L'OCCITANE, sürdürülebilir palmiye yağı kullanımını destekliyor.

L'OCCITANE, sürdürülebilir palmiye yağı kullanımını destekliyor.

Formüllerimizde, direkt olarak palmiye yağı kullanmıyor ve bu yapı direkt olarak satın almıyoruz. Yine de, ürünlerimizde bulunan temizleyici içerikler bu yağın türevlerini içeriyor olabilir. Kaynaklarımızın kullanımı, tüm değerlerimizin somut olarak görüldüğü bir alan.

Satın almada, tüm değerlerimize uygun şekilde kaliteli, izlenebilir ve sürdürülebilir bitkisel içerikleri tedarik etmekteyiz. Bu nedenle ürünlerimizde palmiye yağının hassas ve duyarlı şekilde kullanımını sağlamak için çeşitli girişimlerde bulunmaktayız.

RSPO ile ilgili daha fazlasını öğrenin  RSPO Üyeliği

RSPO Üyeliği

2011'den beri L'OCCITANE bir RSPO (Sürdürülebilir Palmiye Yağı Organizasyonu) üyesidir. Bu sivil toplum örgütü, palmiye yağı endüstrisinde pay sahibi olan insanları bir araya toplayarak sürdürülebilir palmiye yağının geliştirilmesi ile  ilgili global standartlar ve sertifikasyon sunmaktadır. 

RSPO ile ilgili daha fazlasını öğrenin
Sabunlarımızın %100'ünde izlenebilir ve sürdürülebilir palmiye yağı kullanılmaktadır.

Sabunlarımızın %100'ünde izlenebilir ve sürdürülebilir palmiye yağı kullanılmaktadır.

2015 yılı sonuna kadar, mağazalarımızda satılan sabunların %100'ü, RSPO tarafından belirlenen en yüksek izlenebilirlik standartlarına uygun şekilde   izlenebilir ve sürdürülebilir palmiye yağı ile formüle edilecektir.

Tedarikçilerimize destek olun

Tedarikçilerimize destek olun

Temizleyici içerik tedarikçilerimiz, RSPO kriterlerini bir adım daha öteye taşıyarak "Palmiye Yağı Gelişim Kontratı"nı imzalamışlardır. Bu kontrat daha sert hükümler ile bioçeşitliliği korumakta, ormanların tahribine karşı savaşmakta,  etik ve sürdürülebilir lokal ortaklıklara katkıda bulunmakta ve karbon depolama teknolojisini desteklemektedir.

Batı Afrika'da bir tedarik zinciri

Batı Afrika'da bir tedarik zinciri

Daha da ileri giderek Batı Afrika'da kontratlı bir palmiye yağı tedarikçisi ile bir tedarik zinciri kurmak üzere çalışıyoruz. Bu sayede direkt olarak ürün temin edebilecek ve böylece hammaddeler ile çevresel ve sosyal etkilerin üzerinde daha fazla kontrol gücüne sahip olacağız.