Güzel ellerin sırrı

Eller insanlar hakkında çok fazla şey söyler ve insanlar da birçok şeyi söylemek için ellerini kullanırlar. Bu nedenle şüphesiz karşımızdakinin ilk dikkatini çekenlerden biri de ellerimizdir. Yüz bakımına gösterilen özen maalesef el bakımı için geçerli değildir. Oysaki eller de dış çevreden etkilenir ve hasar görür: soğuk hava, temizlik malzemeleri, UV ışınları, su vb... Peki bunun sonucunda ne olur? Eller hasar görür ve hızlı yaşlanır. Ellerinizin tüm yıl boyunca güzel bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız, el bakımı rehberimizi takipte kalın!

Güzel eller için 4 ipucu

İPUCU 1: TEMİZLEME

Elleri temizlemek, güzellik ritüelinizdeki ilk adımdır; ancak burada gözden kaçan bir zararlı etken vardır: SU! Ellerinizi her yıkamadan sonra iyice kuruladıktan ve sudan arındırdıktan emin olun. Ellerinizin kurumasını engellemek için kurutucu etkili ürünlerden (hidroalkolik ürünler gibi) kaçının. Hassas formüle sahip (Verbena Sıvı Sabun gibi) ya da aloe vera ya da shea yağı ile zenginleştirilmiş sabunları kullanmaya özen gösterin.

> KEŞFEDİN
İPUCU 1: TEMİZLEME

İPUCU 2: PEELING

Vücudunuz ve yüzünüz için belli aralıklarla peeling yapıyorsunuz... Peki ya elleriniz? Haftada bir veya iki kez eller için özel olarak formüle edilmiş olan bir peeling yardımı ile ellerinizi arındırın. Ölü derilerin temizlenmesi ile eliniz kremin tüm faydalarından yararlanmaya hazır olacaktır! Shea One Minute Hand Scrub, shea yağı, tatlı badem ve üzüm çekirdeği yağları ile içermektedir ve E vitamini ile esansiyel yağ asitleri bakımından zengindir. Bu sayede sadece 1 dakikada elleri besler ve yumuşatır.

> KEŞFEDİN
İPUCU 2: PEELING

İPUCU3: NEMLENDİRİN

Muhteşem ellerin sırrı nedir? Nem, nem ve nem! El kreminiz çantanızın vazgeçilmezi olmalı ve ihtiyaç duyduğunuz her an cildinizin doğal koruyucu hidrolipidik tabakasını onarmak için yanınızda bulunmalı. Beslemeli, nemlendirmeli ve korumalı. Etkili bir el kremi, içerdiği esansiyel yağ asitleri ile  nemlendirici içeriklere (shea yağı gibi) ve antioksidan özelliklere sahip içeriklere (E vitamini gibi) sahip olmalı. Bu eşsiz içerik karışımı, L’Occitane’ın 20 yıldır en çok sevilen ürünü olan Shea Butter Hand Cream’in başarısının sırrı!

> KEŞFEDİN
İPUCU3: NEMLENDİRİN

İPUCU 4: TIRNAKLARINIZA BAKIM YAPIN

Güzel ellerin bir diğer sırrı ise güçlü ve güzel görünen tırnaklardır. Tırnak etleri, tırnakların kök kısmında bulunan koruyucu parçalardır ve onlara iyi bakmak beraberinde güzel görünen sağlıklı tırnaklar getirir. Shea Nail & Cuticle Nourishing Oil, tırnak etini besler ve yumuşatırken; tırnaklara güç ve ışıltı verir. Tırnakları içeriden beslemek de çok önemlidir. Gerçekten sağlıklı bir tırnak yapısı için biotin bakımından zengin besinler tüketmeye özen gösterin: baklagil, soya fasülyesi, badem vb...

> KEŞFEDİN
İPUCU 4: TIRNAKLARINIZA BAKIM YAPIN

YAZIN GÜZEL GÖRÜNEN ELLER İÇİN

Güneş ışınlarının, yaşlandırıcı etkisi ile elleriniz için görünmez bir düşman olduğunu unutmayın. Elleriniz koyu lekeler, kırışık gibi yaşlanma etkilerini göstermeden önce önleminizi alın. Güneş gökyüzünde görünmeye başladığı zaman ellerinizi(tabiki yüzünüzü de) güneş koruma faktörlü bir krem ile koruma altına almakta fayda var.

> KEŞFEDİN
YAZIN GÜZEL GÖRÜNEN ELLER İÇİN

KIŞIN GÜZEL GÖRÜNEN ELLER İÇİN

Kışın, soğuk ve rüzgar cildinizi kurutur ve gerginlik hissine sebep olur. Konforlu ellere sahip olmak için ise yapmanız geren tek şey kremsiz ve eldivensiz dışarı çıkmamak! Geceleri, hücre yenilenmesinin en yoğun olduğu zamanlarda ellerinize krem sürmek faydalıdır. Yatmadan önce sürdüğünüz el kremi gece boyunca cildinizi nemlendirir ve sabahları yumuşacık bir his ile uyanmanızı sağlar!

