{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no", "memberTypes": "Logged Out" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": { "pageType": " Homepage ", "pageBreadcrumb": "Ana Sayfa>" } }
{ "type": "gtmStart" }
SEPETİM
Sepet
ARA TOPLAM
Siparişleriniz 3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.
SEPETİ GÖRÜNTÜLE
750 TL ve üzeri alışverişinizde kargo ücretsiz! Her 1500 TL Alışverişinize Anında 200 TL İndirim!

SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?

L'Occitane Sıkça Sorulan Sorular

L’OCCITANE "Occitanyalı kadınlar" demektir. Occitanya, Fransa'nın güneyini, İspanyanın kuzey doğusunu ve İtalya'nın kuzeybatısını kapsayan eski bir bölgedir.

Lok-Si-Tan şeklinde telafuz edilir. Haydi şimdi siz de deneyin!

1976 tarihinde kurulan L’Occitane en Provence, kurulduğu tarihten itibaren hayvanların güzellik ürünlerini test etmek için kullanılmasına karşıdır. Ürün geliştirme veya üretim sürecinin herhangi bir noktasında ürünleri, aktif bileşenlerini veya hammaddelerini hayvanlar üzerinde test etmiyoruz. Bununla kalmayıp, tedarikçilerimizinde bu testleri uygulamasına karşı çıkıyoruz.
 
L’OCCITANE Group’un bir numaralı önceliği tüketicilerinin sağlığı ve güvenliğidir. Bu nedenle, tüm ürünler; ürün güvenlik testleri ve kullanıcı / klinik denemeler gibi alternatif yöntemlerle zaman içinde kapsamlı bir şekilde test edilmektedir.
Kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesini yasaklayan Avrupa Birliği düzenlemesi(EC)1223/2009) çerçevesinde hareket ediyoruz.
 
Bazı ülkelerdeki yerel yönetimlerin kanunlarını değiştirmek için , özel komiteler kurup ilgili otoriteler ile ilişkiler geliştiriyoruz. Grubun markalarının da satıldığı Çin'de, ithal edilen güzellik ürünlerinin satışının onaylanması, devletin belirlediği labratuarlarda  belirli testlerin yapılmasıyla gerçekleşmektedir. Bu yasal gereklilik, yerel olarak üretilmeyen ithal edilen tüm kozmetik ürünler için geçerlidir.
 
L'OCCITANE Group'un da üyesi olduğu Cosmetics Europe aracılığıyla Çin hükümetine, bitmiş ürünler için  Avrupa’da kullanılan alternatif test teknikleri tanıtılmaktadır.
 
Bu yapıcı diyaloglar sayesinde Çin yönetimi Haziran 2014 itibariyle yerel olarak üretilen ve ambalajlanan (şampuan, parfüm vb.) sıradan kozmetik ürünlerinde bu tip testlerin kullanılmaması kararını almıştır. Başka önemli gelişme Kasım 2016 da CFDA(Çin Gıda ve İlaç Bakanlığı)’nın bazı kozmetik içeriklerin hayvanlar üzerinde test edilmemesi kararıyla gerçekleşmiştir. Günümüzde ise NIFDC (Ulusal Gıda ve İlaç Kontrol Enstitüsü) tarafından hayvanlar üzerinde teste karşı alternatif testleri(AATs)  değerlendirmeye başlanmıştır.
 
L’OCCITANE Grup, Çin hükümetinin yaptığı hayvan testlerini sonlandırmak için vitro testler yapan bir enstitü ile anlaşmıştır (IIVS).  IIVS’nin alternatif testlerin kabul edilmesi için Çin’e özel hazırladığı aktif bir programı bulunmaktadır.  Bu program ile ilgili daha fazla bilgiye IIVS websitesinden ulaşabilirsiniz. IIVS website.
 
Kısaca, Çin yönetimiyle yaptığımız bu açık diyalog sayesinde gerekli makamları etkilediğimize ve hayvan testinin tamamen önüne geçebileceğimize gönülden inanıyoruz.
 
