SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRETİM

Üretimin ilk aşamasından son aşamasına kadar tüm süreçlere titizlikle dahil oluyoruz. Ham maddeden nihai ürünü elde edene kadar bu titizlik, güvenilirliğimizin bir göstergesi. "

GÜVEN VE SAYGI ÜZERİNE UZUN SÜRELİ ORTAKLIKLAR KURMAK

L'OCCITANE olarak kullandığımız ham maddelerin mümkün olan en yüksek kalitede olması ve kaynaklarımızın mümkün olduğunca sürdürülebilir olmasını sağlamak için doğrudan 130'un üzerinde Fransız çiftçi ve 10.000'den fazla toplayıcıyla Korsika'nın ölmez otu tarlalarından Provence'ın lavanta tarlalarına kadar birlikte çalışıyoruz.

DEĞERLERİMİZ

L'OCCITANE olarak doğadan ilham almakta ve bitkilerden yararlanarak inovasyonlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Üreticilerimizle uzun vadeli ortaklıklar kurmakta ve önemli bileşenlerimizi tedarik ederken doğaya daha az veren yollara öncelik vermekteyiz.

İZLENEBİLİRLİK

Karbon ayak izimizi azaltmak ve yerel üreticileri desteklemek için bölgemizin sosyal yapısından faydalanırız ve mümkün oldukça yerel ürünler üretiriz. Tohumdan nihai ürüne kadar izlenbilirliği koruyarak küçük, entegre ağlara öncelik veririz ve üreticilerimize katma değer sağlarız.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

İşimiz hem insana hem de çevreye saygı duymayı gerektirir. Nesli tükenmekte olan türlerin korunması konusunda taviz vermeyiz ve onları korumak için adımlar atarız.
Geleneklere dayanan (biyo-korsan olmayan) içeriklerimizin patentlerini değil, etkinlik testlerini yaparız ve kozmetik ihtiyaçları karşılamak için bileşen kombinasyonları üzerinde çalışırız.

ADİL TİCARET

Temel içeriklerimiz için, üreticilerimizle yaptığımız çok yıllı sözleşmelerle gerçek ortaklıklar kuruyoruz. Bu sözleşmeler üreticilerimize; ürettikleri ürün için tüm taraflarca ortak kararlaştırılan bir fiyata ürünlerini satmalarını sağlarken aynı zamanda onların güvenilir ve kalıcı bir getiriye sahip olmalarını sağlayan minimum bir satın alma hacmi elde etmelerini sağlar.
Ortaklarımızla adil ricaretimiz Kuzey-Güney ticaretimizle de görülebilir. Tedarik zincirlerimizden birkaçı (shea yağı, argan yağı, portakal çiçeği çiçek suyu) adil ticaret onaylıdır ve hammaddenin alım fiyatının bir kısmını yerel kalkınma projelerine bağışlarız.

KALİTE

Yetiştirme, hasat, kurutma ve saklama koşullarının tümü, bitki malzemelerinin saflığı üzerinde etkilidir. Kaliteyi, analitik, kalite ve düzenleyici departmanlarımızla hazırlanan şartnamelerle ve sahadaki teknik ortaklarımızın yardımıyla garanti ederiz.
Temel bileşenlerimiz, çoğunlukla kimyasal bileşenleri kullanmamayı garanti etmek için organik olarak üretilmiştir. Kullandığımız yabani bitkilerin hasadı, bu bitkilerin bütünlüğünü ve habitatını korumak için sürdürülebilir hasat kurallarına tabidi olarak hasat edilmiştir.

İZLENEBİLİRLİK

% 50'Sİ ORGANİK BELGELİ, 30 İZLENEBİLİR İÇERİKTEN OLUŞAN TEDARİK ZİNCİRİMİZ

ORTAKLARIMIZ

80   ÇİFTÇİ İLE ORTAKLIĞIMIZ

TOPLAYICILAR

L'OCCITANE İLE ÇALIŞAN 10.000 TOPLAYICI

ÖLMEZ OTUNUN HİKAYESİ

KORSİKA'DAN ORGANİK ÖLMEZ OTU

Büyük ölçekli organik ölmez otu ekimi programı Korsika'da başlatıldı. Bu girişim, eşitlikle çevreye saygıyı birleştiriyor. Bugün, bu proje ile organik tarım yöntemlerini kullanan beş ila yedi hasadı kapsayan sözleşmeli on Korsikalı yetiştiriciyi bir araya getiriyor.

SHEA YAĞIMIZIN HİKAYESİ

BURKINA FASO'DAN SHEA YAĞI

L'OCCITANE markasının kurucusu M.Baussan, 1980'de Burkina Faso'da shea yağını keşfetti: Shea yağını üreten kadınlarla sürdürülebilir bir ortak kalkınma projesi üretildi. Grup 2015 yılından beri, shea ağacını koruma, shea yağı üretiminin çevreye negatif etkilerini azaltma ve yerel becerileri koruma amaçlı projeler üzerinde çalışmakta. Bugün, 10.000'den fazla kadın bu sektörde çalışmakta ve Shea yağı ihracatından standart shea yağı ücretinin iki katı bir fiyata gelir elde etmekte.

L'OCCITANE'da yüksek kaliteli, izlenebilir ve doğal bileşenler kullanmaya özen gösteririz. Etkinliği kanıtlanmış, cildinize gerekli elementleri sağlayan, özenle seçilmiş ve dörtte biri organik sertifikalı 200'den fazla bitkisel içerik kullanıyoruz. Bu nedenle mümkün olduğunca en doğal içeriklere öncelik veriyoruz. L'Occitane ürünlerini bu kadar benzersiz yapan temel içerikleri keşfedin. Provençal Badem, Burkino Faso'nun Shea yağı… hepsi etik koşullara uygun olarak elde edilmiştir!

İÇERİKLERİMİZİN HİKAYESİ