Neden SPF cildiniz için bu kadar önemli?

SPF artık güzellik ve bakım ürünlerimizin bir parçası oldu. Pekiyi SPF’i bu kadar özel yapan nedir? Ve ya SPF’li cilt bakım ürünlerinin farkı nedir? Ciltteki yaşlanmanın %75’i çevresel faktörlerden, en fazla da UV ışınlarından kaynaklanmaktadır. Her gün içeriğinde güneş koruma faktörü ( SPF) olan bir cilt bakım ürünü kullandığınızda ise UV ışınlarının cildinize vereceği zararlı etkileri azaltabilirsiniz. SPF’i cildinize ne gibi yararları olduğunu KEŞFET...

SPF’ IN CİLDİNİZ ÜZERİNDEKİ 5 FARKLI ETKİSİ

YAŞLANMA KARŞITI ÖZELLİKLER

SPF,  özellikle kırışıklık, elastikiyet kaybı, matlık ve düzensiz lekelenme gibi UV ışınlarından dolayı oluşan yaşlanmanın gözlemlenebilir işaretlerinden cildinizi korur. İçeriğinde SPF koruma bulunan ürünlerin düzenli kullanım sonucunda epidermisi kuvvetlendirip kalınlaştırarak yaşlanmanın gözlemlenebilir işaretlerini azalttığı  kanıtlanmıştır. Korsika’nın doğal hazineleri ile zenginleştirilmiş Divine SPF 20 kremi ile cilt UV ışınlarının  sebep olduğu zararlardan korunur.

> KEŞFEDİN
YAŞLANMA KARŞITI ÖZELLİKLER

TÜM SENE BOYUNCA ÇOKLU ETKİ

SPF sadece bir güneş koruyucu değildir.  Örneğin; L'Occitane's Peony CC Krem veya Precious BB Krem gibi günlük bakım ürünlerinin içinde kullandığında cilt UV ışınlarından korunurken aynı zamanda kremin kusursuzlaştırıcı ve güzelleştirici etkilerinden de yararlanır.Çoklu -etki!!

Peki güneşlenmediğimiz zaman bile niye Güneş Koruma Faktörü kullanmalıyız? Belki bilmiyor olabilirsiniz, ama cildiniz şehirde de güneş ışınlarına karşı savunmasızdır, özellikle de kirlilik ve UV ışınları bir araya geldiğinde cilde çok zarar vermektedir. Üstelik yalnızca yaz ayları için de yeterli olmaz; kış aylarında da UV ışınlarına maruz kalırsınız ancak  soğuk hava sizin bunu fark etmenize engel olur.

> KEŞFEDİN
TÜM SENE BOYUNCA ÇOKLU ETKİ

SON TEKNOLOJİ FORMÜLLER

L'Occitane’in cilt bakım ürünleri yenileyici kişiye özel tasarlanmış  formülleriyle cildi nemlendirirken aynı zamanda hissedilmeyen yapısı ile rahatlatır. Örneğin;  Precious ve  Divine yüz kremi SPF ile güçlendirilmiş olmasına karşın SPF içeren ürünlerin yapışkan veya fazla parlamaya neden olan yapısına sahip olmadığından makyaj altına da rahatça uygulanabilmektedir.
Bir yandan UV ışınlarına karşı cildi korurken, öte yandan  güneşin cilt yaşlanması üzerindeki etkilerinden cildi gün boyu korur.

> KEŞFEDİN
SON TEKNOLOJİ FORMÜLLER

TEPEDEN TIRNAĞA KORUMA

Yüz ile beraber, boyun, el ve dudaklar da UV ışınlarından ve sebep olduğu yaşlanma izlerinden korunması gereken bölgelerdir. Peony Lip Balms, günlük kullanım için uygun olup, SPF25 güneş koruması sayesinde 8 saat süren bir nemlendirme sağlar.*
Eller ise yaşlanma izlerinin ilk görülmeye başlandığı yerlerdir(koyu lekeler,elastikiyet kaybı gibi) SPF15 güneş koruma faktörü içeren Almond El kremini çantanızda taşıyarak neme veya güneş korumasına ihtiyaç duyduğunuzda uygulayabilirsiniz.
*Etkinlik testi 12 kişi üzerinde yapılmıştır.

> KEŞFEDİN
TEPEDEN TIRNAĞA KORUMA

MÜKEMMEL CİLT TONUNA ULAŞIN

Bazılarımız güneşin cilt üzerindeki renk değiştiren etkisinden memnunken bazılarımızda güneş ışınlarından korunmak isteriz.   Her iki durumda da SPF cilt bakım rutinimizin ayrılmaz parçası olmalı; Dünya Sağlık Örgütü günlük kullanımda en az SPF15 koruması olan ürünler kullanılmasını önerir. Sahile güneşlenmeye gittiğinizde, şemsiye altında otursanız bile 2 saatte bir SPF içerikli ürününüzü yenileyerek cildinizde elde etmek istediğiniz renge kavuşabilirsiniz.

