Geri

Ürünler

FORMÜLLERİMİZ

L'OCCITANE  fitoterapi ve aromaterapi ilkelerini takip ederek geliştirilmiş yüksek kaliteli güzellik ürünleri ve kokular sunmaktadır. Dokularımız ve kokularımız Akdeniz yaşam tarzından esinlenmektedir: bir L'OCCITANE ürününün kullanıldığı an her zaman bir sağlık ve duyumsal zevk anıdır.

En iyi kaliteyi, en yüksek verimliliği ve bir yandan insana ve çevreye saygıyı sürdürerek, diğer yandan en yüksek kullanım keyfini  garantilemek adına  çok sıkı bir formülasyon nizamnamesini takip etmekteyiz. Yüksekkaliteli, izlenebilir, doğal içerikler kullanmak adına mücadele etmekteyiz.  200'ü aşkın botanik içerik kullanmaktayız; bunun dörtte biri organik sertifikalıdır ve etkililikleri ve cildinize güzelleşmesi için gerekli maddeleri verme yetisine göre dikkatle seçilmişlerdir. Bu içerikler formüllerimizde ideal bir konsantrasyonda kullanılırlar.Bu yüzdendir ki biz, sistematikolarak mümkün olan her noktada öncelikli olarak doğal içerikler kullanırız.  Örneğin, ciltle daha fazla uyum içinde olduğundan petrokimyasallardan türetilen yağlar yerine, bitkiselyağlar kullanmaktayız.Ancak ürünlerimizin en yüksek güvenliği ve etkililiğe sahip olmasını sağlamak amacıyla, yerine güvenli ve etkili doğal bir alternatif bulunmadığında, hiçbir zaman temkini elden bırakmadan, sentetik moleküller kullanma yoluna gitmekteyiz  .

Doğal kökenli

Provans ve Akdeniz çevresinden, yerel ve sürdürülebilir tarımsal sektörlerden tedariğimizi sağlamaktayız. Aynı zamanda, P.D.O Yüksek Provans lavantası gibi, Kökeni korunmuş Bölge (P.D. O) lerden de içerik kullanmaktayız.

Serttifikalı İzlenebilirlik

Dünyaya saygı: L’OCCITANE girişimlerinin ve ürünlerinin çevre ve yerel nüfus üzerindeki etkilerini sınırlama konusunda kararlıdır. Doğa ile ahenk içinde olma arzusu L'OCCITANE'ın kalbinde yatan kilit değerlerin başında gelir. Tehlike altında olan türlerin korunması da önceliklerimizden biridir.

Cilde saygı: Güvenliklerini teminat altına almak üzerre tüm ürünlerimiz dermatolojik olarak test edilir.

Hayvanlara saygı: Kurulduğu günden beri  L'OCCITANE formüllerinde , arı kovanlarından çıkarılanlar dışında, tüm hayvani kökenli ürünleri kullanmayı reddederek hayvanları korumayı savunmaktadır.

L’OCCITANE’ın Hayvanlar üzerinde yapılan testlere karşı Yaklaşımı

Saygılı Kozmetikler

İçeriklerimizin sağlık üzerindeki etkileriyle ilgili (parabenler, fitalatlar, aluminyum tuzları…) veya çevre üzerindeki etkileriyle ilgili (siliconlar, SLESler…), herhangi bir soru işareti ortaya çıkarsa formüllerimizi yeniden gözden geçirip, önlemler alırız ve böylece yasal değişiklikleri de öngörürüz.

ARAŞTIRMA & YENİLİKLER

L'OCCITANE araştırmaya oldukça yüklü yatırım yapar, ve Provans'ın merkezinde,Manosque'ta kendine ait bir doğal kozmetik araştırma laboratuvarı vardır.

Uzmanlardan oluşan bir ekip

100 araştırmacıdan oluşan bir ekip ,düzenli olarak, doğal etkin içeriklerimizi eşsiz ve etkin bir şekilde kullandığımızı ispat etmek adına sürekli patentlere tabi tutulan, en iyi formülleri geliştirmek için durmadan çalışmaktadır.
Araştırmacılarımız aynı zamanda çoğu Manosque'taki fabrikamızda üretilen ürünlerimizin doğru şekilde üretilmesinin garantörleridir.Böylece ürünlerimizin üretimini kapsayan her etabın kontrolünü sağlamaktayız.

Doğal İçerik Araştırması

Doğada yapılan gözlemler araştırmalarımıza rehberlik eder.  Bitkilerin davranışları bize onların özellikleri hakkında çok şey anlatır. Örneğin, olağanüstü yaşlılık karşıtı özelliklere sahip olan ve aslasolmayan Ölmez Otu .

