GÖRMEYE ÖNEM VERMEK

L'OCCITANE olarak duyulara hitap eden ürünler üretiriz. Bizim için tüm duyulardan daha önemli olan bir duyu var ki o da görme! Ambalajlarımızı görme engellere uygun hazırlamamız, bağış ürünlerimiz, sivil toplum kuruluşları ve UNICEF'le çalışmamızla; görme engellilere destek olmak, engellenebilir körlüğü önlemek ve daha fazla göz muaynesi sağlamak için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Biliyor muydunuz?

Vitamin A eksikliği çocuklarda körlüğün en önemli nedenlerinden biri.

Körlüğün %80'i önlenebilir.

Her 5 dakikada biri, görme yetisini kaybediyor.

HERKESİN GÖREBİLDİĞİ BİR GELECEK

Hiçbir şey yapmazsak, 2050 yılına kadar görme engelli insanların sayısı üç katına çıkacak.

Marka Olarak Hedefimiz

HEDEFİMİZ:
2025'e Kadar 15 milyon insanı göz muayenesi ve bakımına ulaştırmak.
2020 Hedefimiz olan 10 Milyon insanı göz muayenesi ve bakımı hedefimizi gerçekleştirdik.
BUNU İKİ ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ

1. Birlikte bağış toplayarak
2. Birlikte bir değişim yaratarak

BRAILLE (GÖRME ENGELLİ ALFABESİ)

AMBALAJLARIMIZI GÖRME ENGELLİLER İÇİN ULAŞILABİLİR HALE GETİRİYORUZ

Görme engelliler alfabesini ingilizce olarak 1990 yılında kullanmaya başladık ve hala kullanmaya devam ediyoruz! Bu sadece görme engellilerin ürünlerimize ulaşması için değil, görme kaybı konusunda farkındalık yaratma amacıyla hayata geçirilmiştir.

GÖRMEYE DAYALI BİR BAĞLILIK...

VE TUTKU!

L'Occitane Malezya, Union For Vision programı kapsamında görme engellilerle bir kampanya gerçekleştirdi ve görme engelli Malezya'lılar ayaklarına "Engellenebilir Körlükle Mücadele Edin" yazarak instagramda paylaştılar. L'OCCITANE Malezya ise paylaşılan her fotoğraf için bağışla katkıda bulundu.

BURKINO FASO'DA KÖRLÜKLE MÜCADELE

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIYLA ORTAK HEDEF

Burkino Faso'da kadınlara destek olmanın yanında aynı zamanda görme engellilere destek olan Light for the World ve Sight Savers kuruluşlarıyla da körlük ve körlüğe bağlı hastalıkları önlemek adına belirli bölgelerde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

SOLIDARITY SOAP

ALIŞVERİŞİNİZLE UMUT OLUN

Bağışlarımızın büyük bir kısmı, her sene tasarımı yenilenen dayanışma sabunlarımızdan geliyor. Bu gelirlerin çoğu UNICEF'in A vitamini porgramlarına aktarılıyor ve çocuklarda körlüğü engelliyor.

UZMANLARIMIZI İŞİN İÇİNE KATTIK

BORDRO BAĞIŞ PROGRAMI VE GÖRME ENGELLİLER İÇİN KOŞ!

Tüm ülkelerdeki L'OCCITANE'lar görme engellilere destek olan programlara katkıda bulunuyor ve bağış yapıyor. Her yıl, uzmanlarımız RACE FOR VISION (Görme Engelliler İçin Koş) koşularına katılıp bağış topluyor. Ayrıca Fransa'da görme engellilere destek olan kurumlara Fransa'daki uzmanlarımız direk bordroları üzerinden bağış yapabiliyorlar.