{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no", "memberTypes": "Logged Out" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": { "pageType": "Homepage", "pageBreadcrumb": "Ana Sayfa>" } }
{ "type": "gtmStart" }
SEPETİM
Sepet
ARA TOPLAM
Siparişleriniz 3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.
SEPETİ GÖRÜNTÜLE
1.250 TL ve üzeri alışverişinizde kargo ücretsiz!

Değişimin Öncüleri Yarışması Kazananları Belli Oldu!

Loccitane

1. Şeyla Arditti Aykın

Ödül: 50.000 TL
ALAKOK
Yerel kafe ve restoranlardan bağışlanan avokado çekirdeklerinden ileri dönüşen tasarımlar dekoratif sunumluklar hazırladı.
Loccitane

2. Özge Biçer

Ödül: 20.000 TL
SIKIŞTIRILMIŞ RUHLAR
Atık pencere ve düz camlarla soğuk cam şekillendirme tekniği kullanılarak herhangi bir ısıl işlem uygulanmadan dekoratif bir obje hazırladı.
Loccitane

3. Emirhan Demirkaya

Ödül: 10.000 TL
CATTER
Atık cam ve strafor malzemelerinin kullanımı ile sokak kedileri için onları soğuktan koruyan bir barınak çözümü geliştirdi

L'Occitane Türkiye Geri Dönüşümü Destekliyor!

Sıfır Atık hikayesi ile hayatı sürdürülebilir kılmayı hedeflediğimiz, değerlerimizden de biri olan Geri Dönüşüm, şimdi "Değişimin Öncüleri" Ödülleri ile hayat buluyor. Amacımız, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak ve bu konuya dikkatleri çekmek. Kendi alanında başarılı, birbirinden özel isimlerden oluşan jürimiz, başvurularda geri dönüştürlerek tasarlanan objeleri, sanat eserlerini değerlendirerek en iyi ilk 3 çalışmayı arayacak. Jürimizin belirlediği kazanan kişilerin L'OccitaneTürkiye tarafından ödüllendirileceği yarışmanın detaylarına ve başvuru formuna göz atın.

DETAYLAR

Jürimizde Kimler Var?

Loccitane

Fırat Neziroğlu, Dokuma Sanatçısı

Washington'dan Shangai'a, Venedik'ten, Singapur'a, Mexico City'den, Abu Dhabi'ye dünyanın bir çok yerinde "kumaş koleksiyonları ve sanat eserleri” sergileyen Fırat, Newyork Fashion Week’te “Anadolu'nun Kalbi YEN” projesi ile Anadolu dokuma tekniğini dünyaya taşıdı ve büyük beğeni topladı. Tayland tanıtımı ve YEN koleksiyonu için özel bir ziyarette bulunduğu Tayland'da “Brand Ambassador” seçildi. Olgunlaşma enstitülerine danışmanlık veren Fırat aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak ders vermeye devam ediyor.
Loccitane

Deniz Sağdıç, Görsel Sanatçı

Mersin doğumlu sanatçı, 2003 yılında Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar fakültesini birincilikle bitirmiştir. Uluslararası ve ulusal pek çok sergi ve projede yer alan Deniz'in eserleri, 2015 yılında Kyoto Art Quake Bienal'inde, Kyoto Müzesi'nde - The Museum of Kyoto, New York Sanat Fuarı'nda - New York Art Expo sergilenmiştir. İstanbul'da ise onlarca farklı sergide eserlerini sevenleri ile buluşturan sanatçı, çeşitli atık malzemelerden ürettiği tablolarında sanata farklı bir bakış açısı getiriyor.
Loccitane

Egemen Kemal Vuruşan, Cam Eserleri Sanatçısı

Lisans ve yüksek lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Seramik ve Cam Tasarımı bölümünde tamamladı. Amerika'nın en tanınmış cam okulları olan Corning Museum of Glass, Penland School of Crafts ve Pilchuck Glass School’da sıcak camda serbest şekillendirme teknikleri üzerine burslu olarak eğitimler aldı. Sanatçı 2019 yılında Usta Design isimli kendi tasarım markasını oluşturdu. Çeşitli konsept, tasarım ve enstalasyon çalışmalarıyla kariyerini İstanbul’da sürdürüyor.