> KEŞFEDİN
MÜKEMMEL CİLT TONUNA ULAŞIN
HAYATINIZDAKİ ERKEK İÇİNDE SPF

HAYATINIZDAKİ ERKEK İÇİNDE SPF

L'Occitane’ın  Cade Protective Moisturizing Fluid SPF 20 adlı ürünü, cildi tüm gün nemlendiren ince yapısı ile erkekeler için özel olarak üretilmiştir.  
L'Occitane müşterilerinden, Annette eşine tavsiye ettiği bu ürün için; “ Kalın olmayan ipeksi emülsiyon yapısı cilt üzerinde kayarak hızla emilir.  Cildi yağlandırmaz, her erkeğin denemesi gereken bir ürün!”  diyor.

Keşfedin
GÜNEŞ KORUMALI ÜRÜNLER NE ZAMAN KULLANILMALI

GÜNEŞ KORUMALI ÜRÜNLER NE ZAMAN KULLANILMALI

Cildinizi güneş ışınlarından korumaya ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi. Genç ciltlerin kırışklık endişesi olmasa da SPF içeren ürünler kullanarak aynı zamanda güneş ışınlarının yaratabileceği zararlı etkilerden korunması gereklidir. Özellikle cildiniz hassas olduğu dönemler cildinizi  UV ışınlarından daha dikkatli bir şekilde korumanız gereken dönemlerdir. Olgun ciltler ise zaten UV ışınlarının verdiği zarara ve sonucunda oluşan yaşlanma işaretlerine karşı  hassastırlar.

Keşfedin
İHTİACINIZ OLAN DOĞRU SPF NASIL SEÇİLİR

İHTİACINIZ OLAN DOĞRU SPF NASIL SEÇİLİR

Günlük planınıza ve cildinizin ihtiyacına göre, değişik SPF içeren ürünler kullanabilirsiniz. Dışarıda geçecek bir günde, cildiniz güneşe daha yoğun maruz kalacağından min. SPF15 koruması olan (ve 2 saatte yenilenen) kalıcılığı yüksek olan bir ürün cildinizi gün doğumundan gün batımına dengeler  ve renk tonunuzu eşitler.
Peony CC Krem, şehirde güneşli bir günde ışıldayan bir cilde sahip olmak için en iyi seçimdir!  Cildinizde yaşlanma belirtileri gözlemlenmeye başladıysa ya da ilerlemelerini engellemek istiyorsanız; gençliği koruma özelliklerini güneş korumasıyla birleştiren Divine ve Precious gündüz kremleri sizin için en doğru seçimdir.

Keşfedin

Benzer konular

Hassas göz çevresi bakımı

Gözleriniz yüzünüzün en önemli yeridir. Gözlerinizdeki anlam sizi diğer insanlara bağlar, aynı zamanda "ruhun aynası"dırlar. Yine de gözlerinizin altındaki narin doku yorgunluk, stres ve yaşlılık göstergelerinin ilk belirdiği noktalardır. Özellikle göz altı bölgeleri için üretilmiş bakım ürünleri kullanmak gözaltı torbaları, mor halkalar, çizgi ve kırışıklıklar için en iyi çözüm yoludur. Siz de bir kaç kolay uygulama tekniğiyle genç ve ışıldayan bir görünüme sahip olabilirsiniz.
> Devamını gör

EVDE DUYULARA HİTAP EDEN BİR SPA GÜNÜ İÇİN ÖNERİLER

Nerede yaşarsak yaşayalım, günlük programın yoğunluğu ve telaşı içinde koşturup dururuz. Hafta sonları ise, sanki iş haftamızın devamı gibidir. Ancak bazen gerçekten de dinlenmeye ihtiyacımız vardır. Bunun içinde kendi evimizden daha iyi bir yer yoktur! Bu durumda neden evinizde kendinize keyifli bir spa deneyimi yaratmıyorsunuz? Kendinizi tazelenmiş ve güçlenmiş hissedeceksiniz. Burada,evde dinlendirici ve duyulara hitap eden bir spa günü geçirmek için bazı öneriler bulacaksınız.
> Devamını gör

İDİL TATARİ İLE L'OCCITANE'DA GÜNLÜK CİLT BAKIMI

İstinye Park mağazamızı ziyaret eden İdil Tatari ile L'Occitane'ın günlük cilt bakımının olmazsa olmazları üzerine konuştuk. İdil'in cilt bakımındaki endişelerine yönelik tavsiyelerimizi ve önerilerimizi videomuzdan izleyebilir, ürünlerimizi keşfedebilirsiniz.
> Devamını gör