Doğal Işıltılı Bir Cilde Nasıl Sahip Olunur?

IŞIL IŞIL PARLAK BİR CİLT GÜZELLİĞİN İLK ŞARTI

Günlük kullandığımız makyaj ürünleri, sağlıklı ve kendiliğinden aydınlık bir cilde uygulandığında hem daha doğal hem de daha verimli sonuçlar almamızı sağlar. Hatta belki de zamanla cildiniz güzelleştikçe, günlük ten makyajınızı bir kenara bırakıp, cildinizi olduğu gibi rahatça sergileyebilirsiniz.. Böyle bir cildi kim istemez?

DOĞAL IŞILTIYA SAHİP BİR CİLDİN SIRRI

Sağlıklı ve kendiliğinden aydınlık bir cilde sahip olmanın en önemli şartı, günlük ve haftalık cilt bakım rutinini aksatmadan uygulamak ve tabii ki beraberinde sağlıklı bir yaşam stili benimsemek. Bu adımları birlikte uygulayın ve iç ışıltınız, cildinize yansısın.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM, IŞILTILI BİR CİLDİN İLK ADIMI

  1. Günde mutlaka ortalama 2 litre su tüketin. Yeterli su alamayan cilt nemini kaybeder ve canlılığını yitirir.
  2. Düzenli beslenin ve cildin ihtiyacı olan antioksidan zengini meyve ve sebzeleri tercih edin. Bu besinler ince çizgi, kırışıklık ve leke oluşumunun azalmasını sağlar
  3. Alkol ve kafein tüketimini mümkün olduğunca azaltın. Fazla alkol ve kafein tüketimi ciltte su ve B vitamini kaybı oluşturarak cildi olumsuz etkiler.
  4. Düzenli spor yapın. Spor metabolizmayı hızlandırarak cilt yenilenmesine yardımcı olur.
  5. Stressten uzak durun. Mutluluk hormonu olan serotonin, cildi olumlu yönde etkiler.

CİLT BAKIMI, SAĞLIKLI BİR CİLDİN TAMAMLAYICISI

1. Temizleme adımıyla başlayın. Her gün sabah ve akşam cildinizi yağ oluşumundan arındırmalısınız
2. Tonik adımını ihmal etmeyin. Tonikler, temizleme adımını desteklerken aynı zamanda kullandığınız toniğe göre cildinizi nemlendirir ya da kusursuzlaştırır. 
3. İhtiyacınıza göre kullanacağınız çeşitli serumlarla cilt bakımınızın etkisini arttırın
4. Nemlendirme en önemli adım. Düzenli nemlendirilmeyen bir cilt, kurur ve çizgi oluşumu gibi birçok olumsuzluğa sebebiyet verir. 

3- RUTİNİNİZİ EK BAKIMLA DESTEKLEYİN

Cilt bakım rutininize ekleyeceğiniz maskeler; arınmış, rahatlamış ya da aydınlık bir cildin anahtarı. İster bir ister birkaç etkiye aynı anda ihtiyacınız olsun, Infusions koleksiyonu tüm cilt ihtiyaçlarınızı karşılamaya hazır. Aydınlık veren Radiance Scrub, sakinleştiren Soothing Mask, kusursuzlaştıran Purifying Mask ve yoğun nem veren Aqua Reotier Mineral Mask'ı ister tek ister aynı anda uygulayın. Çığır açan çoklu maske tariflerimizi keşfedin.

Çoklu Maske Tarifleri

SAĞLIKLI IŞILTI

Alın, burun ve çene bölgesine Purifying Mask; yanaklarınız ve boyun bölgesine Soothing Mask ve elmacık kemiklerinize Radiance Scrub uygulayın. Tüm cilt tiplerinde sağlıklı ışıltı kazanmak için bu formül uygulanabilir.

RAHATLAMA & TAZELEME

Elmacık kemiklerinize Radiance Scrub uygulayın. Diğer tüm yüz bölgelerinize, boyun bölgesi de dahil olmak üzere Soothing Mask uygulayın. Kuru ve nemsiz cilt tipleri için uygundur.

TOKSİN ATMA & SAKİNLEŞTİRME

Alın, burun ve çene bölgesine Purifying Mask ve diğer tüm yüz bölgelerinize, boyun bölgesi de dahil olmak üzere Soothing Mask uygulayın. Normal & Karma cilt tipleri için uygundur.