Her yaşta güzel bir cildin altın kuralları

Işıltılı bir cildin tadını çıkarmak istiyorsanız, birkaç temel güzellik adımını benimsemeniz yeterli! Gün boyunca cildiniz zararlı dış etkenlere maruz kalır ve bu durum cildinizi yorar. Yıllar içinde cildiniz değişir. Cildinizin ihtiyacı olan tek şey ise biraz şımartılmaktır! Her yaşta güzel bir cilt için altın ipuçlarımızı keşfedin.

ÜÇ VAZGEÇİLMEZ ADIM

No.1 İYİ BİR TEMİZLİK

Sabahları cilt nazikçe temizlenmeli ve akşamları gün içerisinde yapılan makyaj mutlaka doğru bir temizleme ürünü ile çıkarılmalı. Bu adım, ciltteki kirin arındırılması, gözeneklerin açıkması ve ciltin tazelik ve sağlıkla ışıldaması için vazgeçilmezdir. Cildiniz için ideal olan dokuyu bulun: losyon, yağ, sabun ya da köpük. 

İpucu: Zararlı dış etkenlere aynı derecede maruz kalan boyun ve dekolte bölgelerini de unutmayın. 

> TEMİZLEYİN
No.1 İYİ BİR TEMİZLİK

No.2 NEMLENDİRME

Nemli bir cilt, güzel bir cilttir. Cilt yapınıza uygun olan bir yüz nemlendiricisi kullanın ve boyun ve dekolte bölgesine de krem uygulamayı unutmayın! Nemlendiricinizi sabahları makyajınızdan önce ve akşamları makyajınızı çıkardıktan sonra  uygulamayı unuymayın. Cilt ihtiyaçlarınıza uygun olan bir nemlendirici seçmek önemlidir: ışıltı arttıran, yaşlanma karşıtı, besleyici vb...

> NEMLENDİRİN
No.2 NEMLENDİRME

No.3 UV IŞINLARINDAN KORUYUN

Güneş koruması, oldukça önemli olmasına rağmen genellikle unuttuğumuz bir detaydır. Güneş, cilt yaşlanmasının en önemli sebeplerinden biridir. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için en az 20 güneş koruma faktörlü ürünler tercih edilmelidir. 

> KORUNUN
No.3 UV IŞINLARINDAN KORUYUN

İKİ TEMEL GÜZELLİK UNSURU

No.1 CİLT YAPISININ AYDINLATILMASI

Cildiniz temizlendiği zaman, ışıltısını arttıracak bir destek gerekir! Cildinizi canlandırmak ve makyaj kalıntılarını veya kiri yok etmek için bir tonik kullanın. Yüze ve boyuna, sabahları ve akşamları uygulayın. Şimdi cildiniz, cilt bakım ürünlerinden maksimum faydayı almaya hazır! Işıltınızı arttırmak için ise, inci partikülleri ile doğal bir pırıltı sunan Peony CC Cream’i deneyin.

> AYDINLATIN
No.1 CİLT YAPISININ AYDINLATILMASI

No.2 GÖZ ÇEVRESİNE YOĞUNLAŞIN

Göz çevresi yüzün en hassas bölgesidir ve bu bölgei cildin geri kalanına göre daha çok zarar görerek daha hızlı yaşlanır. Göz bölgesini korumak için çizgi oluşumu, şişkinlik ve koyu renk halkaların oluşumunu engelleyen bir göz kremi kullanılmalıdır.

İpucu: Göz bölgesindeki dolaşımı hızlandırmak için, beş dakika boyunca.

> Göz Bakımı
No.2 GÖZ ÇEVRESİNE YOĞUNLAŞIN

HEDEFLİ CİLT BAKIMI

No.1 DERİNLEMESİNE BAKIM

Haftada 1 ya da 2 kez cildinizde bir peeling kullanın ve ölü hücrelerden ve kirlerden arınırken, mikro-dolaşımı da harekete geçirin. Etkili sonuçlar için devamında yüz maskesi kullanın.

