Evde spa günü - l'Occitane

EVDE DUYULARA HİTAP EDEN BİR SPA GÜNÜ İÇİN ÖNERİLER

Nerede yaşarsak yaşayalım, günlük programın yoğunluğu ve telaşı içinde koşturup dururuz. Hafta sonları ise, sanki iş haftamızın devamı gibidir. Ancak bazen gerçekten de dinlenmeye ihtiyacımız vardır. Bunun içinde kendi evimizden daha iyi bir yer yoktur! Bu durumda neden evinizde kendinize keyifli bir spa deneyimi yaratmıyorsunuz? Kendinizi tazelenmiş ve güçlenmiş hissedeceksiniz. Burada,evde dinlendirici ve duyulara hitap eden bir spa günü geçirmek için bazı öneriler bulacaksınız.

KEYİFLİ BİR SPA GÜNÜ İÇİN ALTIN KURALLAR

Spa günü için altın kurallar - l'Occitane

Spa gününüzün olabildiğince sorunsuz gitmesi için aşağıdaki birkaç öneriyi uygulayın.

 • Rahat ve sıkmayan bir kıyafet seçip vücudunuzu dinlendirin. Ne de olsa evdesiniz, bu yüzden şık giyinmenize gerek yok.
 • Rahatsız edilmeyeceğinizden emin olun, telefonunuzu kapatıp gözünüzden uzak bir yere koyarak işe başlayın.
 • Sıcak bir banyo öncesinde soğuk bir içecek hazırlayın: Sıcak bunaltıcı olabilir! Nane, elma ve tarçın karışımından oluşan baharatlı içeçekler haftanın  sıkıntılarını atmak için ideal olabilir. İçeceğinizi bir saat kadar buzdolabında demlendirin.
 • Eşyalarınızı hazırlayın: Temiz havlularınızı, güzellik ve banyo ürünlerinizin tamamını kolay erişebileceğiniz bir yere yerleştirin.
 • Işıkları loş hale getirin: Dinlendirici bir aromoterapi spa ortamı oluşturmak için Winter Forest Perfumed Mumu yakın, veya White Blossom Home Diffuser kullanabilirsiniz. 
Dinlendirici banyo - l'Occitane

DİNLENDİRİCİ BİR BANYO NASIL HAZIRLANIR?

Banyo, cildiniz için harikadır ancak, maksimum fayda elde edebilmek için doğru şekilde yapmalısınız. 
Banyonuzu rahatlatıcı aromatik bir cennete dönüştürün: İster ipeksi bir su, ister köpük banyosu meraklısı olun, duyularınıza en çok keyif verecek dokuyu seçin. Yorgunluğunuzu alması için suya banyo tuzu serpin.

Kavanozlanmış zengin kristal yapısı ile Aromachologie Relaxing Bath Salts ürününü öneririz. Köpükleri hissetmeyi mi seviyorsunuz? Küvetinizi Lavender Foaming Bath ile doldurun ve bol köpüklü bir banyonun yanında bonus olarak lavantanın sakinleştiren  kokusunun tadını çıkarın.

BANYONUZDAN MAKSİMUMDA YARARLANIN

Vücut peelingi - Almond delicious paste - l'Occitane
Vücudunuzdaki ölü derilerden kurtulma zamanı! Ama nasıl? Bunun en iyi yolu, sevdiğiniz vücut peelingini kuru cilde uygulamanızdır. Eğer hassas bir cilde sahipseniz peelingi, cildinizi nemlendirdikten sonra uygulayın. 

Cildinizin nemini korumak mı istiyorsunuz? Shea Butter Ultra Rich Body Scrub’ı deneyin. %10 Shea yağı içeren krem, zengin içeriğiyle cildinizi nemlendirerek ölü deri hücrelerini yok eder. Eğer daha fazla duyulara hitap eden bir bakım istiyorsanız Almond Delicious Paste tam size göre. Yoğun ve tatlı kokusunu içinize çekin, benzersiz dokusunun ve badem yağının ipeksi parlaklığının keyfini çıkarın. 

Banyonuza girin ve aromatik kokuyu içinize çekerek, suyun getirdiği rahatlamanın keyfini çıkarın. En sevdiğiniz duş jelinizle vücudunuzu nazikçe temizledikten sonra, ılık su ile durulanarak ritüelinizi bitirin.