Zeynep Bugay, Yazar

1979 tarihinde İstanbul’da doğan Zeynep, öğrenme, analiz etme, keşfetme, hayal kurma ve seyahat tutkunudur. Çocukluğunu çok sevdiği Gümüşsuyu semtinde geçirmiş, Frankofon eğitimi almıştır. Üniversite hayatında oldukça başarılı bir dönem geçiren Zeynep, Bilkent Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümünü dereceyle bitirmiştir. Kariyerinde sırasıyla prodüksiyon asistanlığı, kurgu asistanlığı, PR'da metin yazarlığı ve müşteri temsilciliği ve son olarak da McCann Erickson'da reklamcılık yapmıştır. 4,5 yaşındaki kızı Lea dahil olmak üzere, gelecek kuşaklara yaşanılabilir ve sürdürülebilir bir doğa, işlenebilir verimli topraklar ve sınırsız temiz su kaynakları bırakılması hususunda akıl yormayı, bu konularda düzenli şekilde ve bilinçli manada katkıda bulunmayı dünyevi vatandaşlık görevi sayan Zeynep, kitaplarından elde ettiği gelirin büyük bir kısmıyla Türkiye'nin farklı illerinde toplamda 6 hatıra ormanı yaptırmakla yetinmeyip, alternatif tarım, ısınma-sogutma ve enerji sistemleri hakkında da aralıksız okumaya ve öğrenmeye gayret etmektedir.
Zeynep Bugay, "Sevgili Nasıl Bulunur?", "Proti Adası’nın Esrarı 1" ve "Proti Adası’nın Esrarı 2, Gece" kitaplarının yazarıdır.

Neslihan Yeldan, Oyuncu

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı olan Neslihan, oyunculuğa 1987’de Ortaoyuncular’da adım attı. 1995’te İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nı bitirdikten sonra, bir süre Kent Oyuncuları ve Dormen Tiyatrosu’nda çalıştı.
Çeşitli televizyon dizileri ve reklam filmlerinde rol alan ve "Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?" ile BKM Oyuncuları’na katılan Yeldan, ayrıca “Bir Demet Tiyatro” dizisi ve “Bana Bir Şeyhler Oluyor” oyununda da görev yaptı.
Bir Demet Tiyatro'da canlandırdığı Füreya karakteriyle tanınan Neslihan Yeldan, çeşitli sinema ve dizi filmlerde aldığı rollerin yanı sıra seslendirme çalışmaları da yapıyor.
Şimdiye dek birçok tiyatro oyunu ile birçok film ve dizide rol alan Yeldan, son oynadığı dizilerden İstanbullu Gelin’de Senem, Sen Çal Kapımı dizisinde Aydan Bolat,  2022’de rol aldığı Evlilik Hakkında Her Şey dizisinde Süreyya karakterini canlandırdı

Ezra & Tuba, Sürdürülebilirlik ve Teknoloji Destekli Moda Tasarımcıları

EZRATUBA markası, 27 Ekim 2006'da kuruldu ve markanın özü, dünya çapında kadınlar tarafından kadınlara farkındalık yaratmaktır.
2009 hazır giyim sektörü ve teknolojiyi giyilebilir hale getirmek üzere yola çıkan kendi alanında da bir dünya markası olarak "Paris Moda Haftası"nda resmi olarak yerini aldı.
Marka, Urfa ve Mardin'de sözleşmeli olarak temiz pamuk tarımı yapmaktadır. Tasarımcılar kurucuları arasında oldukları TARIM VE GELECEK derneği adı altında, tarımda kadını girişimci yaptıkları eğitimler, biyodinamik tarım için geliştirilen önemli AR-GE projelerini akademisyenlerle beraber yürüyüyorlar.

Pınar Akçam, L'Occitane Türkiye Genel Müdürü

1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun olan Pınar, akademik kariyerine 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde Pazarlama ve Finans yüksek lisansı, 2007 yılında İstituto Marangoni’de Marka Yöneticiliği üzerine master yapmıştır. İş hayatında kariyerine tekstil sektöründe Satış ve Pazarlama alanında farklı departmanlarda çalışarak devam eden Pınar, 2010 yılında yatay bir geçişle kozmetik sektöründe yerini almıştır. Arcon Kozmetik’te Marka Müdürlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonlarında uzun yıllar çalışmıştır. Ocak 2016 tarihinden beri L’Occitane’da Genel Müdür olarak çalışan Pınar, evli ve 2 çocuk annesidir.

Şirin Sever, Gazeteci & Yazar

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Şirin, Sabah gazetesi yazı işleri servisinde çalıştı; gündem, siyaset, aktüel sayfalarda editörlük yaptı. 10 yıl boyunca Sabah Gazetesi Günaydın ekinin yayın yönetmenliğini yaptı.
2006 yılında CINE5'te Başka Yerde Yok isimli sohbet/haber programını Mesut Yar ile sunan Şirin, 2009 'da SKY TÜRKTV'de, 2011'de Kanal Türk'de sohbet programları sundu.
2013 yılında Milliyet gazetesi Cadde ekinin yayın yönetmenliğini yaptı. Aralık 2015 'de başladığı Posta gazetesinde başladığı günlük köşe yazılarına halen devam ediyor.

