Formülasyonumuzda Neler Var?

L’OCCITANE İLE TEMİZ İÇERİKLER

L’Occitane en Provence olarak tüketicilerin güvenliği ve ürünlerimizin yaşam döngüsünün her aşamasında doğaya zarar vermeyen formüller geliştirmek en önemli değerlerimizden olmuştur.  Ürünlerimizin etkinliğinden ödün vermeden, doku, koku ve jestle tüketicilerimize olağanüstü duyusal bir deneyim sunarız.

Dünyadaki son gelişmelerin ve tüketicilerimizin ihtiyaçlarının farkında olarak, sıkı kriterlerle takip ettiğimiz formülasyonumuzu - yasal zorunluluğun ötesine geçen kurallarla takip ettiğimiz- geliştirdik. Formülasyonumuzda; kullanmayı tercih ettiğimiz, kullanmadığımız, ölçülü olarak kullandığımız ve sürekli olarak daha doğal ve çevre dostu alternatifler aradığımız bileşenleri açıklayan kriterlerimizi şeffaf ve açık bir şekilde tüketicilerle paylaşmayı istiyoruz. Sürekli devam eden iyileştirme çalışmalarımızla ve formülasyon kriterlerimizde verdiğimiz taahhütlerimize ek olarak “Temiz İçerik” kriterlerimiz ile kendimiz için yeni bir küresel zorunluluk oluşturduk. Temiz İçerik, ürünlerimizin duyusallığından, etkinliğinden ve güvenliğinden ödün vermeden çevreye bıraktığımız ayak izimizi en aza indiren daha doğal formüllere ve bileşenlere olan bağlılığımızı giderek daha fazla vurgulamaktadır.

"TEMİZ İÇERİK" LOGOMUZ

Ambalajlarımız üzerindeki bu logo sayesinde bağlı kaldığımız değerlerimizin bu yüksek seviyesine ulaştığımız ürünler kolayca tanımlanabilir.

L'Occitane clean charter logo opened hands with leaves in the middle

DOĞAL VE ŞEFFAF OLMAK

40 YILI AŞKIN SÜREDİR...

L'OCCITANE, 40 yılı aşkın bir süredir fitoterapi * ve aromaterapi ** 'nin temel prensiplerini kullanmaktadır.
Yenilikleri takip etmek değerlerimizin temel taşıdır ve  20 farklı bilim dalını (formülatörler, agronomistler, mikrobiyologlar, biyologlar, toksikologlar, dermatologlar... ) temsil eden uzman bir ekibimiz vardır. Bu uzmanlar doğal aktif içeriklerimizin verimliliğini arttırmaya, yeni doku ve özelliklerini keşfetmeye yönelik çalışmalar yaparlar. 

Ürünlerimizin, iki odağı vardır: insan ve doğa. Formüllerimizi sürekli ihtiyaca göre geliştirmeye yönelirken aynı zamanda doğaya zarar vermeyen formüller geliştirmeyi hedefleriz.  Lokal üreticileri özen ile seçerek uzun süreli ilişkiler kuruyoruz ve bu sayede içeriklerimizi kaynağına kadar izleyebiliyoruz.  İçeriklerimizin kalitesi bizim için çok büyük önem taşıyor (örneğin; ürünün koruma altında olması, organik tarım ve sürdürülebilir tarım) ve bu yüzden yüksek konsantrasyonda kaliteli ürünler kullanıyoruz.

Mümkün olan en doğal formülleri sunmak için çalışmaktayız. Gelişmeye devam edebilmek için sürekli olarak yöntemlerimizi geliştiriyoruz, yeniliklerimizle gurur duyuyoruz ve bu yöntemleri usulüne uygun şekilde korumak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün itibariyle 70'ten fazla patentimiz bulunmakta.

*Fitoterapi (fito, bitki), bitkilerin iyileştirici gücüne dayanan eski ve geleneksel yöntemdir.
**Aromaterapi, bitkisel ilaçların ana alanlarından biridir. Esansiyel yağların doğal özelliklerinin kullanımına dayanan bir yöntemdir.