L’OCCITANE Group, sadece Çin değil,dünyanın her yerinde güzellik ürünlerinin hayvanlar üzerinde yapılan testlerini sona erdirme konusunda son derece kararlıdır ve bu amaca ulaşmak için endüstri çapında bir dizi işbirliğine dayalı çalışmalar ve çabalar göstermektedir.
 
Alternatif yöntemlerin tüm dünyada uygulanabilmesi için proaktif bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Hiçbir kazanımın doğalı korumaktan daha önemli olduğuna inanmıyor ve hayvan testlerinin tüm dünyada tamamen sonlandırılmasını destekliyoruz.
 
L’Occitane Group’un konu hakkındaki açıklamasını https://group.loccitane.com/our-viewpoints linki üzerinden inceleyebilirsiniz.
 

750 TL ve üzeri siparişlerinizde numune seçebilirsiniz. Sepetininde teslimat ve fatura adresi adımından sonra seçim yapacağınız ekrandan istediğiniz numune ürünümüzü sepetinize ekleyebilirsiniz.

İlk alışverişinizden itibaren L’OCCITANE mağazalarından veya internet sitesinden yapacağınız tüm alışverişlerde HEDİYE PARA PUAN biriktirme ve kullanma imkanını sunan, bunun dışında dönemsel olarak farklı avantajlar sunan bir sadakat programı.

Hediye Para Puan, yapacağınız alışveriş tutarının %5’i kadar hediye para puanı biriktirme ve alışverişlerinizde kullanma imkanıdır.

Kazanılan Hediye Para Puanlar bir sonraki takvim yılının 31 Aralık tarihine kadar geçerlidir.

Indirim ve kampanya dönemlerinde yapacağınız alışverişlerden Hediye Para Puan kazanılamaz.

Hediye Para Puanlar sadece L’Occitane mağazalarında ve www.loccitane.com.tr’den yapacağınız alışverişlerinizde geçerlidir.


İlk kez yapacağınız web alışverişinizin teslimatı sırasında Beauty Club kartınız, siparişinizle beraber adresinize teslimat yapılacaktır.

Siparişiniz sırasında Adres ve kargo bilgileri sayfasına geldiğinizde, Sipariş Özeti alanının altında yer alan L’Occitane Sadakat kart puanımı kullanmak istiyorum tuşuna basarak, alışverişinizi puanlarınızı kullanarak tamamlayabilirsiniz. Alışverişinizde kullandığınız para puanlarınız, hesabınızdan düşülecektir.Sadakat kart puan kullanımından faydalanabilmeniz için müşteri kayıt bilgilerinizde cep telefonu numaranızın kayıtlı olması gerekir.

Alışverişlerinizde herhangi bir promosyonlu set ve/veya hediye ya da kampanya indirimi yoksa puan kazanımınız online alışverişlerinizde de geçerlidir.

Kartınıza ait tüm uygulamalar fiilen yanınızda olmaması durumunda da geçerlidir. Mağazalarımızda cep telefonu bilgilerinizi paylaştığınızda, kartınıza tanımlı avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Tüm "Provence Beauty Club Card" avantajları "EXCLUSIVE CARD" için de geçerlidir. Ayrıca, Exclusive Card sahipleri yapacakları tüm alışverişlerde %15 Para Puan ayrıcalığına sahiptir.

"Provence Beauty Club EXCLUSIVE” kart sahibi olabilirsiniz!

"Provence Beauty Club kart sahibi olarak, kart açılım tarihiniz itibari ile, son 18 ay içerisinde yapacağınız alışveriş tutarı 10.000 TL ve üzeri olduğu takdirde "Provence Beauty Club EXCLUSIVE “ kart ayrıcalıklarından yararlanmaya başlayacaksınız.

*Doğum günü indirimi uygulaması ilk alışverişinizde geçerli değildir. Bu indirim aynı dönemde uygulanan diğer indirim, kampanya ya da promosyonlarla birleştirilemez. Fiyat avantajlı setler, indirimli ürünler, bağış mekanizmalı ürün ya da setler bu kampanyaya dahil değildir.


Doğum günü indiriminden yararlanabilmek için cep telefonu bilgilerinizin sistemde kayıtlı olması gerekmektedir.

