Biyoçeşitliliğe Saygı

Provence'ı seviyoruz, çünkü Provence ilham kaynağımız. İçeriklerimizin kaynağı Akdeniz havzasının biyoçeşitliliğini korumaya son derece önem veriyoruz. Akdeniz, dünyanın en zengin ekosistemlerinden biridir. Bu zenginliği korumak için üzerimize düşeni yapmak, en büyük görevimiz.

Biyoçeşitliliğimiz Tehdit Altında!

Doğadaki mercan kayalıklarının yarıdan fazlası son 30 yılda tükendi.

12.000’den fazla bitki çeşidi yok olma tehlikesi içinde.

1970'den beri, omurgalıların sayısı yarıya inmiş durumda.

Bir Marka Olarak Görevimiz

Amacımız:
2023'e kadar 1.000 bitki türünü korumak
FARKLILIK YARATMANIN 2 YOLU:  
1. Tarladaki ekimden, ürün haline gelinceye kadar içeriklerimizin izlenebilir olması
2. Organik tarımı destekleyerek ve yeniden ekimlerle doğayı korumak

 

Provence Lavantası Tehdit Altında

KORUMAYA KARARLIYIZ

Bu çok sevilen, Provence'ın sembolü olan bu içerik, küresel ısınma nedeniyle yok oluyor! 2012'den beri L'Occitane; Fransız ekolojik araştırma kurumlarıyla çalışarak, yeni çeşitleri araştırıyor ve yenilikçi tarım teknikleriyle lavantanın korunmasının yollarını arıyor.

Aqua Réotier Kaynağı, Doğal Bir Hazinedir...

... Ve korunarak bir hazine olarak kalmaya devam etmelidir.

Doğal bir hazine olan Réotier kaynağı korunmalıdır. Bu nedenle, uzmanlarla çalışarak; toprak yapısı, jeoloji, hayvan ve bitki çeşitliliği ile ilgili araştırma sonuçlarını hayata geçiriyoruz. Bu muhteşem hazineye ve bağlı olduğu su kaynaklarına ve çevreye zarar vermeden Réotier kaynak suyundan yararlanmak oldukça önemli. Bu yüzden Réotier kaynak suyundan %0.04'ten fazlasını ürünlerimizde kullanmamaktayız

IUCN – Uluslararası Doğayı Koruma Sendikası ile Ortaklığımız

DOĞAMIZIN BİOÇEŞİTLİLİĞİNİ KORUMAK

Bazen yardım etmek istediğinizde, bilgi ve birikime ihtiyaç duyarsınız. IUCN ile işte tam da bu nedenle birlikte çalışmaktayız. IUCN, en çok tehdit altında bulunan türleri ve buna neden olan tehlikeleri çeşitli kurum ve kuruluşlarla çelışarak belirliyor, ve bizim esas odaklanmamız gereken konuya, biyoçeşitliliği koruma kısmına odaklanmamızı sağlıyor!

Uzman Topluluğumuz

BİTKİLERİ KORUMAK İÇİN BURDAYIZ

Bir elin nesi var iki elin sesi var! L'Occitane olarak yeni bir ortaklıkla, bitkileri korumak için; kişiler, üreticiler, kurumlar ve enstitülerden oluşan kendi uzman topluluğumuzu kurduk. Bu topluluk, nesli tükenmekte olan bitkileri tespit edip onları yeniden doğaya kazandırmaya yardımcı olacaklar. Yaptıkları projelerle birlikte, biyoçeşitlilliğin koruyucuları olarak bu değerli hazineleri koruyarak gelecek kuşaklara aktaracağız.