L’OCCITANE ürünleri hayvanlar üzerinde test ediliyor mu?

L’OCCITANE olarak ürünlerimizi, aktif içeriklerimizi ve hammaddelerimizi, ürün geliştirme aşamasında veya imalat sürecinde hiçbir zaman hayvanlar üzerinde test etmiyoruz.   
Hiçbir kazanımın doğalı korumaktan daha önemli olduğuna inanmıyor ve hayvan testlerinin tüm dünyada tamamen sonlandırılmasını destekliyoruz.
 
Çin yetkilileri, tüketicilerin güvenliğini korumanın en iyi yolu olarak hayvan testini gördükleri için maalesef bugün hala Çin’de satılan bazı kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde testi yapılmaktadır.
L’OCCITANE bu testleri kabul etmemektedir. Sadece kabul etmemekle kalmayıp daha da ileri giderek kozmetik ürünleri için hayvan testinin sona erdirilmesi konusunda Çin yetkilileriyle açık iletişim kurarak ilişkimizi geliştirmeye karar verdik. Dolayısıyla 2010'dan bu yana ilgili makamlarla ve hayvan hakları STK'larıyla beraber çalıştık. Amacımız Avrupa'da yasaklanmış olan hayvan testi yerine kullanılan alternatif teknikleri vurgulamak olmuştur. Bu yapıcı diyalog sayesinde Çin yönetmeliğinde Haziran 2014 itibariyle yerel olarak üretilen ve ambalajlanan (şampuan, parfüm vb.) sıradan kozmetik ürünlerinin yanı sıra ithal hijyen ürünlerinde de (sabun, diş macunu vb.) bu tip testlerin kullanılmaması karar alınmıştır. 11 Kasım 2016'da, Çin yetkilileri kozmetik hammaddede ilk alternatif hayvan testini (AAT) ilan ettiler. Bu bizim için bir dönüm noktası olmuştur. Şu anda NIFDC (Ulusal Gıda ve İlaç Kontrol Enstitüsü) tarafından çok daha fazla sayıda hayvanlar üzerinde teste karşı alternatif testler geliştirilmektedir. L'Occitane Çin'deki alternatif hayvan testeleriyle (AATs) ilgili en ufak gelişimi yakından takip ediyor.
 
Hayvan testine son vermek ve Çin’deki yönetmeliği daha da etkilemek için Çin’de bulunup çalışmanın en iyi yol olduğunu düşünüyoruz. L'Occitane, kozmetikte çok daha fazla alternatif test uygulanması için Çin'deki kozmetik sanayi kuruluşlarıyla proaktif olarak çalışmaya devam edecektir.
 
İlginiz için teşekkür eder ve bu açıklamanın bu konudaki duruşumuzu netleştirdiğini umarız.