L’Occitane mağazalarından veya loccitane.com.tr adresinden yapacağınız 750 TL ve üzeri ilk alışveriş sonrası 250 TL Hediye Çeki kazanırsınız.* 250 TL Hediye Çeki alışverişinizden sonraki gün itibariyle geçerli olup, 60 günlük süre içerisinde yapacağınız ilk alışverişinizde tek bir faturada geçerlidir.** Hediye çeki tarafınıza email ve SMS yolu ile iletilir.

*Hoş Geldin Hediye Çeki ilk siparişiniz ile aynı gün uygulanamaz ve geçerlilik süresi 60 gündür.

**Hoş Geldin Hediye Çeki aynı dönemde uygulanan diğer indirim, kampanya ya da promosyonlarla birleştirilemez. Fiyat avantajlı setler, indirimli ürünler, bağış mekanizmalı ürün ya da setler bu kampanyaya dahil değildir.

Ücretsiz Cilt Bakım Günleri L’Occitane tarafından belirlenen tarihlerde, L’Occitane mağazalarında gerçekleşmektedir. L’Occitane Güzellik Danışmanları, Ücretsiz Cilt Bakım Günleri için sizi arayıp davet edecek ve randevu gününüzü belirleyecektir.

Özel cilt bakım günleri haricinde de dilediğiniz mağazamızda dilediğiniz zaman ücretsiz cilt bakımı yaptırabilirsiniz. Herhangi bir yoğunluğa denk gelmemek adına telefonla randevu da alabilirsiniz.

Esansiyel yağlar; bitkileri damıtma yoluyla (yaprakları, çiçekleri, kökleri, kabukları, vb) elde edilmektedir. Damıtma sürecinde bitkiler gözden geçirilir. Soğuduktan sonra uçucu yağlar ve bitkisel sular (hydrolat veya hydrosol olarak da bilinir) ayrışır. Çözelti haline gelme sürecinde özler birçok ayrışım sürecinden geçer (maserasyon, infüzyon, vb) ve buharlaşma yoluyla istenilen tutarlılığa ve kıvama gelmiş olur.

Bizim kokularımız doğal esansların kalbinden oluşmuştur ve sentetik bileşenler (özellikle ftalatlar) kısıtlı oranlarda kullanılmıştır. Alerji yapıcı maddelerden olabildiğince uzak durulmuştur.

Organik tarımdan elde edilen organik içerikler, 1991 yılında yürürlüğe giren bazı temel kurallara uymak zorundadır. Kurallardan bazıları;

Ekosisteme duyarlı olabilmek için, yetiştirme ve ıslah yöntemleri kullanarak doğal dengeleri sağlamak

Kimyasal gübre, böcek ilaçları veya sentetik herbisitler kullanmamak

Genetiğiyle oynanmış organizmaların kullanılmaması (GDO)

Organik belgelendirme kuruluşları tarafından zorunlu denetim (bu denetim hem üreticiler hem de organik ürün işlemcileri için geçerlidir)

İzlenebilirlik ilkesi için hangi ülke olursa olsun bitkilerin kaynağı denetlenebilir.

Buna paralel olarak, uluslararası ölçekte NOP (Ulusal Organik Programı) yönetmelikleri Amerika Birleşik Devletleri tarafından 2002 yılında uygulamaya konmuştur. Japonya ise, 2000 yılında JAS (Japonya Tarım Standardı) ile tanışmıştır.

Buna paralel olarak, uluslararası ölçekte NOP (Ulusal Organik Programı) yönetmelikleri Amerika Birleşik Devletleri tarafından 2002 yılında uygulamaya konmuştur. Japonya ise, 2000 yılında JAS (Japonya Tarım Standardı) ile tanışmıştır.


Organik güzellik ürünü, Avrupa ve Amerika belgelendirme kuruluşları tarafından hazırlanmış katı kurallara uygun olmak zorundadır. Bu kurallar arasında; Ecocert, BDIH, USDA, Toprak Derneği, Doğa et Gelişim, vb bulunmaktadır. L’OCCITANE’ın organik güzellik ürünleri tamamıyla Ecocert yönetmeliğine ve izin verilen içeriklere uygun olmalıdır;

en az %95 doğal maddeler ve doğal kökenli içerikler

bütün bitkilerin en az %95 i organik sertifikalı

toplam içeriğin en az %10 u organik sertifikalı.

