Geri

Hakkımızda - Provence

Fabrika & Müze Ziyareti

Provence’ı ziyaret ederseniz, Manosque’da yer alan L’Occitane arazisinde eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz:

Fabrika turu
Bu bir saatlik tamamı ücretsiz rehber eşliğindeki tur, sizin, ürünlerimizin üretimiyle ilgili farklı adımları keşfedeceğiniz kokulu bir deneyimın keyfini çıkarmanızı sağlayacaktır. 
Müze
Farklı duyularla keşfedilebilecek bu etkileşimli bölgede, ilk damıtımın yapıldığı o sihirli andan L'OCCITANE Vakfı tarafından desteklenen projelere kadar uzanan markamızın tarihçesindeki kilit adımların izini sürmek mümkündür. Senede dört kez geçici sergiler oluşturulmaktadır.

Mağaza
Burada, Fransa'daki en büyük L'OCCITANE mağazasında, markanın en ünlü ürünlerinin yanısıra en son piyasaya çıkan ürünlerini ayrıcalıklı fiyatlarla bulacaksınız. Satış ekibi de size değerli tavsiyelerde bulunmak üzere iş başındadır.

Daha Fazla Bilgi

BİREYLER
Fabrika Turu
Pazartesi' den Cuma' ya – Ücretsiz ve rehberli tur.
Rezervasyon gereklidir:
Manosque Turist Enformasyon Ofisi    04 92 72 16 00
Gréoux-les-Bains Turist Enformasyon Ofisi   04 92 78 01 08

Müze
Pazartesi'den Cumartesi'ye sabah 10 dan akşam  7 'ye kadar. – Ücretsiz giriş

GRUPLAR (10+ kişi)
Fabrika turu ve müze, lütfen arayın 04 92 70 32 08

Mağaza
Pazartesi'den Cumartesi'ye, sabah 10 dan akşam 7 ye kadar
Fiyatlar diğer L'OCCITANE Provence mağazalarından % 10 daha düşüktür.

Yol tarifi
A51 otoyolu vasıtasıyla
Zone Industrielle Saint Maurice - 04100 Manosque, France
 Aix-en-Provence'ın 50 km. kuzeyi"

Sıcak Hava Balonu

"Yüksek-Provence'ı inanılmaz bir macera ile havadan keşfedin!   L'OCCITANE'ın sıcak hava balonu herkesin yaşayabileceği eşsiz bir deneyimdir.

Sıcak hava balonuyla uçuş herşeyden önce hayran olunası bir maceraya yelken açmak demektir.
Aynı zamanda kişisel bir maceradır çünkü pilotunuzla birlikte çalışıp uçuş için gerekli hazırlıklara yardımcı olursunuz.

Sıcak hava balonuyla uçuş kristal berraklığında havanın sağladığı görüş alanının keyfini sürmek demektir ve balon hareket ettikçe farklı bir manzara keşfetmektir: ilkbaharın başında doğanın yeniden canlandığını, gözlerinizin önünde yeniden uyandığını ya da yaz dönümünde lavanta tarlalarının çiçeğe duruşunun görüntüsünü keşftmek demektir.
Bu baş döndürücü gösteri herkese açıktır. Doğrusu, zaten paylaşılmak üzere oradadır. "

Markanın bir çağrıştırıcısı

Sıcak hava balonu seyahat ve kaçamakları çağrıştırır ve bir zevk ve merak hissi uyandırır.

Bu aynı zamanda bizim markamızın da çağrıştırdığıyla aynıdır: Provence'a ve Akdeniz kıyılarına bir yolculuk, müşterilerimiz mağazalarımıza girdiklerinde ürünlerimizin kokuları ve dokuları sayesinde  deneyimledikleri zevk ve merak hissi .

Sıcak hava balonu  L'OCCITANE'ın letişim sembolü haline gelmiştir. Bu sessiz, ekolojik yolculuk yöntemi doğaya dalıp gitmekten başka birşey yapmanıza izin vermez. Markamızın değerlerini taşır. Bugün, Provence ve Fontainbebleau semalarında L'OCCITANE renklerine bürünmüş iki adet sıcak hava balonu uçmaktadır. Keşke herkesi birlikte balona bindirmek mümkün olsaydı! Bu yüzden, bunun yerine, sıcak hava balonu resmi birçok L'OCCITANE iletişim materyalinin üzerinde görülmektedir. Sıcak hava balonu Provence'ın en güzel anlarını alıp dünyanın her tarafındaki butiklerimize taşımaktadır.

Biz 25 senelik deneyim sahibi, doğa turizminde uzmanlaşmış ""France Montgolfières"" şirketiyle çalışmayı tercih ettik. Fransa'nın muhtelif bölgelerinde üsleri olan şirketin  Provence'ta bulunan üssünden eşsiz, unutulmaz ve tamamen güvenli maceraya adım atabilirsiniz.

