{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no", "memberTypes": "Logged Out" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": { "pageType": "ProductListing", "pageBreadcrumb": "Ana Sayfa>Erkek>Ürün Çeşi̇tleri̇>Ekolojik & Ekonomik Yedekler" } }
{ "type": "gtmStart" }
SEPETİM
Sepet
ARA TOPLAM
1250
Siparişleriniz Bayram tatili sebebiyle 20.06.2024'de hazırlanmaya başlanacaktır
SEPETİ GÖRÜNTÜLE
1.250 TL ve üzeri alışverişinizde kargo ücretsiz! Siparişleriniz Bayram tatili sebebiyle 20.06.2024'de hazırlanmaya başlanacaktır
Ekolojik & Ekonomik Yedekler Ürünler (0)
FİLTRE
Hepsini Temizle
896
(0 ürün)

Ekolojik & Ekonomik Yedekler

Ekolojik & Ekonomik Yedekler Ürünler (0)
Ekolojik & Ekonomik Yedekler (0)
FİLTRE
Hepsini Temizle
FİLTRE
TEMİZLE
UYGULA
{ "type": "productListViewed", "payload": [ ] }
{ "event": "google-push-event", "ecommerce": { "items":[ ] } }
{ "event": "select_item", "ecommerce": { "items": [ ] } }

Sonuç Bulunamadı.

Temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak, herkes tarafından istenen bir durum. Çevresel faktörler ve stres gibi durumlar söz konusu olduğunda erkekler için cilt ve vücut bakımı daha dikkat edilir konular olmuştur. Bu nedenle cilt ve vücut temizliği için ürün tercihi yaparken ekonomik ve ekolojik yedek ürünler sayısız fayda sağlayabilir. Ürünlerin bilinirliği ya da fiyatları haricinde doğal ve saf olmaları, en önemli konular arasında yer alır. Bu doğrultuda ürünler; yüksek kalitede, güvenilir ve doğal içerikler barındırmalı. Organik, doğal içerikli olan ve paraben içermeyen ürünlerin tercih edilmesi gerekir. L’Occitane, hayvanlar üzerinde deneyler yapmayarak bunu yapanların da sonlandırmasını ister. Ayrıca cilde fazlasıyla uyum sağlayan ve sağlıklı yağlar tercih eden bir marka olması da değerleri koruduğunu gösterir.

Doğal Cilt Bakımı Ürünleri

İnsan cildi, vücudun en büyük organıdır. Kimyasalları dışarıda tutmaya yarayan, vücudu radyasyondan ve güneş ışığı gibi zararlı ortamlardan koruyan ve sıcaklığın, sıvı dengesinin düzenlenmesine yardımcı olan bir bariyerdir. Bu yüzden cilt bakım ürünleri önem taşır. Bu cilde uygulanan bakım, bir rutin hâline getirilmelidir. Genellikle bu rutin atlanıyor olsa bile erkeklerin cilt bakım rutinleri oluşturması da önemlidir. Özellikle cilt bakım ürünlerinin içinde bitki özlerinin yer alması, ilgi duyulan çevre dostu ürünleri cilt için birçok faydayı beraberinde getirir. L’Occitane doğal cilt bakım ürünlerini kullanmak, sağlıklı ciltler için gerekli besinleri sunarak o cildin dokusunu ve görünümünü iyileştirmeyi sağlar. Bu yüzden çevre dostu ürünlerin tercih edilmesi, son zamanlarda artmıştır.

Doğal cilt ve vücut bakımı ürünlerinin özellikleri:

 • Cildi temiz içeriği sayesinde yumuşatır ve besler.
 • Ekolojik erkek duş jeli, normal ve kuru ciltler için de uygun niteliktedir.
 • İnce köpük yapısı ile yüzü, saçı, vücudu rahatlıkla temizler.
 • Nemlendiriciler, cildin uzun süre nemlenmesini sağlar. Ayrıca cildi pürüzsüzleştirir.
 • Vücudun elastikliğini korur ve hücrelerin yenilenmesini sağlar.
 • Cildin daha sıkı ve ışıltılı görünmesini hedefler.

Ekonomik Yedek Ürünler Nedir?

Ekonomik yedek ürünler; daha öncesinde alınmış olan cilt, vücut ve sabun ürünlerinin yedekleridir. Bu yedek ürünleri tercih etmek, tekrar aynı üründen almayı önler. Ayrıca ekonomik yedek ürünlerin bulunduğu ambalajları da geri dönüşüm için uygundur.