> KEŞFEDİN
No.1 DERİNLEMESİNE BAKIM

No.2 YAŞLANMA İŞARETLERİ

Yıllar geçtikçe ve mevsimler değiştikçe cilt yapısı yorgun ve donuk bir görünüm kazanabilir. Senede bir ya da iki kez cildinize 28 Day Divine Renewal Skin Programme ile yoğun bir bakım yaparak cildinizin ışıltısını geri kazanın.

> DIVINE PROGRAMME’I KEŞFEDİN
No.2 YAŞLANMA İŞARETLERİ
GÜZEL BİR CİLT İÇİN 3 SAĞLIK ÖNERİSİ

GÜZEL BİR CİLT İÇİN 3 SAĞLIK ÖNERİSİ

Antioksidan içerikli meyve ve sebzeler ile, A,C ve E vitamini ağırlıklı sağlıklı ve dengeli bir beslenme.

İyi ve uzun bir uyku. “Güzellik uykusu”nun bir deyimden çok daha fazlası olduğunu unutmayın!

Bolca egzersiz. Vücudunuzu formda tutarken, cildinizin ışıltısının da arttığını göreceksiniz.

GÜZELLİK İPUCU No.1

GÜZELLİK İPUCU No.1

Banyo zamanını, maske zamanına dönüştürün

Haftada bir kez, akşam duş aldıktan sonra cildinize maske uygulayın. Duştaki buhar gözeneklerinizi açacak ve cildiniz maskeden maksimum faydayı alacaktır.

GÜZELLİK İPUCU No.2

GÜZELLİK İPUCU No.2

Uzun ve stresli bir günün sonunda göz kremi uygulayın

Seyahatler, kutlama akşamları veya uzun ve zorlu bir haftanın sonunda göz çevresi yorgun ve şişkindir. Anında ışıltı sağlamak ve ince çizgilerin görünümünü azaltmak için göz kremi uygulayın.

Benzer konular

Hassas göz çevresi bakımı

Gözleriniz yüzünüzün en önemli yeridir. Gözlerinizdeki anlam sizi diğer insanlara bağlar, aynı zamanda "ruhun aynası"dırlar. Yine de gözlerinizin altındaki narin doku yorgunluk, stres ve yaşlılık göstergelerinin ilk belirdiği noktalardır. Özellikle göz altı bölgeleri için üretilmiş bakım ürünleri kullanmak gözaltı torbaları, mor halkalar, çizgi ve kırışıklıklar için en iyi çözüm yoludur. Siz de bir kaç kolay uygulama tekniğiyle genç ve ışıldayan bir görünüme sahip olabilirsiniz.
> Devamını gör

EVDE DUYULARA HİTAP EDEN BİR SPA GÜNÜ İÇİN ÖNERİLER

Nerede yaşarsak yaşayalım, günlük programın yoğunluğu ve telaşı içinde koşturup dururuz. Hafta sonları ise, sanki iş haftamızın devamı gibidir. Ancak bazen gerçekten de dinlenmeye ihtiyacımız vardır. Bunun içinde kendi evimizden daha iyi bir yer yoktur! Bu durumda neden evinizde kendinize keyifli bir spa deneyimi yaratmıyorsunuz? Kendinizi tazelenmiş ve güçlenmiş hissedeceksiniz. Burada,evde dinlendirici ve duyulara hitap eden bir spa günü geçirmek için bazı öneriler bulacaksınız.
> Devamını gör

İDİL TATARİ İLE L'OCCITANE'DA GÜNLÜK CİLT BAKIMI

İstinye Park mağazamızı ziyaret eden İdil Tatari ile L'Occitane'ın günlük cilt bakımının olmazsa olmazları üzerine konuştuk. İdil'in cilt bakımındaki endişelerine yönelik tavsiyelerimizi ve önerilerimizi videomuzdan izleyebilir, ürünlerimizi keşfedebilirsiniz.
> Devamını gör