FRANSA  BALONLARI >

Provence'a Yolculuk

1976'da Yüksek Provence bölgesinde  Olivier Baussan tarafından kurulan  L’OCCITANE her zaman bölgenin otantikliğine sıkı sıkıya bağlı kalmış ve doğayla yakın ilişki içinde olmuştur. Provence'ın kültürel özellikleri marka için gittikçe daha fazla önem taşır hale gelmiştir, özellikle de içinde L'OCCITANE spa'yı barındıran beş yıldızlı  Le Couvent des Minimes otelinin açılması. Son zamanlarda Provence'ı ziyaretçilerle paylaşma arzusu öncelik kazanmıştır.

DEVAMINI GÖR >

L'OCCITANE İLEFANTASTİK PROVENCE

Provence'a ait bilgisini ve aşkını dünyayla paylaşmak için , L’OCCITANE  Fantastik Provence isimli web dergisini 2011'de hayata geçirmiştir.  Günlük yeni yazılarıyla Fantastik Fantastik Provence bölgenin yiyeceklerinden, otellerinden ve spalarından , kültür ve modasından, doğal güzelliklerinden - ve daha fazlasından, haberler vermektedir.  Provençal yaşam sanatını keşfetmek için okumaya devam edin!

FANTASTIK PROVENCE >

Yerel Ortaklar

L'OCCITANE Provence'ın yeniden canlanmasında emeği geçen bütün kadın ve erkekleri desteklemektedir ve değer vermektedir. Bu marka bütün vaatlerinin kökünde bulunan saygı, otantiklik ve duyumsallık ilkelerine değer vermenin yanısıra doğanın korunması ve bölgesel becerilerin aktarılabilmesi  için gerçek bir arzu duymaktadır.  L'OCCITANE kültür, spor ve turizm konularında da yerel ve bölgesel ortaklıklarla da aynı şekilde  yatırımlarda bulunmuştur.

Çevre

Kültür

Sporlar

Turizm

Yerel Sponsorluklar

Yüksek Provence Alplerinde kurulmuş, toprağına demir atmış olan L'OCCITANE cemaatiyle son derece ilgili bir markadır.  1976'da kurucusu Olivier Baussan tarafından  kurulduğundan beri bu topraklar markanın ilham kaynağı olmuştur.  Doğanın korunması ve bölgesel becerilerin aktarılması L'OCCITANE'ın öncelikleridir.

L'OCCITANE bilgiyi dağıtan girişimleri ve Provence bölgesine ait bitkilerin kullanımını desteklemektedir. Yılda bir kez toplanan bir seçici kurul hangi projelerin destekleneceğine karar verir.

Bitkiler

Beceriler

Çevre

Sponsorluk Adayları

Projeniz için L'OCCITANE Finansal Desteğine Başvuru


Yerel bir proje için L'OCCITANE'dan destek almak için başvurmak ister misiniz?  Her yıl sonbaharda bir seçici kurul toplanarak bir sonraki sene desteklenecek projeyi karalaştırır.

Başvuranların aşağıdaki kriterlere uyması gereklidir:
• Kamu yararına çalışan bir organizasyon olmalı
• Proje Provence Alpler  Côte d’Azur bölgesini içerir
• Proje sürdürülebilir gelişim ve bölgenin öne çıkarılmasına (kültür/turizm) odaklı doğa bilgisine (koruma/paylaşma/yenileme)  bağlantılı olmalıdır

Başvurular Mayıs ayından 20 Eylül'e kadar yapılabilir.

Daha fazla bilgi için, ya da başvurularınızı ulaştırmak için  Camille Eyraud ceyraud@loccitane.fr ile temasa geçiniz.

Duvar kağıdı

Fransa'nın güneyi baş döndürücü manzaralarla doludur – lavanta tarlaları ve badem ağaçları, doruklara kurulmuş yabansı köyler ve vahşi hayatın hareketli olduğu kıyı şeridi.  Artık Provence'ı güzel topraklarımızın en güzel fotoğraflarını indirerek masaüstünüze yükleyebilirsiniz.  Sadece favori hediye imajı seçin, sağ tıklayın ve masa üstünüz olarak ayarlayın!
DUVAR KAĞITLARIMIZI GÖRÜN>

L’OCCITANE'ın harika fotoğraflarını bilgisayarınıza indirerek Provence’ı masaüstünüze getirebilirsiniz. Bu sayfayı sürekli kontrol edin, fotoğraflar sıkça güncellenecektir.

Masaüstü arka planı olarak seçmek istediğiniz fotoğrafı tıklayın. Fotoğraf yeni bir pencerede açıldığı zaman, sağ tıklayın ve ‘Masaüstü arka planı olarak ata’ seçeneğini tıklayın.

Tüm L’OCCITANE duvar kağıdı fotoğrafları ücretsizdir.