Sıvı sabunlar, şampuanlar, cilt bakım ürünleri; günlük hayatın vazgeçilmezleri ve erkek ekolojik kozmetik ürünleri arasında yer alır. Sıklıkla kullanılan bu ürünlerin çabuk bitmesi gibi durumlarda yedeklerine ihtiyaç vardır. L’Occitane, ekonomik yedek ürünleri sayesinde plastik tüketiminin azaltılmasını amaçlar.

Erkek bakım ürünlerinin ekonomik olması kadar ekolojik olması da önemlidir. Ürün içeriklerinin doğal ve sağlıklı olmasının yanında ürünlerin ambalajları da bunun için tasarlanır. Ekolojik ve ekonomik olarak adlandırılan bu ambalajlar, %90 daha az plastik içerdiğinden dolayı sıklıkla tercih edilir.

Çevre dostu içeriklere sahip ürünlerin tercih edilmesi kadar bu ürünlerin yer aldığı ambalajların da çevre dostu olması önemlidir. Gelecek yüzyıllarda rahat bir şekilde yaşayabilmek adına çevreyi temiz tutmak, bunun için çaba sarf etmek ve gelecek nesillere yaşanılır bir dünya bırakmak önemli bir unsurdur.

L’Occitane markasının ekolojik erkek bakım ürünleri incelendiği zaman bu ürünlerin, vegan içeriklere sahip oldukları görülür. Ayrıca silikon veya paraben gibi cilt, vücut, saç ya da ele zarar verecek maddeler barındırmaz. Nemlendirici ve temizleyici olma özellikleri sayesinde bu ürünler sıklıkla tercih edilir.

Ekolojik ve Ekonomik Yedek Ürünler İçinde Yer Alanlar

Ekolojik ve ekonomik bakım ürünleri söz konusu olduğu zamanda hangi ürünlerin yedeğinin olduğuna bakalım:

 • Duş jelleri: Duş esnasında vücudu temizlemek için kullanılan bu ürünlerin yedekleri mevcuttur. Hatta L'Occitane markalı erkekler için yedek duş jelleri, şampuan olarak da kullanılabilir. İçinde silikon ve paraben barındırmaması açısından sağlıklı ve doğal bir üründür.
 • Kırışıklık serumu: Sürekli gülme ve yaşlanma belirtileri sonucunda yüzde kırışıklıklar meydana gelebilir. Bunun önlenmesi için de erkek cilt bakım rutini içerisine kırışıklık kremi ya da serumu eklenmelidir. Böylelikle düzenli kullanım sonrasında kırışıklıklar büyük ölçüde azalacaktır. Kırışıklık serumları, ekolojik erkek bakım ürünü yedekleri içinde bulunur.
 • Şampuan: Erkekler için saç bakımı için önemli olan unsurlardan biri, şampuandır. Saçlar oldukça hassas yapıda olduğu için doğal ve sağlıklı ürünlerin kullanılması gerekir. İçinde silikon ve paraben barındırmaması saçların zarar görmesini engeller. Ürünün sağlıklı içeriğe sahip olması sayesinde saçlar beslenir ve neme doyar. Ekolojik ve yedek ürünler içinde yer alan L’Occitane markalı şampuanlar, çevre dostudur.
 • Cilt temizleyiciler: Cilt temizleyici ürünler; siyah nokta, sivilce, yağlanma, sebum ve kirlerin ciltten temizlenmesini sağlar. Bunlarla beraber makyajı da temizler. Ayrıca cildin günden güne daha ışıltılı ve parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Ekolojik ve yedek ürünler içinde yer alan L’Occitane temizleyiciler, bir sonraki bakım rutinine cildi hazırlar.
 • Sıvı sabun: Sabunlar, günlük hayatta en sık kullanılan temizleyici ürünlerin başında gelir. Herhangi bir iş yaptıktan ya da yemek yedikten sonra ellerin yıkanması gerekir. Ayrıca sıvı sabunlar, temiz içerikli olduğu için vücudu da elleri temizlediği gibi temizler. Sıklıkla kullanıma uygun olan L’Occitane sıvı sabunların yedek kutusu, geri dönüştürülebilir ambalaja sahiptir.
 • Nemlendiriciler: Vücut nemlendiricileri, cildin pürüzsüzleşmesini ve uzun süre nem hissiyatı içinde olmasını sağlar. L’Occitane markalı erkekler için formüle edilmiş nemlendiriciler, vücudun her yerinde kullanılabilir. İstenilen bölgeye masaj yaparak uygulayarak ürünün vücut ya da yüz tarafından emilmesini beklemek gerekir.

Siz de hem ekonomik hem ekolojik erkek bakım ürünlerini L’Occitane üzerinden ulaşabilir, kalitesi ile kendinizi mutlu edebilirsiniz.