Neden cildimiz suya ihtiyaç duyar?

Neden cildimiz suya ihtiyaç duyar?

GÜZEL BİR CİLT İÇİN NEM OLDUKÇA ÖNEMLİ

Evet, herkesin bildiği gibi nem, cilt güzelliği için oldukça önemli değil mi? Peki gerçekte nemin cilt üzerindeki etkisi ne? Nemi, cildi koruyan ince transparan bir tabaka olarak düşünebilirsiniz. Eğer bu tabaka olmazsa cildiniz rüzgâr, güneş, ısı, soğuk hava gibi faktörlerden hassaslaşacak, çatlayacak ve bunun sonucunda cildinizde hassasiyet ve ince çizgilenmeler başlayacak. Nem, her cilt tipi ve her yaş için önemli ve cildin nemini korumaya karşı ne kadar erken başlanır ise cildiniz o kadar erken yaşlanma işaretlerine karşı savunmaya geçer.

Kalsiyumun Etkisi

Réotier kaynağı

SAĞLIKLI BİR MİNERAL İÇERİĞİNE SAHİP OLMAK

Cildiniz nemsizlik yaşadığında – yani cildinizde yeterince su bulunmadığında – cildinizde rahatsız bir his oluşmaya başlar… Cilt hassaslaşır..Bazen pul pul dökülmeler yaşar ve ışıltısını kaybeder. Cildiniz ile ilgili bu rahatsızlıkları gidermenin yollarından biri de cildin sağlıklı bir mineral içeriği olmasını sağlamaktır. Cildiniz kendi kendine bu mineralleri üretemez, yani sizin dışardan verdiğiniz mineral desteğine ihtiyaç vardır.

Kalsiyumun önemi

Réotier

CİLT BARİYERİNDE ÖNEMLİ BİR FAKTÖR

Cildin yapısında kalsiyumun önemli bir yeri vardır – en üst katmanda cildin nemini kaybetmesini engellemeye yardımcı olur. Bununla beraber cildinizi pürüzsüzleştirir ve aynı zamanda dış etkenlere karşı güçlendirir. Bu önemli mineralden faydalanabilmeniz için Aqua Réotier serisini yarattık. Bu seri, cildinizin kalsiyum ihtiyacını karşılayabilmek için Provence’ da bulunan Réotier kaynağından elde edilen zengin mineralli suyu içerir.
Bu serideki 3’ü 1 arada nem sistem, içeriğinde bulunan hyalüronik asit ile nemi bir arada tutar, nem veren ajanlar ile nemi arttırır ve kalsiyum ile nemi cilde hapseder.

Neme Susamış Ciltler İçin Öneriler - 1

Réotier

TEMİZLE!

İyi bir nemlendirme için temiz bir ciltle işe başlamak gerekir. Ciltte oluşan kir, yağ, makyaj kalıntılarından kurtulmak, cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi almasının ilk temel adımıdır.
Aqua Réotier Water Gel Cleanser Yüz Temizleyiciyle, ilk adımınıza tazelik patlamasıyla başlamış olacaksınız.
GÜZELLİK İPUCU: Daha da etkili bir nemlendirme için, cildinizi bir sonraki aşamaya Aqua Réotier Moisture Prep Essence Tonikle hazırlayın – tonik cildinizde dolgun ve taze bir hissiyat yaratacak.

Neme Susamış Ciltler İçin Öneriler - 2

Réotier

NEMLENDİRİCİNİ TANI!

Her cildin kendine göre bir nem ihtiyacı vardır. Doğru bilinen genel bir yanlış ise yağlı/karma ciltlerin zaten kendisi doğal yağ ürettiği için neme ihtiyacı olmadığıdır; halbuki yağ farklıdır nem farklıdır ve yağ içermeyen hafif bir nemlendirici, yağlı cildinizin daha az sebum üretmesini sağlar!! Eşsiz bir nem deneyimi için canlandırıcı Ultra Thirst Quenching Gel’imizi deneyin.

Neme Susamış Ciltler İçin Öneriler - 3

PEKİ YA KURU CİLTLER?

Kuru ciltlerin neme olan ihtiyacı tahmin edebileceğiniz gibi biraz daha fazladır, maksimum oranda nem için zengin içerikli kremler, serumlar ile desteklenmelidir. Shea Light Comforting Face Cream cildinizi ağırlaştırmadan daha çok takviye sağlar.

Neme Susamış Ciltler İçin Öneriler - 4

KORU

Cildinizi güneşten korumanın önemini ne kadar anlatsak az! Zararlı UV ışınlarının cilt kanserinin en önemli sebebi olduğunu belirtmenin yanı sıra cildin yaşlanmasındaki en büyük aktörlerden biri olduğunu da söyleyebiliriz. Cildinize gereken önem verin ve hava bulutlu olsa bile evden dışarı SPFli kreminizi sürmeden çıkmayın!