DEĞERLERİMİZ

Güzellik ürünlerimiz arkasındaki sırrı keşfedin: 40 yıla aşkın sürdürebilirlik, doğal içerikler, Fransa’da üretim ve çocuklara karşı alınan bir söz.

PROVENCE AŞKI

İLHAM KAYNAĞIMIZ PROVENCE

Nefes kesici, çeşitli manzaraları, saf ve doğal güzelliği ve gelenekselliğiyle Provence, zengin bir araziye sahiptir. Çeşitli yerel kurumlarıyla L’OCCITANE bu bölgede yaşayan halkın doğa konusunda bilgeliğinden yararlanabilmek için olabildiğince desteklemektedir. Buna karşılık olarak bu zengin arazi kuruluşumuza üreteceğimiz ürünlerle duyularınızı sarsabilmek ve sizlere eşsiz bir haz verebilmek için en kaliteli içerikleri sağlamaktadır.

GELENEKSEL ÜRETİM

İÇERİKLERİMİZİN HİKAYESİ

Corsica’nın immortelle tarlalarından Provence’ın lavanta sahalarına, L’OCCITANE 130’u aşkın Fransız çiftçi ve 10.000 toplayıcı ile içeriklerinin en yüksek kalitede ve en sürdürülebilir şekilde olduğunu temin ederek çalışmaktadır. Gerçekten dikkat çekici bir ürünün kaynağında sevgi ve bilgelik yatar, bu sebeple de yerel yetiştiricilerle güvene dayalı uzun süreli ortaklıklar oluşturarak doğanın bize sunduklarından doğaya zarar vermeden en etkili şekilde yararlanabilmekteyiz.
İÇERİKLERİMİZİ KEŞFEDİN

DOĞA DOSTU

SÜRDÜREBİLİRLİK

L’OCCITANE hem insanlığa hem de yaşadığımız dünyaya kaşı duyarlı ürünler geliştirmektedir. Çevreci yedekler üretmemizle beraber kullandığımız ambalajlar da yeniden dönüştürülmüş materyallerden veya yeniden dönüştürülebilir veya sürdürülebilir ormanlardan alınmış kaynaklardan yapılmaktadır. Karbon ayak izimizi olabildiğince küçültmek amacıyla havayoluyla ulaşımını kısıtlamaktayız, buna alternatif olarak ulaşım için deniz veya karayolunu olabildiğince tercih etmekteyiz. Sürdürülebilir büyütme tekniklerinden yararlanarak 2016’da üretilen ürünlerimizin %92’sinin %90’ının, %57’sinin %95’inin doğal içeriklerden oluştuğunu temin ederek biyo-çeşitliliği desteklemekteyiz.
KEŞFEDİN

ÇOCUKLAR İÇİN BİR VİZYON

ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZİN YAPI TAŞLARINI OLUŞTURMAKTADIR

Bir çocuğun öğrendiklerinin %80’i görme duyusuyla sağlanmaktadır, yani göz bakımına erişim bir esastır. L’OCCITANE evrensel olarak göz bakımına kolay erişimi hayata geçirmek için azimle çalışmalarını sürdürmektedir. 2000 yılından beri kurumumuz dünya çapında çocuklarda körlük için savaş vermekte, gözlerin görüntülenmesi, gözlükler ve medikal tedaviler sağlayan kuruluşlarda yer almaktadır. UNICEF ile 2017’de imzalanan uluslarası bir ortaklık ile çalışmalarını güçlendirmiştir.