SPF - l'Occitane

NEDEN SPF CİLDİNİZ İÇİN BU KADAR ÖNEMLİ?

SPF artık güzellik ve bakım ürünlerimizin bir parçası oldu. Pekiyi SPF’i bu kadar özel yapan nedir? Ve ya SPF’li cilt bakım ürünlerinin farkı nedir? Ciltteki yaşlanmanın %75’i çevresel faktörlerden, en fazla da UV ışınlarından kaynaklanmaktadır. Her gün içeriğinde güneş koruma faktörü ( SPF) olan bir cilt bakım ürünü kullandığınızda ise UV ışınlarının cildinize vereceği zararlı etkileri azaltabilirsiniz. SPF’i cildinize ne gibi yararları olduğunu KEŞFET...

SPF’NİN CİLDİNİZ ÜZERİNDEKİ 5 FARKLI ETKİSİ

Divine cream - Anti-aging product - l'Occitane

1 - YAŞLANMA KARŞITI ÖZELLİKLER

SPF, özellikle kırışıklık, elastikiyet kaybı, matlık ve düzensiz lekelenme gibi UV ışınlarından dolayı oluşan yaşlanmanın gözlemlenebilir işaretlerinden cildinizi korur. İçeriğinde SPF koruma bulunan ürünlerin düzenli kullanım sonucunda epidermisi kuvvetlendirip kalınlaştırarak yaşlanmanın gözlemlenebilir işaretlerini azalttığı kanıtlanmıştır. Korsika’nın doğal hazineleri ile zenginleştirilmiş Divine SPF 20 kremi ile cilt UV ışınlarının sebep olduğu zararlardan korunur.
Hemen al
SPF ürünleri - l'Occitane

2- TÜM SENE BOYUNCA ÇOKLU ETKİ

SPF sadece bir güneş koruyucu değildir. Örneğin; L'Occitane's Peony CC Krem veya Precious BB Krem gibi günlük bakım ürünlerinin içinde kullandığında cilt UV ışınlarından korunurken aynı zamanda kremin kusursuzlaştırıcı ve güzelleştirici etkilerinden de yararlanır.Çoklu -etki!!
Peki güneşlenmediğimiz zaman bile niye Güneş Koruma Faktörü kullanmalıyız? Belki bilmiyor olabilirsiniz, ama cildiniz şehirde de güneş ışınlarına karşı savunmasızdır, özellikle de kirlilik ve UV ışınları bir araya geldiğinde cilde çok zarar vermektedir. Üstelik yalnızca yaz ayları için de yeterli olmaz; kış aylarında da UV ışınlarına maruz kalırsınız ancak soğuk hava sizin bunu fark etmenize engel olur.
Hemen al
Immortelle - l'Occitane

3 - SON TEKNOLOJİ FORMÜLLER

L'Occitane’in cilt bakım ürünleri yenileyici kişiye özel tasarlanmış formülleriyle cildi nemlendirirken aynı zamanda hissedilmeyen yapısı ile rahatlatır. Örneğin; Precious ve Divine yüz kremi SPF ile güçlendirilmiş olmasına karşın SPF içeren ürünlerin yapışkan veya fazla parlamaya neden olan yapısına sahip olmadığından makyaj altına da rahatça uygulanabilmektedir. Bir yandan UV ışınlarına karşı cildi korurken, öte yandan güneşin cilt yaşlanması üzerindeki etkilerinden cildi gün boyu korur.
SPF el bakımı - L'Occitane

4 - TEPEDEN TIRNAĞA KORUMA

Yüz ile beraber, boyun, el ve dudaklar da UV ışınlarından ve sebep olduğu yaşlanma izlerinden korunması gereken bölgelerdir. Peony Lip Balms, günlük kullanım için uygun olup, SPF25 güneş koruması sayesinde 8 saat süren bir nemlendirme sağlar.* Eller ise yaşlanma izlerinin ilk görülmeye başlandığı yerlerdir(koyu lekeler,elastikiyet kaybı gibi) SPF15 güneş koruma faktörü içeren Almond El kremini çantanızda taşıyarak neme veya güneş korumasına ihtiyaç duyduğunuzda uygulayabilirsiniz. *Etkinlik testi 12 kişi üzerinde yapılmıştır.
Hemen al
Cilt tonu - l'Occitane

5 - MÜKEMMEL CİLT TONUNA ULAŞIN

Bazılarımız güneşin cilt üzerindeki renk değiştiren etkisinden memnunken bazılarımızda güneş ışınlarından korunmak isteriz. Her iki durumda da SPF cilt bakım rutinimizin ayrılmaz parçası olmalı; Dünya Sağlık Örgütü günlük kullanımda en az SPF15 koruması olan ürünler kullanılmasını önerir. Sahile güneşlenmeye gittiğinizde, şemsiye altında otursanız bile 2 saatte bir SPF içerikli ürününüzü yenileyerek cildinizde elde etmek istediğiniz renge kavuşabilirsiniz.
Doğru SPF nasıl seçilir - l'Occitane

Hayatınızdaki erkek içinde SPF

L'Occitane’ın Cade Protective Moisturizing Fluid SPF 20 adlı ürünü, cildi tüm gün nemlendiren ince yapısı ile erkekeler için özel olarak üretilmiştir. L'Occitane müşterilerinden, Annette eşine tavsiye ettiği bu ürün için; “ Kalın olmayan ipeksi emülsiyon yapısı cilt üzerinde kayarak hızla emilir. Cildi yağlandırmaz, her erkeğin denemesi gereken bir ürün!” diyor.

Hemen al
SPF ne zaman kullanılmalı - l'Occitane

Ne zaman kullanılmalı

Cildinizi güneş ışınlarından korumaya ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi. Genç ciltlerin kırışklık endişesi olmasa da SPF içeren ürünler kullanarak aynı zamanda güneş ışınlarının yaratabileceği zararlı etkilerden korunması gereklidir. Özellikle cildiniz hassas olduğu dönemler cildinizi UV ışınlarından daha dikkatli bir şekilde korumanız gereken dönemlerdir. Olgun ciltler ise zaten UV ışınlarının verdiği zarara ve sonucunda oluşan yaşlanma işaretlerine karşı hassastırlar.

Keşfet
Cade nemlendirici krem - SPF - l'Occitane

Doğru SPF nasıl seçilir

Günlük planınıza ve cildinizin ihtiyacına göre, değişik SPF içeren ürünler kullanabilirsiniz. Dışarıda geçecek bir günde, cildiniz güneşe daha yoğun maruz kalacağından min. SPF15 koruması olan (ve 2 saatte yenilenen) kalıcılığı yüksek olan bir ürün cildinizi gün doğumundan gün batımına dengeler ve renk tonunuzu eşitler. Peony CC Krem, şehirde güneşli bir günde ışıldayan bir cilde sahip olmak için en iyi seçimdir! Cildinizde yaşlanma belirtileri gözlemlenmeye başladıysa ya da ilerlemelerini engellemek istiyorsanız; gençliği koruma özelliklerini güneş korumasıyla birleştiren Divine ve Precious gündüz kremleri sizin için en doğru seçimdir.

Keşfet