlerimiz

Göz çevresi bakımı için altın kurallar

1

1

Özellikle göz çevresi için özel üretilmiş ürünler kullanın ve göz çevrenizde ağır kozmetik grubu ürünleri kullanmamaya çalışın. 

2

2

Her gün, göz çevresini gençleştiren ve koruyan özel göz çevresi ürünü kullanın.

3

3

Göz makyajınızı silerken pamuk kullanmaya özen gösterin böylece göz çevrenizi tahriş etme olasılığınız azalır. 

4

4

Büyük güneş gözlükleri kullanın, böylece UVA ve UVB ışınlarından yalnızca gözlerinizi değil göz çevrenizi de koruyabilirsiniz. 

5

5

Günde 8-10 bardak su içmeniz cildinizin elastikiyetini arttırır. 

6

6

Gözdeki şişkinliği alan;vitamin, mineral ve enzimler bakımından zengin kereviz,limon, ıspanak ve salatalık karışımından oluşan taze sıkılmış meyve suyu için.

8

8

Tuz alımınızı azaltın. Tuz vücudunuzun su tutmansına sebep olarak göz çevrenizde ödem ve göz altı torbasına yol açar. 

7

7

Kaliteli bir uyku uyuyun. Uykusuz kalmak cildinizin kurumasına yol açabilir. 

9

9

Uyurken başınızı yüksekte tutun. Sırtüstü uyuyun ve ekstra bir yastıkla başınızı yükselterek gözaltınızda sıvı birikimini engelleyin. 

Benzer konular

EVDE DUYULARA HİTAP EDEN BİR SPA GÜNÜ İÇİN ÖNERİLER

Nerede yaşarsak yaşayalım, günlük programın yoğunluğu ve telaşı içinde koşturup dururuz. Hafta sonları ise, sanki iş haftamızın devamı gibidir. Ancak bazen gerçekten de dinlenmeye ihtiyacımız vardır. Bunun içinde kendi evimizden daha iyi bir yer yoktur! Bu durumda neden evinizde kendinize keyifli bir spa deneyimi yaratmıyorsunuz? Kendinizi tazelenmiş ve güçlenmiş hissedeceksiniz. Burada,evde dinlendirici ve duyulara hitap eden bir spa günü geçirmek için bazı öneriler bulacaksınız.
> Devamını gör

İDİL TATARİ İLE L'OCCITANE'DA GÜNLÜK CİLT BAKIMI

İstinye Park mağazamızı ziyaret eden İdil Tatari ile L'Occitane'ın günlük cilt bakımının olmazsa olmazları üzerine konuştuk. İdil'in cilt bakımındaki endişelerine yönelik tavsiyelerimizi ve önerilerimizi videomuzdan izleyebilir, ürünlerimizi keşfedebilirsiniz.
> Devamını gör

Yaz mevsiminden sonra onarım

Yazın ardından saçlarınızı, cildinizi ve bakışlarınızı nasıl şımartabilirsiniz?

Yaz mevsiminin de vücudunuzda zararlı etkileri vardır. Deniz suyu, kum, güneş ve klima yüzünden, siz farkında bile olmadan yıpranırsınız. Cildiniz, özellikle de yüzünüz, güneşe maruz kalmaktan kalınlaşır ve kurur ve saçınız kırılganlaşır ve zayıf düşer: bütün vücudunuz, soğuk sonbaharda geri dönmek üzere yeni yaz havası ve sıcağına kendini ayarlar. Ayrıca, Eylül'de işe dönmek strese ve yorgunluğa yol açar. Keyifli yaz günleri sona erdikten sonra kendimizi nasıl şımartabiliriz?
> Devamını gör