Bitkilerin davranışlarını gözlemledikten sonra etkin içerikle dolu özütünü elde etmemizi sağlayacak olan  ekstraksyon sürecini geliştiririz: bu da bitkinin en mükemmel  gerçek örneğini oluşturur. Bu özütler yeterlilik ve güvenlilik açısından birçok teste tabi tutulurlar. Bu işlemler üniversiteler ve hastanelerle yapılan işbirlikleriyle gerçekleşir.

Kilit Rakamlar

• 80 uzman ve araştırmacıdan oluşan bir ekip
• Her yıl 200 yeni formül üretimi
• 2001 yılından bu yana kayda geçen 14 patent
• 500den fazla güvenlik & yeterlilik testi
•300'ü aşkın bitki kökenli içerik
•İzlenebilirlik ve 50 ortak üretici/toplayıcımızdan yapılan doğrudan tedarik

Ambalaj

Paketlemenin gerektirdiği işlevsellik genellikle çevre koruma şartlarıyla uyum içinde değildir. L’OCCITANE ,paketlemesinin çevresel etkilerini sürekli ve yavaş yavaş azaltmak amacıyla bir takım kesin kurallara uyma kararı almıştır. Bu yüzden çevreyi en az kirleten ya da zaten dönüştürülmüş materyaller seçerek, yenilenebilir ya da sürekliliği sağlanmış ormanlardan gelen kaynaklardan malzeme edinmeyi ve kolayca yenilenebilir ambalajlar dizayn etmeyi kapsayan  eko-dizayn yaklaşımını seçtik. Bunların tamamı daha detaylı olarak şirket eko-dizayn şartnamesinde toplanmıştır.

Mümkün olan her noktada dışarıda ambalajlamayı ortadan kaldırdık, ön paketlemenin ağırlığını azalttık ve herbir yeni ürünün ilk geliştirilmesinden gelişimine kadar tüm etaplarında çevre üzerinde oluşturduğu etkiyi değerlendirdik: bu bir ürünün piyasaya sürülüp sürülmeyeceğinin kararının ölçütü olmuştur. Bu nedenle biz, tuvalet müstahzarlarımızda plastik şişeden %80 daha az plastik kullanıldığından ve mümkün olan her koşulda yeşil plastik kullanarak, gittikçe daha fazla eko-yedek ambalajlar sunmaktayız.

Ürünlerimiz nasıl yeniden dönüşüme sokulabilir?

Bazı ürünlerimiz % 100 yeniden dönüşümlüdür, ancak çoğunda ambalajın dönüştürülebilir kısmıyla çöp kısmını ayırmanız gerekecektir. Yeniden dönüştürülebilen malzemelere birkaç örnek:
• Bütün karton kutularımız
• Plastik & cam şişelerimizin hepsi
• Aluminyum şişelerimiz, kutularımız ve tüplerimiz bile

Bunun karşılığında plastik pompaların yanı sıra metalik kapaklar yeniden dönüşümlü değildir.  Emin olamadığınız noktada bizimle temasa geçmekten ya da bir satış temsilcimize sormaktan çekinmeyin!

MÜŞTERİLERİN FAVORİLERİ

Bir hediye fikri ya da güzellik rutininizi iyileştirmenin yollarını mı arıyorsunuz? Kullanıcılarımızın en çok neyi beğendiğine bakın! L'OCCITANE'ın dünya çapındaki müşterilerinden daha tarafsız bir jüri bulamazsınız. Müşteri favorileri listemizde esas ürünlerin tamamını bulabilirsiniz: cilt bakımı, vücut bakımı ve saç bakımı artı kokular.

ÖDÜLLERİMİZ

L’OCCITANE ekibi etkin ve keyifli bir deneyim sunan ürünler ürettiğinden emin olmak için gayretle çalışmaktadır. Müşterilerimizden olumlu geridönüşler almaktan çok memnunuz ve ürünlerimiz için özel bir takdir aldığımızda onur duymaktayız. Yıllar boyunca, L’OCCITANE imzamız sayılan Shea Yağı el kreminden Ölmez Otu yaşlanma karşıtı cilt bakımı ürünlerine kadar birkaç ödüle layık bulunmuştur. En son yorumlardan bazılarını sizinle paylaşmaktan çok zevk alıyoruz!

A.B.D.'deki ödüller

"> "> ">

Fransa'daki ödüller

İngiltere'deki ödüller