L’OCCITANE ürünleri hayvanlar üzerinde test ediliyor mu?

Kurulduğumuz tarihten beri; L’OCCITANE Grup  olarak ürünlerimizi, aktif içeriklerimizi ve hammaddelerimizi, ürün geliştirme aşamasında veya imalat sürecinde hiçbir zaman hayvanlar üzerinde test etmiyoruz.

Hiçbir kazanımın doğalı korumaktan daha önemli olduğuna inanmıyor ve hayvan testlerinin tüm dünyada tamamen sonlandırılmasını destekliyoruz.
L’Occitane Grup olarak, tüm dünyada güzellik ürünlerinin hayvanlar üzerinde test edilmesine karşıyız. Ürünlerimizin satıldığı Çin’de, hükümetin talebi üzerine Çin pazarında satılan bazı kozmetik ürünleri hayvanlar üzerinde test ediliyor ve bu şekilde Çin deki tüketicilerin koruma altına alındığına inanılıyor.

Tekrar belirtmek isteriz ki, bu testler bizim tarafımızdan yapılmıyor. Çin’de bulunan labaratuarlar tarafından yapılıyor ve Çin hükümeti tarafından onaylanıyor 

Kozmetik endüstrisi Çin hükümeti ile görüşmeler yaparak güzellik ürünlerinin hayvanlar üzerinde test yapılmasını engellemeye çalışıyor. L’Occitane ise ilgili makamlar ve hayvan hakları STK'larıyla beraber çalışarak hayvan testlerinin yasaklandığı Avrupa’da kullanılan alternatif teknikler hakkında ilgili makamlara bilgi sağlıyor.

Bu yapıcı diyaloglar sayesinde Çin yönetimi Haziran 2014 itibariyle yerel olarak üretilen ve ambalajlanan (şampuan, parfüm vb.) sıradan kozmetik ürünlerinde bu tip testlerin kullanılmaması kararını almıştır. Başka önemli gelişme Kasım 2016 da CFDA(Çin Gıda ve İlaç Bakanlığı)’nın bazı kozmetik içeriklerin hayvanlar üzerinde test edilmemesi kararıyla gerçekleşmiştir. Günümüzde ise NIFDC (Ulusal Gıda ve İlaç Kontrol Enstitüsü) tarafından hayvanlar üzerinde teste karşı alternatif testleri(AATs)  değerlendirmeye başladı. 

Hayvan testlerini sonlandırmak için L’OCCITANE Grup, vitro testler yapan bir enstitü ile anlaşmıştır (IIVS).  IIVS’nin alternative testlerin kabul edilmesi için Çin’e özel hazırladığı aktif bir programı bulunmaktadır.  Bu program ile ilgili daha fazla bilgiye IIVS websitesinden ulaşabilirsiniz.

Çin yönetimiyle yaptığımız bu açık diyalog sayesinde gerekli makamları etkilediğimize ve hayvan testinin tamamen önüne geçebileceğize gönülden inanıyoruz.

İlginiz için teşekkür eder ve bu açıklamanın bu konudaki duruşumuzu netleştirdiğini umarız.
 
L’OCCITANE Grup