DEĞERLERİMİZİN DOĞAL FORMÜLLER İLE OLAN İLİŞKİSİ

Over 300 of the ingredients we use are derived from plants, and we give priority to these ingredients when creating our formulas

İZLENEBİLİRLİK

%50'Sİ ORGANİK BELGESİNE SAHİP 30 İZLENEBİLİR İÇERİK TEDARİK ZİNCİRİ
We work with 110 farmers and 10'000 pickers. Together, we cultivate and harvest more than 5'200 hectares of land

BİTKİ İÇERİKLERİMİZ

KULLANDIĞIMIZ BİLEŞENLERİN 300'ÜNDEN FAZLASI BİTKİLERDEN ELDE EDİLİR VE FORMÜLLERİMİZDE HER ZAMAN BU İÇERİKLERİ KULLANMAYA ÖZEN GÖSTERİRİZ.
Man's hands picking almonds of a tree

ÜRETİCİLERİMİZ

110 ÜRETİCİ VE 10.000 TOPLAYICIYLA ÇALIŞIYOR, 5.200 HEKTARDAN FAZLA ALANIN EKİMİNİ & HASADINI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ.
Scientist in a cosmetic laboratory using an eyedropper

JEAN-LOUIS PIERRISNARD, BİLİMSEL İLETİŞİM DİREKTÖRÜ

“Biz her zaman Provence'ın güzellik sırlarını Provence bitkilerinde bulunabileceğine inandık, laboratuvarlarımızda bu sırları açığa çıkarıyoruz.”

DEĞERLERİMİZ

Yeşil mineçiçeği toprakları

DOĞALLIK VE ÖTESİ

DOĞA-DOSTU KOZMETİK FORMÜLLERİ

Hedeflerimizden biri de, çevre üzerindeki karbon ayak izimizi azaltmak için daha doğal ve doğada çözünebilen ürünler üretmektir.

Ar-Ge bölümüzün bir parçası olan, daha doğal olma arayışı bizim için bitmek bilmeyen bir serüvendir.  İçeriklerimizin ve formüllerimizin doğallığı, mükemmel dokulara sahip ve etkisi kanıtlanmış olan ürünler geliştirebilmemizi sağlar. Doğal kökenli içerikler kullanarak, gezegenimizin biyo-çeşitliliğine saygı duyuyor ve sürdürülebilir bir tedarik zinciri de sağlıyoruz.

Enerji tasarrufu sağlayan ve çevre dostu teknolojiler kullanarak içeriklerimiz için çevre dostu üretimi teşvik ediyoruz. Bunlara damıtma (esansiyel yağlar ve çiçek suları yapmak için), bitkilerin maserasyonu ve soğuk pres (bitki veya narenciye yağları yapmak için) dahildir.
mikroskop kullanan bilim adamı

GÜVENLİK

L'OCCITANE SEVENLERİN GÜVENLİĞİ, HER ZAMAN AMA HER ZAMAN EN BÜYÜK ÖNCELİĞİMİZ OLACAK

Piyasaya sürdüğümüz tüm ürünlerimiz değişik testlerden geçiyor. Yılda yaklaşık 1.200 klinik test yapmaktayız.

Ürünlerimizi piyasaya sürmeden önce, sıkı kontrollerden geçiririz ve en katı uluslararası kalite ve standartlarına uygun olduğundan emin oluruz.

Her gün 30 kişilik  bir ekip, ürünlerimizin güvenli ve standartlara uygun olduğundan emin olmak için canla başla çalışır ve bunun sonucunda onay verir. Bu ekibin işi tasarım aşamasında başlar ve tüm pazarlama süreci boyunca devam eder.
Bir kadın başka bir kadının cildini analiz ediyor

VERİMLİLİK

İçeriklerimizin etkinliği, laboratuar ortamında yapılan testler ve en gelişmiş deneme yöntemleriyle kanıtlanmıştır. Ancak bununla yetinmeyip, her zaman bu süreci tüketici testleri ve in-vivo klinik çalışmaları ile destekleriz.

Klinik çalışmalarımız bağımsız doktorlar (dermatologlar, göz doktorları ve pediatri) tarafından yürütülmektedir. Bu klinik çalışmalar dermalojik olarak, gönüllüler tarafından günlük hayat koşullarına uygun bir şekilde gerçekleştirilir.