Güven İslamoğlu, Yeşil Doğa Programı Yapımcısı

Anadolu Üniversitesi, İletişim Bilimleri Fakültesi - Basın Yayın mezunu. Meslek hayatına 1990 yılında TRT Ankara Televizyonu'nda başladı. Haber ve haber programlarının yönetmenliğini yaptı. 1994-1998 yılları arasında önemli haber kanallarında muhabir olarak çalıştı. Bu dönemde sağlık ve çevre konusunda önemli haberlere imza attı. Türkiye karasularında ilk defa kaşalot türü balinayı görüntülemeyi başardı. Balıkçı ağlarına takılan yaralı balinanın kurtarma operasyonunu konu alan “Balina Operasyonu” adlı belgesel Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından en iyi belgesel ödülünü aldı.
2011 yılında giderek büyüyen çevre sorunlarına dikkat çekmek için “Yeşil Doğa” ve “Seyirci Kalmayın” programlarını hazırlamaya başladı.
Yeşil Doğa programı Avrupa’nın Çevre Nobel’i olarak görülen “Eurosolar 2011 Güneş Ödülü”ne layık görüldü. Ödülü Berlin’de aldı. Halen bu 3 programı hazırlayıp sunuyor.

L'Occitane Video

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 10.10.2022 tarih ve E-40453693-255.05.02-25534 sayılı izni ile 21.10.2022(saat:10:00) – 31.12.2022(saat:23:59) tarihleri arasında Palmiye Kozmetik Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. tarafından düzenlenmektedir. Kampanya tarihleri arasında, Türkiye genelinde, www.loccitane.com.tr internet sitesine (ücretsiz) ad, soyad, telefon ve e-mail bilgileri ile üye olup, kendi belirledikleri kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra, tasarladıkları 2D (iki boyutlu) veya 3D (üç boyutlu) bir obje veya sanat eserinin fotoğrafını ve çektikleri videoyu (insan figürü içermeyen) yükleyen kullanıcılar yarışmaya katılacaklardır. Katılımlar, konusunda uzman jüri tarafından estetik, tasarım, modelleme, teknik gibi konu başlıklarıyla değerlendirilecek olup, değerlendirme sonunda kazanan 1. kişiye 50.000 TL,  2. kişiye 20.000 TL ve 3. kişiye 10.000 TL hediye edilecektir (Jüri Üyeleri: Neslihan Yeldan – Oyuncu, Egemen Kemal Vuruşan – Cam Eserleri Sanatçısı, Fırat Neziroğlu – Dokuma Sanatçısı, Deniz Sağdıç – Sürdürülebilir Eserler Tasarımcısı, Pınar Akçam – L’Occitane Türkiye Genel Müdürü, Zeynep Bugay – Yazar, Ezra Çetin – Tasarımcı, Tuba Çetin  - Tasarımcı, Şirin Sever – Gazeteci & Yazar, Güven İslamoğlu- Program Yapımcısı, ). Kazananlar, 30.01.2023 tarihinde www.loccitane.com.tr adresinde ve loccitane_tr sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır. Palmiye Kozmetik Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. ve TSM Danışmanlık Org. ve Paz. A.Ş. çalışanları ile 18 yaşından küçük olanlar düzenlenen piyango ve çekilişlere katılamazlar, katılmış olsalar dahi ikramiye kazanmaları halinde bu ikramiyeler verilmez. www.loccitane.com.tr adresinden yapılan katılımlar ücretsizdir. Katılımcılar sadece kendi adlarına katılabilirler, başkasının adına katılım yapamazlar. Genel ahlak kurallarına aykırı paylaşımlar yarışmaya dahil edilmeyecektir. İkramiyeye konu olan eşya ve/veya hizmetin bedeli içinde bulunan KDV+ÖTV vergileri dışındaki vergi ve diğer yasal yükümlülükler talihliler tarafından ödenir. İkramiye hakkı nakte çevrilemez ve başkasına devredilemez. Bu hususlar, piyango ile ilgili tüm duyuru ve basılı materyallerde yer alacaktır. Piyango için, ilgili Mevzuat uyarınca diğer kurum ve kuruluşlardan izin alınması gerekmemektedir.