  Doğal kökenli kozmetik içerikler, tamamen doğada bulunan kimyasal olmayan maddelerdir.

  Organik kozmetik ürünleri, normal kozmetik ürünlerinin geleneksel düzenlemelerinden daha sıkı standartlara uygun olarak üretilmektedir.

  Bu standartların ve üretim sürecinin tüm evrelerinin çevre dostu olduğuna garanti veririz. Tüketiciye saygılı, ekolojik kalitesi yüksek ve doğal kökenlere teşvik edici standartlara sahiptir. Organik kozmetik ürünlerimizin tamamı Ecocert “BIO” etiketlidir.EcoCert

   Ecocert sertifika veren bağımsız bir kurumdur ve aşağıda belirtilen şartlara uygunluk konusunda ısrarcıdır;

   en az %95 doğal içerikler veya doğal kökenli içerikler

   toplam bitki içeriklerinin en az %95 i organik sertifikalı olmalı

   toplam içeriklerin en az %10 u organik sertifikalı olmalı.

   Sentetik renklendirici ve koku maddeleri, silikon ve mineral yağı bulunmamalıdır. Yalnızca doğal alternatifleri olmayan belirli esansiyel ve sentetik içeriklere izin verilir.


   Organik güzellik ürünlerine yaklaşımımız gerçekçidir. Var olan sınırlamaları da düşünerek bu yaklaşımımızı Ecocert ile birlikte geliştirmek istiyoruz: organik tarımın kaynak yeterliliği, ürünlerin kozmetik ve hassasiyet kalitelerini sürdürebilmek ve en verimli formülü elde edebilmek. Tüm ürün serilerimiz, performans, kalite ve güvenilirlik açısından en yüksek standartlarda olacaktır.

   Bir ürün alerji riski en aza indirilerek formülize edilmiş ise hipoalerjik olarak adlandırılır.

   İçeriklerindeki yüksek konsantrasyondaki esansiyel yağlar ve çiçek öz suları nedeniyle, organik sertifikalı ürünler genellikle belirli sayıda potansiyel alerjik maddeler içerir. Bu nedenle hipoalerjik olarak adlandırılamazlar.

   Ürünlerimizden bazıları %100 doğal içeriklerden oluşur. Ürünlerimizin büyük çoğunluğu ise %90’dan fazla doğal veya doğal kökenli içeriklerden oluşur. Doğal kökenli içeriklerden oluşan ürünlerimiz, ambalajlarında, ürün bileşenleri bölümünde ** ile belirtilir.

   Her zaman bölgesel tarım ağından veya gelişme programlarından elde ettiğimiz doğal, izlenebilir içerikli (AOC sertifikalı, organik tarım) ürünler kullanırız. Bununla birlikte, en yüksek seviyede emniyet ve performans sağlayacak ürünleri oluştururken, güvenilir ve etkili doğal alternatifleri bulunmayan, sentetik moleküller (her zaman emniyetli olması için) kullanabiliriz.

   Koruyucular, kozmetik formüllerin mikrobiyolojik kirletmelerini önleyen moleküllerdir. Saf shea yağı, veya banyo ve masaj yağı gibi su içermeyen formüller herhangi bir koruyucu gerektirmez. Su içeren formüller normal koşullarda (banyoda bulundurmak, her gün ellerle temas vb.) kullanılabilmek için koruyucu maddelere ihtiyaç duyar.

   Parabenler koruyucudur. L’OCCITANE da biz her zaman en düşük dozlarda (0.3% ve5% arlığında) aktif esansiyel yağlarlar ile birlikte, bakterilerin proliferasyonunu önlemek için paraben kulandık. Uluslar arası kurallar, en fazla 0.8% oranına izin verir. Her zaman dikkatli bir şirket olarak, mümkün olan her zaman parabeni, toxilojik riskleri tamamen bilinen diğer koruyucularla değiştiririz. 2005 ’ten beri yeni ürünlerimiz parabensiz formüle edilmiştir. Bugün yaklaşık olarak ürünlerimizin %80 i parabensizdir.

