GERİ DÖNÜŞÜME DESTEK

Günümüzde sorumluluk sahibi tüm markaların, dünyamıza karşı geri dönüşüme destek olma ve yaratmış olduğu kirliliği azaltma sorumluluğu vardır. Dünyamızın geleceği, şuan yaptıklarımıza bağlıdır! L'Occitane olarak yıllardır atıklarımızı azaltma, yeniden kullanma ve geri dönüşüm için çalışıyoruz. Hala yapacağımız çok fazla şey var, ve çalışmaya da devam edeceğiz!

Endişe Veren Gerçekler...

2050 yılında okyanuslarda balıklardan daha fazla plastik olması öngörülüyor...

Bu plastiklerin %50'den fazlası sadece bir kez kullanılıp atılmış plastiklerden oluşuyor...

Son 10 yılda, tüm dünyada son yüzyılda üretilenden daha fazla plastik ürettik...

Marka Olarak Sorumluluğumuz

HEDEFİMİZ:
2025'e kadar plastik ambalajlarımızın %100'ünün %100 dönüştürülebilir olması ve mağazalarımızın %100'ünde geri dönüşüm hizmetinin sağlanması.
BUNU GERÇEKLEŞTİREBİLMENİN 2 YOLU VAR:

1. BİRLİKTE ÇEVRECİ TASARIMA SAHİP AMBALAJLAR ÜRETMEK
2. EKOLOJİK OLARAK İNOVATİF OLMAK

 

HAREKETE GEÇİN

AROMAKOLOJİ SERİMİZ %100 GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR MATERYALLERDEN ÜRETİLDİ

Aromakoloji serimizin neden yeşil renkte plastik ambalajlarda olduğunun biliyor muydunuz? Çünkü bu ambalajlar geri dönüştürülen ambalajlardan tasarlandı! Kozmetik dünyasında şeffaf ambalajlar tercih edilirken biz bu serimiz için renkli plastik kullanmayı seçtik ve böylece bu ambalajlar için %100 geri dönüştürülebilir PET kullanmayı mümkün kılabildik.
2025 yılına kadar, tüm ambalajlarımızı geri dönüştürülmüş PET ambalajlardan üretmeyi istiyor ve bu amaç doğrultusunda Loop Industries ile çalışıyoruz.
 

YENİDEN KULLANIN

EKOLOJİK & EKONOMİK YEDEKLER: PLASTİK KULLANIMINI AZALTMAK

Çoğu ürünümüzü, ekolojik & ekonomik yedek ambalajlarında bulabilirsiniz ve bu yedekler %65-90 oranla daha az plastik kullanarak üretilir. 2017 yılında bu yedek ürünleri tercih eden müşterilerimiz sayesinde toplam plastik kullanmımızı %7 oranında azalttık. Seçme şansımız varken ekolojik & ekonomik yedekleri seçelim ve doğayı koruyalım! Önümüzdeki dönemlerde bu ürünlerimizi artırarak sizlere daha fazla yedek ürün seçeneği sunacağız ve doğayı daha fazla korumanıza katkı sağlayacağız.

GERİ DÖNÜŞTÜRÜN

LOOP INDUSTRIES COMPANY

LOOP: ÖNCÜ DÖNÜŞÜMCÜ TEKNOLOJİ

L'Occitane olarak yakın zamanda Loop Industries ile çok yıllı bir anlaşma imzaladık. Loop Industries geri dönüştürülen plastikleri kullanarak onları saf ve kaliteli PET ambalajları dönüştüren devrim niteliğinde bir yöntem kullanıyor. Bu çığır açan teknoloji sayesinde, 2025'te tüm plastik ambalajlarımızı geri dönüştürülebilen ambalajlardan üretme hedefimizi gerçekleştirmiş olacağız.

SIRADA NE VAR?

ÇEVRECİ TASARIM: AMBALAJLARIMIZI YENİDEN DEĞERLENDİRMEK

Ambalajlarımızı sade ve şatafatsız tutmayı seviyoruz. Ambalaj kalınlığımızı azaltarak, halihazırda 28 ton plastik kullanımını engellemiş bulunduk! Şu sıralar, ambalajlarımızı kapladığımız selofanlarımızı çevre dostu FSC sertifikalı ahşap fiber'le değiştirme hazırlığı içerisindeyiz.

GERİ DÖNÜŞTÜRÜN VE KAZANIN

Biten L'Occitane ürünlerinize ait ambalajlarınızı L’Occitane mağazalarına getirin, getirdiğiniz ambalaj kadar üründe %10 indirimi kazanın*!

*Bu kampanya L’Occitane markalı orijinal boy ürünler için, sadece mağazalarımızda geçerlidir.

MAĞAZALARIMIZ