> KEŞFEDİN
KIŞIN GÜZEL GÖRÜNEN ELLER İÇİN
EL MASAJI

EL MASAJI

Peeling ile arındırdığınız elleriniz artık Shea Butter Hand Cream’in tüm faydalarını almaya hazırdır. Maksimum emilim için kremi masaj ile ellerinize uygulayın ve sonrasında kendinize 5 dakika rahatlama molası verin.

1) Uygulama: Elinize aldığınız fındık büyüklüğündeki iki damla kremi avuçlara ve elin arkasına uygulayın ve dairesel hareketlerle bileklere kadar çıkın.

2) Parmaklar: Sırayla her parmağa, dipten uca doğru masaj yapın. Küçük parmaktan baş parmağa doğru sırayla uygulayın.

3) Tendonların arası: Baş parmaklarınız yardımıyla, bileklere doğru hafifçe tüm eklem yerlerinize masaj yapın.

4) Bilekler: Bileklere dairesel hareketlerle masaj uygulayın.

5) Avuçlar: Dairesel hareketlerle avuçlara masaj uygulayın.

SHEA YAĞI: BİR L’OCCITANE GERÇEK HİKAYESİ

SHEA YAĞI: BİR L’OCCITANE GERÇEK HİKAYESİ

20 yılı aşkın bir süredir L’OCCITANE, tüm güzellik ustalığını Shea Butter Hand Cream’de birleştirmiştir. En çok sevilen ürünümüzün geçmişi, 1980 yılında kurucumuz Olivier Baussan’ın, doğal kozmetik uzmanı Yves Millou ile yeteneklerini ve tutkularını birleşmesine dayanır. 

Yoğun nemlendirme sunan bu kremin kalbinde, Burkina Faso’lu Shea meyvesi toplayıcısı kadınlarla olan ortaklık ve bu ortaklıkla alınan yüksek kaliteli Shea yağı vardır. 2015 yılında markamız, Burkina Faso’lu kadınlardan toplam 750 ton shea yağı almıştır.

Her 3 saniyede bir, Dünya’da 1 adet Shea Butter Hand Cream satılmaktadır. 20 yıllık efsanevi kremimizi keşfedin.

SHEA YAĞI: EŞSİZ NEMLENDİRME

SHEA YAĞI: EŞSİZ NEMLENDİRME

Shea yağı, Afrika’da binlerce yıldır kullanılmaktadır. Bir efsaneye göre kraliçe Nefertiti güzelliğini bu eşsiz içeriğe borçludur. Shea ağacı, orta ve batı Afrika’nın bozkırlarındaki yabani topraklarda yetişir. Bu ağacın meyveleri, avokado büyüklüğündedir ve meyvesinin çekirdeği, içinde beyazımsı bir yağ bulundurmaktadır. Bu çerkirdekten, eşsiz Shea yağı üretilmektedir. 

Shea yağı, içerdiği A ve E vitaminleri, karitene ve esansiyel yağ asitleri sayesinde nemlendirici, onarıcı, koruyucu ve nemlendirici özelliklere sahiptir. Kusursuz şekilde nemlendirilmiş eller için eşsiz bir içerik!

Benzer konular

Hassas göz çevresi bakımı

Gözleriniz yüzünüzün en önemli yeridir. Gözlerinizdeki anlam sizi diğer insanlara bağlar, aynı zamanda "ruhun aynası"dırlar. Yine de gözlerinizin altındaki narin doku yorgunluk, stres ve yaşlılık göstergelerinin ilk belirdiği noktalardır. Özellikle göz altı bölgeleri için üretilmiş bakım ürünleri kullanmak gözaltı torbaları, mor halkalar, çizgi ve kırışıklıklar için en iyi çözüm yoludur. Siz de bir kaç kolay uygulama tekniğiyle genç ve ışıldayan bir görünüme sahip olabilirsiniz.
> Devamını gör

EVDE DUYULARA HİTAP EDEN BİR SPA GÜNÜ İÇİN ÖNERİLER

Nerede yaşarsak yaşayalım, günlük programın yoğunluğu ve telaşı içinde koşturup dururuz. Hafta sonları ise, sanki iş haftamızın devamı gibidir. Ancak bazen gerçekten de dinlenmeye ihtiyacımız vardır. Bunun içinde kendi evimizden daha iyi bir yer yoktur! Bu durumda neden evinizde kendinize keyifli bir spa deneyimi yaratmıyorsunuz? Kendinizi tazelenmiş ve güçlenmiş hissedeceksiniz. Burada,evde dinlendirici ve duyulara hitap eden bir spa günü geçirmek için bazı öneriler bulacaksınız.
> Devamını gör

İDİL TATARİ İLE L'OCCITANE'DA GÜNLÜK CİLT BAKIMI

İstinye Park mağazamızı ziyaret eden İdil Tatari ile L'Occitane'ın günlük cilt bakımının olmazsa olmazları üzerine konuştuk. İdil'in cilt bakımındaki endişelerine yönelik tavsiyelerimizi ve önerilerimizi videomuzdan izleyebilir, ürünlerimizi keşfedebilirsiniz.
> Devamını gör