   Koruyucular, kozmetik formüllerin mikrobiyolojik kirletmelerini önleyen moleküllerdir. Saf shea yağı, Banyo ve masaj yağı gibi su içermeyen formüller herhangi bir koruyucu içermez. Su içeren formüller normal koşullarda (banyoda bulundurmak, her gün ellerle temas vb.) kullanabilmek için koruyucu maddelere ihtiyaç duyar. Her zaman, esansiyel yağları antimikrobial özellikleri ile formüllerimizde koruyucuları, bütün ülkelerdeki izin verilenden daha düşük dozlarda kullanmak için dikkatli davranırız. Şu anda özellikle "İngiliz Araştırma Merkezi"nde parabenlerle kanser arasındaki ilişki üzerine araştırmalar sürmektedir. Böylece bu konuyla ilgili olarak en son çalışmaları ve bu konudaki düzenlemeleri yapan kurumların kurallarına hassasiyet gösteririz. Emniyetli çalışan bir şirket olarak, mümkün olduğu sürece, parabenler yerine toksilojik özellikleri belirlenmiş diğer koruyucuları kullanırız.

   Evet. Uluslararası ve Avrupa seviyesinde ürünlerimize yön veren kurallar çok katı ve en son bilimsel gelişmeleri yansıtan güncel uygulamalardır. Ürünlerimiz seçilmiş ve yüksek kalite içeriklerden oluşur. Ayrıca, her yeni lanse edilen ürün için tam güvenilirlik dosyası hazırlarız. Sistematik olarak, ürünlerimizin cilt üzerine etkisi ölçen testler yaparız: Cilt bakımı ve hijyen ürünlerinde; Cilt tahriş testleri, göz çevresi ürünleri için; Göz tahriş testleri, yüz bakım ürünleri için; dermatolog ve / veya oftalmolog gözetiminde haftalar süren testler yapılır. Bütün testler, ürünlerimizin mükemmeliyet ve kalite garantisini sağlamak üzere Sağlık Bakanlığınca tanınmış, bağımsız laboratuarlar tarafından yürütülür.

   Ürünlerimizin müşteriler tarafından en iyi şartlarda kullanılabilmesi için, hassas ürünlerimizde son kullanma tarihi belirlenir. 30 aydan fazla kullanım süresi olan diğer ürünlerimizde, son kullanma tarihi istenmez. Bu durumda üründe açıldıktan sonra kullanım süresi (PAO) sembolü vardır ve açıldıktan sonra, normal kullanım şartlarında optimum verimlilikle kullanılabileceği ay sayısı belirtilir. Bu sembol, EDT, tester, vb bozulma riski olmayan ürünlerde kullanılmaz.

   Ürünün soğukluğu, cilt mikro dolaşımını arttıracağı için aktif içeriğin nüfus etme özelliğini arttırılarak hemen etki etmesini sağlar. Bununla birlikte aktif içeriğinde bitkisel yağlar veya sıvı yağlar içeren ürünler 10°C sıcaklığın altında bulanık hale gelebilir. Bulanık olması önemli değildir çünkü Oda sıcaklığında tekrar berraklaşır ve formül özellikleri etkilenmez; buzdolabında saklayabilirsiniz.

   Yüksek konsantrasyonda bitkisel ve sıvı yağlar içeren bazı ürünler 10 °C nin altında bulanık hale gelebilir. Oda sıcaklığında tekrar berraklaşır ve formül özellikleri bu durumdan etkilenmez.

   L’Occitane ürünleri, bal veya arısütü ürünleri hariç herhangi bir hayvansal ürün içermediğinden dolayı bitkisel kökenlidir.

   Shea Yağı fiziksel bir filtreleme işleminden geçer. Bu süreçte Ecocert’in öngördüğü standartlara uymasına ve yağın tüm özelliklerini korumasına dikkat edilir.