FORMÜLLERİMİZDE KULLANMAYI TERCİH ETTİĞİMİZ İÇERİKLER

 • PROVENCE VE AKDENİZ BÖLGESİNDEN GELEN İÇERİKLERİMİZ
 • 40'DAN FAZLA ESANSİYEL YAĞ: Ölmez otu, Lavanta, Ardıç, Mersin ve Biberiye...
 • ÇİÇEK SULARI : Mine Çiçeği,Gül, Lavanta ve Ölmez Otu...
 • BİTKİ MASERASYONU
 • 20'ye yakın BİTKİDEN ELDE EDİLEN YAĞLAR: Tatlı Badem, Çuha çiçeği ve Hodan Otu...
 • BİTKİLERDEN ELDE EDİLEN KATI YAĞLAR: Shea, Hindistan Cevizi ve Badem
 • BİTKİ ÖZLERİ: yağ veya su yapıda
 • DOĞAL EKSFLOIANTLAR: şeker, tuz ve badem kabukları gibi
 • DOĞAL ANTİOKSİDANLAR: Biberiye özü gibi...
 • DOĞAL JEL AJANLAR
 • RENK VEREN MİNERALLER
 • GDO'SUZ İÇERİKLER
 • GLUTEN İÇERMEYEN İÇERİKLER
 • DOĞADA HIZLA ÇÖZÜLEBİLEN MADDELER
 • SU: saflaştırılmış, cilt dostu ve üçlü filtreleme tekniği kullanılarak elde edilen.
   

KULLANMADIĞIMIZ İÇERİKLER

 • HAYVANSAL MADDELER: Ürünlerimizde bal, propolis ve arı sütü gibi arı ürünleri hariç hayvansal kaynaklı herhangi bir içerik veya yan ürün kullanmayız.
 • PARABEN: Endokrin bozucu olduğu düşünülmektedir.
 • TRİKLOZAN: Endokrin bozucu olduğu düşünülmektedir.
 • DMDM HİDANTOİN: Formaldehit üretir ve CMR olarak sınıflandırılır (Kanserojen Mutajenik ve Reprotoksik)
 • BHA (Butil Hidroksi Anisol) Endokrin bozucu olduğu düşünülmektedir.
 • BHT (Butil Hidroksi Tolüen) Endokrin bozucu olduğu düşünülmektedir.
 • BENZOFENON 1 VE BENZOFENON 3: Endokrin bozucu olduğu düşünülmektedir ve mercan adaları için zararlı olduğu kanıtlanmıştır.
 • CYCLOTETRASILOXANE (D4): Endokrin bozucu olduğu ve çevre için çok zararlı olduğu düşünülmektedir.
 • FİTALATLAR: Endokrin bozucu olduğu düşünülmektedir.
 • MİKRO TANECİKLER: Çevre için gerçek bir tehdit oluşturlar.

BELLİ ORANLARDA KULLANDIĞIMIZ İÇERİKLER

VE GÜN GEÇTİKÇE DAHA DOĞAL VE "YEŞİL" ALTERATİFLERLE DEĞİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
 

 • PHENOXYETHANOL formülün kalitesini korumak için koruyucu olarak kullanılır.
   
 • SİLİKON Ürünün uygulanmasını kolaylaştıran ipeksi bir doku, yumuşak ve yapışkan olmayan bir his sağlamak için kullanılır.
   
 • ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE cildi ve ürünü zararlı güneş ışınlarından koruyan bir UV koruyucu olarak kullanılır.
   
 • PEG hoş bir doku sağlar ve zamanla formülün kalitesini korur aynı zamanda temizleyici ürünlerde köpük oluşumunu arttırmak içinde kullanılır.
   
 • SÜLFAT Hoş bir doku elde etmek, ürünün homojen dağılımına katkıda bulunmak ve zamanla formülün kalitesini ve stabilitesini korumak için kullanılır.
   
 • MİNERAL YAĞ TÜREVLERİ (İzoparafin, Ozokerite): duyusallığı artırmak ve zamanla formülün kalitesini korumak için kullanılır.
   
 • PHMB (Polyhexamethylene Biguanide) Zamanla formülün kalitesini korumak için koruyucu olarak kullanılır.
   
 • DISODIUM EDTA diğer bileşenlerle birleştirildiğinde zaman içinde formülün stabilitesine katkıda bulunduğu için dengeleyici olarak kullanılır.
   
 • ALERJENLER Konsantrasyon çok düşük olsa bile parfümlerde veya doğal bitki özlerinde bulunur.
   
 • PARFÜM: Parfümlerimiz çoğunlukla doğal özlerden üretilir. Hepsi fitalatlar, polisiklik miskler veya polisiklik aromatik hidrokarbonlar (PAH'lar) kullanmadan ve bu konudaki düzenlemelere uygun olarak üretilir.
   
TÜM ÜRÜNLERİMİZ ULUSLARARASI YÖNETMELİKLERLE UYGUN OLARAK ÜRETİLİR.
BU BİLEŞENLER İÇİN DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Daha fazla bilgi için

Küçük alambic ve bir tabloda bir ahşap kutu

FORMÜLASYON

MAKALENİN TÜMÜ
Bir cam kapta rengi bozulmayan çiçek

İÇERİKLERİMİZ

Keşfedin