Ek ipucu: Haftada iki defa vücut peelingi yapmaya özen gösterin, daha fazla değil. Fazla peeling cildinize zarar verebilir.
Biliyor musunuz? L'Occitane'nin vücut peelingleri çözülmesi kolay (şeker veya tuz yapılı) ya da biyolojik olarak parçalanabilir (ezilmiş badem kabuğu, kayısı çekirdeği tozu) partiküllerden oluşur cildinize zarar vermez ve çevre dostudur.
VÜCUT PEELİNGİ ALIN
Saç ve yüz bakımı - Aromachology rebalancing face mask - l'Occitane

YÜZÜNÜZÜ CANLANDIRIN

Divine Cream Mask içerisinde bulunan ölmez otu esasnsiyel yağı, shea yağı ve rahatlatıcı etkisi ile cildinize etkili bir bakım yaparak bakım ritüelinizi tepeden tırnağa tamamlayın.
Keşfet

VÜCUDUNUZU ŞIMARTIN

Vücudunu şımart - Almond body cream - l'Occitane

Banyonuzu yaptıktan sonra çıkın ve yumuşak bir havluyla vücudunuzu kurulayın. Kuru, tüylü bir bornozla vücudunuzu sararak, banyonun vücudunuz üzerindeki fazla ısısını birkaç dakika daha tutun.

Nemlendiricimi hemen banyo sonrasında mı kullanmalıyım? EVET. Peeling ve banyo sonrası uygulanan nemlendirici vücudun uzun süre o nemi tutmasını sağlar. Her duş veya banyo sonrasında nemlendirici kullanın. Cildinizin hidrolipidik tabakasının onarımı, dış etkenlerden korunması ve nemini sağlamak için önemlidir. 

%25 Shea yağı ile zenginleştirilmiş içeriğiyle Shea Butter Ultra Rich Body Cream’le cildinizi besleyin ve rahatlatın. Cildinizi sıkılaştırmak ve pürüzsüzleştirmek istiyorsanız Almond Milk Concentrate’i tercih etmelisiniz. Bir sıkılaştırıcı krem hiç bu kadar keyif vermemişti.

Ek ipucu: Vücut kremini uygularken bacaklarınızdaki gerginliği almak için bir süre kendinize bacak masajı yapın. Bu aynı zamanda cildinizin kremi tamamen emmesine de yardımcı olacaktır.

Vücut Nemlendiricilerimiz
El ve ayak tedavisi - Shea butter hand & feet cream - l'Occitane

ELLERİNİZİ & AYAKLARINIZI ŞIMARTIN

Ellerinize ve ayaklarınızı yeniden canlandırarak spa ritüelinizi tamamlayabilirsiniz. Ellerinizi ve ayaklarınızı derinlemesine sakinleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
 • Haftada bir veya iki kez, Shea Butter Ultra Rich Body Scrub  uygulayarak ayaklarınızı yumuşatın.
 • Bu işlemden sonra ayaklarınızı kurulayın, Shea Butter Foot Cream uygulayarak besleyin ve Güney Fransadan gelen lavantanın aromatik kokusunu içinize çekerek ayaklarınızdaki yorgunluğu alın. 
 • Ellerinizi yıkayın ve Shea Butter One Minute Hand Scrubı uygulayın. Bir dakika süreyle ellerinizin üzerine nazikçe masaj yaptıktan sonra ılık suyla durulayın.
 • Elleriniz daha fazla bakım ister. Tırnak etlerinizi yumuşatarak besleyip kolayca sağlıkla büyümesini sağlamak için, Shea Butter Nail Cuticle Nourishing Oil uygulayın. Formülün daha etkin biçimde nüfuz etmesi için uygulama sırasında parmaklarınıza hafifçe masaj yapın.
 • Ellerinizi Shea Butter Hand Cream ile nemlendirerek uygulamayı bitirin. Cildinizi pürüzsüzleştirirken, ellerinizi etkili bir şekilde koruyarak besler ve rahat ettirir.
Hemen al

KENDİNİZİ ŞIMARTMAK İÇİN İLAVE ÖNERİLER

15 dakikada dengeleme - l'Occitane

STRESTEN KURTULUN

Banyonuz dolarken, daha banyoya girmeden önce birkaç rahatlatıcı nefes egzersizi yaparak gevşeyebilirsiniz.

İzleyin
Salatalık - l'Occitane

SALATALIĞIN GİZLİ GÜCÜ

Hala salatalık dilimlerinin neden bir spa gerekliliği olduğunu merak ediyor musunuz? Salatalık, gözaltında su tutma oranını azaltmaya yarayan askorbik asit ve kafeik asit içerir.

Stresden kurtulun - l'Occitane

DENGELEYİCİ YÜZ MASKESİ

Eğer sadece 15 dakikanız varsa, sıcak su dolu büyük bir kaseyi yüzünüzün altına yerleştirin ve başınızı havluyla kapatarak buhar çadırı oluşturun. Bütün buhar yüzünüze doğru yükselecek ve gözeneklerinizi açacaktır.

Hemen alın