   Yıllardır, L’OCCITANE kimyasal güneş koruyucuları yerine mineral güneş koruyucularının kullanılması için araştırmalar yapmaktadır. Tüm bu araştırmaların amacı; allerjik reaksiyonların riskini azaltmada etkili güneş koruma sağlayan en güvenli çözümü bulmaktır. Mineral pigmentler, ciltte gözle görülemeyen, cildi zararlı ışınlardan koruyan bir kalkan oluşturur. Bu kalkan cildin nefes almasına engel olmadan korumasını gerçekleştirir. UV ışınlarını yansıtarak cildi güneşten korur. Güneş ışınlarını emen moleküller sayesinde kimyasal filtrelerden ayrılır.
   Mineral güneş koruyucularının en önemli faydaları:

   Işığa karşı dayanıklı (içindeki pigmentler korumanın zamanla yok olmayacağını garanti eder)

   Optimal kutanöz toleransı

   Cilde uygulandığı andan itibaren güneş ışınlarına karşı anında koruma sağlar Bu eşsiz koruma formülü, güneşin zararlı ışınlarına karşı, mineral bazlı ve etkili bir güneş koruyucudur.

    SLES (Sodium Lauryl Ether Sülfat veya Sodium Laureth Sülfat): Ethoxylat bileşenler tehlikeli değildirler. SLES ters yapısı onu elde etmek için kullanan yüksek derecede reaktif olan etilan oksik gazı içerir ve buna bağlıdır. Bununla birlikte, ürünü elde ederken bütün prosesi kontrol altında tutarak ve saflaştırma sürecinde işlemler sırasında elde edilen ara maddeler yok edilebilinir. Ethoxylation kullanmanın avantajı, ethoxylat olmayan, daha az etkili fakat eş değer bir malzeme olmasıdır.

    SLS (Sodium Lauryl Sulfate): Cilt üzerine tek başına kullanılırsa, yüksek deterjan etkisi nedeniyle tahriş ve kuruluğa neden olur. Bununla birlikte duş jellerimiz ve şampuanlarımız, Lauryl Sülfat’ın başka bir türü olan TEA Lauryl Sülfat içeren değişik tiplerde köpürtücüler içeren karmaşık formüller kullanılarak oluşturulur. Bu diğer hafif etkili malzemeler ile birlikte bu kombinasyon, cilt ve saç üzerinde daha hafif bir etkiye sahiptir.

    Hiçbir formülümüzde Alüminyum Tuzu bulunmamaktadır. Biz formüllerimizde sadece esansiyel yağlarla birlikte bakteri gelişmesini engelleyen etken maddeler kullanmaktayız.

    L’OCCITANE sosyal sorumluluğa sahip bir şirkettir. Ürünlerinin ve operasyonlarının çevre etkilerinin minimum olmasına dikkat eder. Palmiye yağı, esas olarak gıda endüstrisinde kullanılır ayrıca az bir miktarda güzellik ürünlerinde de kullanılır (toplam tüketimin %5 inden azdır) . L’OCCITANE, yağ için yetiştirilen palmiye ağaçları tarımının Asya’nın ormanlık bölgelerinde doğal ekosistemin palmiye ağaçlandırması ile bozulduğunun farkındadır. “Sürekli” palmiye yağı üretimi (RSPO) ile ilgili bir toplantı, yetiştiriciler, yağ üreticileri ve WWF gibi NGO’ları bir araya getirerek, ormanlarının yok edilmesini azaltmaya ve biyolojik çeşitliliği korumaya yönelik tarım yöntemlerini teşvik etti.
    Bu uygulamamın başlamasıyla ilgili bariz zorluklara rağmen L’OCCITANE RSPO standartlarını destekler ve gelecekte sabun esas maddesi olarak palmiye yağı kaynaklarını RSPO üreticilerinden temin edecektir.

    Araştırma & Geliştirme Laboratuarımız, mumlarında kullandığı palmiye yağı yerine diğer yağları kullanmak ile ilgili çalışmalar yürütmektedir.

    Tüm üreticilerimize, palmiye yağı kullanmakla ilgili hassasiyetimizi bildiren ve onun yerine kullanılabilecek yağlarla ilgili öneriler beklediğimizi anlatan bir mektup gönderilmiştir.

    Afrika’daki eski palmiye bölgelerinin rehabilite etmek için adil ticaret prensipleri ve biodinamikler çerçevesinde çalışmalar yürütülmektedir.

