Tavsiyelerimiz

Yaşlanmanın ilk belirtileri ile savaşmak için ne zaman cilt ürünleri kullanmaya başlamak gerekir?

Herkesin cilt yapısı ve yaşı normal yaşı ile paralel ilerlemeyebilir. Genel olarak 20li yaşlarda kullanılmaya başlanacak uygun cilt bakım ürünleri cildinizin uzun vadede her türlü sorunla savaşması için destek olacaktır.

Göz çevresi için ayrı bir ürün kullanmak önemli midir?

Göz çevresindeki cilt daha ince, daha güçsüz ve narindir. Bu nedenle göz çevresine kullanılacak ürünlerin özel olarak formüle edilmiş ve göz çevresi hassasiyetini dikkate alarak hazırlanmış olması gerekmektedir. Cilt bakım ürünlerimizden size uygun olabilecek göz çevresi ürünlerini de inceleyebilirsiniz. Bu ürünler koku ve renk maddesi içermez ve oftalmolojiik olarak test edilmiştir

Gece kremi kullanmak gerçekten de önemli midir?

Gece saatleri cildiniz için en uygun ortamı yaratır. Gün boyunca cildiniz zorlu çevre koşullarına karşı (kirlilik, duman, UV radyasyon, sıcaklık değişimleri) savunma durumundadır. Gece vücudumuzun istirahate çekilip yavaşladığı uyku saatlerinde cilt zarar görmüş hücrelerini yeniler, hücre bölünmesi artar, hormonlar tarafından daha fazla beslenmeye başlar. Cildin gün boyunca ve gece aktivitesinin farklı olması nedeni ile gece için buna göre formüle edilmiş gece kremi kullanmak gerçekten önemlidir.

Hamile kadınlar için hangi ürünlerin kullanılmasını önerirsiniz?

Hamilelik süresince cilt daha kuru hale gelir ve alışılmadık ölçüde gerilmelere maruz kalır. Aynı durumdaki bayanların %60 la 80 inde kalıcı çatlaklar meydana gelir. Cildi pürüzsüz ve çatlaklardan arınmış hale getirmek için, besleyici ve cilt elastikiyetini arttırıcı ürünler kullanmak önemlidir. Bu durumda Shea yağı içeren çeşitli ürünler veya Badem/Almond serisinden farklı ürünleri tavsiye ederiz. Hamilelik süresince, saf esansiyel yağlar veya yüksek konsantrasyon mentol, eucalyptol içeren ürünler tavsiye edilmez. Hamile kadınlar tarafından kullanılmaması gereken az sayıda ürünümüz vardır, bu ürünlerimizin etiketlerinde bu uyarı belirtilmiştir.

Emziren anneler için hangi ürünlerin kullanılmasını önerirsiniz?

Göğüs bölgesindeki cildi esnek tutmak için özel günlük bakım gerekmektedir. Bu nedenle besleyici ürünler kullanmak tavsiye edilir, %100 Shea Yağ gibi. Ancak hiçbir ürünün emzirmeden hemen önce kullanılmaması gerekmektedir. Ayrıca hamile anne adaylarının kullanmaması gereken yoğun esansiyel yağ içerikli ürünler kısıtlaması emziren anneler için de geçerlidir.

Hangi ürünler çocuklar için kullanılabilir?

Esansiyel yağ içeren ürünlerin 6 yaşından küçük çocuklar tarafından kullanılması kesinlikle uygun değildir. Shea serisi ürünleri ise daha küçük yaştaki çocuklar için daha güvenlidir.

Erkekler de L’OCCITANE ürünlerini kullanabilir mi?

Erkeklere hitap eden, özel ihtiyaç ve tercihlerine uygun geliştirdiğimiz serilerimiz de mevcuttur. Bunların dışında da erkeklere de hitap eden çok sayıda unisex ürünümüz mevcuttur. Her türlü ihtiyaç ve beklentiye uygun ürünümüz mevcuttur.

Hassas bir cilde sahibim; hangi cilt ürünlerini kullanmamı önerirsiniz?

Hassa ciltler için özellikle Shea serisi ürünlerimiz tavsiye etmekle birlikte hassasiyetin nedenine göre tavsiye edeceğimiz ürün değişebilir. Çok fazla cilt hassasiyetiniz olması durumunda mağazalarımızdan ürünleri almadan evvel deneyimleyebilir, bu konuda bir cilt konsültasyonu yaptırabilirsiniz. Mağazalarımıza gidemeyeceğiniz durumda ise müşteri temsilcimizle iletişime geçip her türlü sorunuzu danışabilirsiniz.