    Uzun vadede, bio çeşitlilikten ödün vermeden mevcut çeşitli palmiye bölgelerini rehabilite ederek, Burkina Faso’da Shea Yağı için yaptığımız gibi aynı gelişmeleri elde edeceğimizi umuyoruz.

     Herkesin cilt yapısı ve yaşı normal yaşı ile paralel ilerlemeyebilir. Genel olarak 20li yaşlarda kullanılmaya başlanacak uygun cilt bakım ürünleri cildinizin uzun vadede her türlü sorunla savaşması için destek olacaktır.

     Göz çevresindeki cilt daha ince, daha güçsüz ve narindir. Bu nedenle göz çevresine kullanılacak ürünlerin özel olarak formüle edilmiş ve göz çevresi hassasiyetini dikkate alarak hazırlanmış olması gerekmektedir. Cilt bakım ürünlerimizden size uygun olabilecek göz çevresi ürünlerini de inceleyebilirsiniz. Bu ürünler koku ve renk maddesi içermez ve oftalmolojiik olarak test edilmiştir

     Gece saatleri cildiniz için en uygun ortamı yaratır. Gün boyunca cildiniz zorlu çevre koşullarına karşı (kirlilik, duman, UV radyasyon, sıcaklık değişimleri) savunma durumundadır. Gece vücudumuzun istirahate çekilip yavaşladığı uyku saatlerinde cilt zarar görmüş hücrelerini yeniler, hücre bölünmesi artar, hormonlar tarafından daha fazla beslenmeye başlar. Cildin gün boyunca ve gece aktivitesinin farklı olması nedeni ile gece için buna göre formüle edilmiş gece kremi kullanmak gerçekten önemlidir.

     Hamilelik süresince cilt daha kuru hale gelir ve alışılmadık ölçüde gerilmelere maruz kalır. Aynı durumdaki bayanların %60 la 80 inde kalıcı çatlaklar meydana gelir. Cildi pürüzsüz ve çatlaklardan arınmış hale getirmek için, besleyici ve cilt elastikiyetini arttırıcı ürünler kullanmak önemlidir. Bu durumda Shea yağı içeren çeşitli ürünler veya Badem/Almond serisinden farklı ürünleri tavsiye ederiz. Hamilelik süresince, saf esansiyel yağlar veya yüksek konsantrasyon mentol, eucalyptol içeren ürünler tavsiye edilmez. Hamile kadınlar tarafından kullanılmaması gereken az sayıda ürünümüz vardır, bu ürünlerimizin etiketlerinde bu uyarı belirtilmiştir.

     Göğüs bölgesindeki cildi esnek tutmak için özel günlük bakım gerekmektedir. Bu nedenle besleyici ürünler kullanmak tavsiye edilir, %100 Shea Yağ gibi. Ancak hiçbir ürünün emzirmeden hemen önce kullanılmaması gerekmektedir. Ayrıca hamile anne adaylarının kullanmaması gereken yoğun esansiyel yağ içerikli ürünler kısıtlaması emziren anneler için de geçerlidir.

     Esansiyel yağ içeren ürünlerin 6 yaşından küçük çocuklar tarafından kullanılması kesinlikle uygun değildir. Shea serisi ürünleri ise daha küçük yaştaki çocuklar için daha güvenlidir.

     Erkeklere hitap eden, özel ihtiyaç ve tercihlerine uygun geliştirdiğimiz serilerimiz de mevcuttur. Bunların dışında da erkeklere de hitap eden çok sayıda unisex ürünümüz mevcuttur. Her türlü ihtiyaç ve beklentiye uygun ürünümüz mevcuttur.

     Hassa ciltler için özellikle Shea serisi ürünlerimiz tavsiye etmekle birlikte hassasiyetin nedenine göre tavsiye edeceğimiz ürün değişebilir. Çok fazla cilt hassasiyetiniz olması durumunda mağazalarımızdan ürünleri almadan evvel deneyimleyebilir, bu konuda bir cilt konsültasyonu yaptırabilirsiniz. Mağazalarımıza gidemeyeceğiniz durumda ise müşteri temsilcimizle iletişime geçip her türlü sorunuzu danışabilirsiniz.

     Aradığınız cevabı bulamadınız mı?